Прикордонники продовжують зводити "Стіну Яценюка" на кордоні з Росією

Роботи та підготовка з інженерно-технічного облаштування українсько-російського кордону поновилися з березня, а з квітня розпочалася реалізація запланованих заходів
 

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Держприкордонслужбу.

 

"З 1 березня на тих ділянках, де дозволяли погодні умови, поновилися роботи та підготовка з інженерно-технічного облаштування українсько-російського державного кордону. А від 1 квітня розпочалися вже активні роботи з реалізації запланованих заходів", – йдеться у повідомленні.

 

 

Зокрема, як зазначають у відомстві, проводяться роботи на ділянці Луганської області. Підрядні організації провели підготовчі роботи для будівництва рокадних доріг, проводиться улаштування загороджень та протитранспортних ровів, тривають проектно-вишукувальні роботи.

"На цей час тільки на ділянці відділу прикордонної служби «Лозно-Олександівка» улаштовано 6,3 км загороджень із спіралі типу «Єгоза» та улаштовано понад 13 кілометрів протитранспортного (протитанкового) рову", – уточнили у ДПСУ.

У свою чергу, на ділянці Золочівського району Харківської області проводяться роботи з обладнання системи відеоспостереження та контролю, прокладання переходів через складні або нестандартні ділянки місцевості, здійснюється доставлення щебеневої продукції із залізничної станції до місць виконання робіт та коригування проектних рішень.

"Окрім Луганської та Харківської областей, проводяться роботи з реконструкції, будівництва та облаштування об’єктів у Чернігівській області. Також проводиться розроблення проектно-кошторисного документа щодо інженерно-технічного облаштування державного кордону у межах Сумської області", – поінформували у ДПСУ.

Зазначається, що загалом на 2019 рік передбачено виділення з бюджету 400 млн грн на розгортання 5 комплексів відеоконтролю та сигналізації, улаштування 50 кілометрів протитранспортних ровів, 9,5 км сітчастої огорожі, 47,9 км загороджень із спіралі типу "Єгоза", прокладання 65,8 км рокадної дороги, обладнання 40 переходів рокадної дороги через складні ділянки, виконання робіт з реконструкції приміщень для підрозділів охорони кордону на 3 об’єктах та низку інших важливих робіт.

Ефективність цього проекту підтверджується вже тим, що на ділянках, де система діє, можливість порушення лінії кордону практично зведена до нуля", – наголосили у прикордонному відомстві.

 

Нагадаємо, 6 лютого готовність комплексу прикордонних споруд на російсько-українському кордоні, так званий проект "Стіна", становила близько 30%.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна