Призов офіцерів запасу. Що потрібно знати "піджакам"

Міністр оборони України Степан Полторак підписав наказ про призов офіцерів запасу на військову службу в Збройні сили України

Призов офіцерів запасу. Що потрібно знат…

Про це на брифінгу повідомив начальник ГУ персоналу – заступник начальника штабу Генерального штабу ЗСУ Артур Артеменко. Він має вступити в силу після затвердження у Мінюсті.

Зазначимо, що в Україні щойно завершився призов строковиків. Офіцерів запасу також призиватимуть окремо на строкову військову службу.

Кого призвуть

Можуть бути призвані особи віком до 43 років, які пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу, закінчили військові кафедри і не служили в армії, мають вищу освіту не нижче бакалавра та яким присвоєно первинне офіцерське звання. Строк військової служби для цих осіб складає 18 місяців.

Будуть призивати як чоловіків так і жінок.

Процедура призову

Офіцер запасу отримує повістку про призов на військову службу. Отриманою вважається повістка, яка вручена особисто під підпис. Після підпису повістки офіцер запасу має прибути в пункт збору (військовий комісаріат) у термін, зазначений у повістці. Далі людина має пройти медичний огляд. Якщо вона придатна до військової служби, під підпис отримується повістка "прибути з речами". Далі офіцер запасу проходитиме курси підготовки (3 місяці) у вищих військових навчальних закладах.

Далі - військова служба (18 місяців з врахуванням курсів підготовки).

Підстави для відстрочки

Згідно з рішенням атестаційної комісії обласного військкомату офіцер запасу може отримати відстрочку від призову в наступних ситуаціях.

1). Сімейні обставини

Дружина-інвалід або вагітна, дитина-інвалід, двоє або більше дітей, дитина у віці до 3-х років.

2). Стан здоров'я

Під час медичного огляду офіцера можуть визнати тимчасово непридатним до військової служби. Тривалість такої відстрочки – 1 рік.

3). Навчання

інтернатура, аспірантура, докторантура; у вищих навчальних закладах з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття вищого освітньо-кваліфікаційного рівня.

4). Професійна діяльність

священнослужителі, кандидати (доктора) наук, педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів з повною вищою освітою, медичні працівники, за умови повного навантаження на займаній посаді, у сільській місцевості, сільські, селищні, міські голови — на термін виконання ними цих повноважень, поліцейські — на весь період їхньої служби.

Скільки хочуть призвати

Взимку говорили про 4 000 офіцерів запасу. Наразі начальник ГУ персоналу – заступник начальника штабу Генерального штабу ЗСУ Артур Артеменко повідомив, що призиватимуть стільки, скільки буде необхідно

Для чого призиватимуть

За словами все того ж Артеменка, офіцерів запасу призиватимуть для того, щоб укомплектувати першу лінію. Адже на першій лінії склалась така ситуація, що потрібні командири взводів, командири рот. В зону АТО відправляти офіцерів запасу не планують. Навпаки, вони мають замінити в тилу штабних офіцерів, котрі несуть службу за контрактом, і відбудуть у зону АТО по ротації.

Ухилення від призову

Офіцер несе адміністративнуі кримінальну відповідальністьза неявку без поважних причин за підписаною повісткою. Неявка до військкомату без поважних причин – штраф 170-510 грн. Повторне порушення протягом року збільшує штраф до 510-1700 грн. Псування або втрата військових документів – штраф 17-51 грн. Ухилення від призову шляхом бездіяльності карається обмеженням волі терміном до трьох років.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme