Повзучий наступ. Що дасть ЗСУ звільнення Комінтернового (КАРТА)

Українська армія найближчим часом може відбити Комінтернове, з якого вже потрошку виходять терористи під тиском наших сил

Повзучий наступ. Що дасть ЗСУ звільнення Комінтернового (КАРТА)
Повзучий наступ. Що дасть ЗСУ звільнення Комінтернового (КАРТА)

Ще вчора ми повідомляли про те, що Комінтернове (нова назва Пікузи) знаходиться у напівкільці наших сил.

Сьогодні ж від місцевих жителів надходить інформація, що терористи потрошку виходять із села у бік Заіченка.

Для більшого розуміння ситуації варто зрозуміти, що відбулося.

На Маріупольському напрямку ЗСУ в тиху розпочали повзучий наступ ще до Нового року. Мова йде про просування в бік села Комінтернове (нова назва Пікузи). На лінії Водяне-Комінтернове останнім часом постійно точилися бої із застосуванням стрілецької зброї, мінометів та навіть артилерії.

А у жовтні 2016-го, патруль 54-го окремого розвідувального батальйону ЗСУ в "сірій зоні", між селищами Водяне і Ленінське, вступив в бій з великою групою бойовиків. В результаті противник втратив убитими двох бойовиків і один - Михайло Філімонов - потрапив в полон

Згодом противник підтягнув резерви і за підтримки артилерії почалися важкі бої у районі Лебединське - Водяне, причому противник застосовував навіть "Гради". Почалося загострення на інших ділянках - Павлополь, Широкине.

Сьогодні ж можна казати про успішне просування ЗСУ в напрямку Комінтернового. Вчора даний факт підтвердили волонтери.

Наразі Комінтернове вже у напівкільці завдяки операції морпіхів та одного з розвідувальних батальйонів. Наші військові повільно, але впевнено просувалися вперед із рухом по 100 метрів під вогнем противника та окопуванням, аж поки не наблизилися до села.

%d0%be%d0%b0%d0%bb%d0%be%d0%b0%d0%b2%d0%bb%d0%be%d0%b0%d0%b2%d0%bb%d0%b2%d0%b0

У чому ж логіка сьогодні битви за Комінтернове. По-перше, за Мінськом-1 село має знаходитися з нашої сторони лінії розмежування. Так само, як і Октябрь, до якого також підходять наші сили зі сторони Піщевика.

По-друге - взяття Комінтернового стане плацдармом для просування вперед у бік Заіченка та Червоноармійського і взяття під контроль старої траси Маріуполь-Новоазовськ (Маріуполь - Комінтернове-Заіченко-Червоноармійськ і поворот на південь у бік Новоазовська, а на північний захід до Октября).

Зазначимо, що рокадна траса Маріуполь-Новоазовськ аж до Широкиного знаходиться під нашим контролем. Перекриття старої траси, яка таким чином опиняється під вогневим контролем, дасть змогу нашій армії позбавити забезпечення сил у районі Октября.

Судячи за все, досить скоро терористи змушені будуть остаточно відступити із Комінтернового, яке вони досить нахабно зайняли у грудні 2015-го. І на фоні повзучого наступу на інших ділянках фронту, дії нашої армії викликають справжню радість і надію на подальше звільнення України від нечисті.

Більше новин про війну з Росією читайте на Depo.Війна.