Повзучий наступ: Що відбувається під Горлівкою

Збройні сили України продовжують "тихою сапою" тіснити окупантів на схід, метр за метром звільняючи рідну землю

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Повзучий наступ: Що відбувається під Гор…

Depo.ua продовжує відстежувати ситуацію навколо війни на Донбасі. В перший день осені вітчизняні ЗМІ облетіла радісна новина: неподалік окупованої Горлівки українська піхота без застосування зброї змусила бойовиків залишити кілька своїх передових позицій та відійти в тил.

 

Першоджерелом інформації став волонтер, а віднедавна й народний депутат України ("Слуга народу") Юрій Мисягін.

 

"Хороші новини прийшли з війни. У районі передмістя Горлівки наша піхота змусила бойовиків залишити кілька своїх передових позицій і відійти в тил. Причому змусили їх відійти без застосування зброї, щоб виконувати всі домовленості про перемир'я", – написав він у Facebook.

 

 

Журналісти Depo.ua звернулись у прес-центр штабу ООС з проханням підтвердити або спростувати цю інформацію, однак відповіді так і не отримали.

 

Справа в тому, що аналогічні інформаційні "бомби" мали місце й раніше, однак далеко не всі з них потім отримували підтвердження. Наприклад, 28 березня цього року ветеран боїв за Донецький аеропорт і Піски Андрій Шор написав, що Збройні сили України увійшли в межі міста Горлівки, але того ж дня штаб ООС цю інформацію офіційно спростував.

 

Хоча, в цілому, цього літа навколо Горлівки було й справді гаряче. Ще наприкінці травня звідти почала надходити інформація, що південніше Новолуганського і в районі Гольмівського (північна околиця Горлівки) відзначається посилення додатковими вогневими засобами передових позицій окупантів. Тоді ж повідомлялося про активізацію ворожих ДРГ в районі Зайцевого.

 

В середині червня бійці полку "Азов" на північній околиці Горлівки знешкодили російський комплекс розвідки "Зоопарк-1", яким ворог здійснював коригування вогню і який виробляється на Росії і постачається виключно звідти. Зокрема, з його допомогою бойовики "ДНР" з житлових кварталів Горлівки обстрілювали українські населені пункти вздовж так званого "горлівського периметру".

 

Ну і буквально напередодні так званого "хлібного перемир'я", яке стартувало 21 липня, українські військовослужбовці за допомогою дрону провели успішну операцію зі знищення укріплень окупантів поблизу окупованої Горлівки. Операцію здійснювала піхота 53-ї бригади, яка влучним вогнем знищила будинки, з яких бойовики давно вигнали місцевих жителів і перетворили їх на спостережні пункти, КСП взводів і склади боєприпасів.

 

 

Вже під час самого перемир'я, 25 серпня під час бою під Горлівкою загинув командир взводу 24-го батальйону "Айдар" 53-ї механізованої бригади – позивний "Тихий".

 

У відповідь у ніч проти 29 серпня українські бійці розбили ворожу ДРГ, знищивши чотирьох терористів і п'ятого взявши у полон. Тієї ночі російські окупаційні війська здійснили збройну провокацію і обстріляли підрозділи полку Нацгвардії "Азов" в районі Горлівки, однак під час патрулювання "сірої зони" розвідгрупа "Азова" виявила російський підрозділ і у швидкому бою розбила ворожу ДРГ.

 

Отож, як бачимо, активність довкола Горлівки останнім часом спостерігалась недитяча. Та навіть якщо інформація про просування ЗСУ там підтвердиться, впадати в ейфорію і очікувати близького звільнення міста не варто. Адже подібне просування впритул до окупованих міст українські бійці здійснюють вже не вперше, і навіть не вдруге.

 

Зокрема, 19 січня 2017 року бійці з передової повідомляли, що наша армія підійшла до Дебальцевого на відстань 5-6 км, окопалася і зводить інженерні споруди.

 

Читайте також: Світлодарська дуга. ЗСУ підійшли ближче до Дебальцевого (КАРТА).

 

А Докучаєвськ взагалі ще з листопада 2016-го перебуває у напівоточенні. До того ж, за "Мінськом-1" він має бути під українським контролем.

 

Читайте також: Майже облога. До чого призведуть бої під Докучаєвськом (КАРТА).

 

Крім цього, 20 червня 2018 року надійшло повідомлення, що наша армія просунулася на 2 км в районі Жолобка і закріпилась на нових позиціях в сірій зоні. Крім цього сили ООС пройшли вперед східніше Жолобка, який опинився практично в оточенні. Тоді всім здавалося, що звільнення села від окупантів – це лише питання часу. Однак, пройшло більше року, а "віз і нині там".

 

 

Та й під Горлівкою подібне просування далеко не нове – в листопаді 2017 року ЗСУ звільнили останні села "сірої зони" і підійшовши буквально впритул до міста.

 

Читайте також: Перспектива наступу: Що дасть ЗСУ звільнення Доломітного (КАРТА).

 

На жаль, точної інформації про місце просування ЗСУ цього разу немає, а так званий "горлівський периметр" досить великий (простягається майже від Дебальцевого до Авдіївки) і ця подія могла мати місце на будь-якій його ділянці.

 

Разом з тим, чим би не закінчилась дана героїчна епопея під Горлівкою, наразі її можна сміливо занести у розряд перемог і традиційно сподіватися, що далі буде.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme