Позиційна війна: Що за бліндаж ЗСУ знищили на Ясинуватській розв'язці (КАРТА)

Схоже, активна фаза війни повертається на окупований Донбас, нагадуючи про вже призабуті "гарячі точки"
 

Depo.ua продовжує відстежувати ситуацію навколо війни на Донбасі. Після завершення чергового "безстрокового" перемир'я на передовиці знову почали виходити новини про активні бойові дії у тому чи іншому районі лінії фронту.

 

Зокрема, днями українські бійці влучним вогнем знищили укріплення російських терористів в районі Ясинуватської розв'язки на Донеччині.

 

Як повідомляють з передової, в районі Ясинуватської розв'язки російські окупанти вирішили відновити свої раніше знищені позиції для провокаційних обстрілів українських воїнів. Однак бійці ООС розкусили намір ворога і під час перебування на позиціях окупантів, прицільним залпом знищили ворожі укріплення разом з бойовиками.

 

 

Якщо спробувати нанести це місце на карту місцевості, то вийде приблизно наступне:

 

 

Як видно, мова йде про ту частину Ясинуватської розв'язки (знаходиться під контролем "ДНР"), яка майже впритул прилягає до Авдіївської промзони (контролюють сили АТО). Поруч знаходиться давно не працюючий Ясинуватський блокпост (ЯБП).

 

Взагалі, Ясинуватська розв'язка має важливе стратегічне значення: траса на південь веде прямо на окупований Донецьк, траса на північний схід – на окуповану Горлівку, а траса на північ – на підконтрольну Києву Костянтинівку. Не кажучи вже про Авдіївку і Ясинувату, які розмістилися по обидва боки від розв'язки.

 

 

Таким чином за цей клаптик землі є підстави рвати одне одному горлянки обом сторонам протистояння. Адже залишаючись під контролем "ДНР", зберігається ризик прориву бойовиків на Костянтинівку та Авдіївку, не кажучи вже про обстріли останньої. А встановлення над розв'язкою контролю ЗСУ не лише блокуватиме пересування бойовикам між Донецьком та Горлівкою, але й відкриває прямий шлях українській армії для оточення та звільнення Ясинуватої.

 

Нагадаємо, що 29 грудня 2016-го року внаслідок стрімкої контратаки Збройні сили України вже відбивали у терористів Ясинуватський блок-пост. Однак згодом змушені були залишити його через те, що тоді він значно виступав вперед (вглиб позицій бойовиків) і утримувати його було не дуже зручно.

 

Але з того часу ЗСУ позиційно просунулись вперед, відбили у терористів і закріпились на нових позиціях у тому районі, зокрема на опорних пунктах "Алмаз-1" і "Алмаз-2". Були також неодноразові спроби відвоювати назад і ЯБП, однак повторним успіхом вони поки що не увінчались.

 

Особливо жорсткі бої за Ясинуватський блок-пост точилися в лютому 2017-го року. Тоді бої за Ясинуватську розв'язку взагалі, і за ЯБП зокрема вийшли на передній план, відтіснивши і обстріли житлових кварталів Авдіївки по сусідству, і бої за Пікузи (екс-Комінтернове) у Приазов'ї. І лише мобілізація російсько-терористичних сил і масове використання ними РСЗВ "Град" завадили тоді звільненню цієї частини Донеччини українськими військами.

 

Після цього пристрасті довкола Ясинуватської розв'язки вляглися, і лише час від часу ЯБП давав про себе знати. Зокрема, 15 лютого 2018-го року українські бійці прямим влучанням знищили бліндаж бойовиків "ДНР" на мосту над залізничною колією.

 

 

Так, це той самий бліндаж, який цієї весни намагались відновити бойовики і який було знищено українськими військами кілька днів тому.

 

Як бачимо, Ясинуватський блок-пост продовжує залишатись однією зі стратегічних цілей української армії. Бійці ООС продовжують пильно за ним спостерігати і не дають російським бойовикам розгорнути там свої позиції. А там глядиш, і до його звільнення справа дійде.  

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна