Повзучий наступ: Що стоїть за звільненням Катеринівки (КАРТА)

Друге село за тиждень звільнили українські військові з-під російсько-терористичного гніту

Не встигла країна "переварити" переможну інформацію про звільнення від бойовиків "ЛНР" села Новоолександрівка поблизу Попасної, як надійшла нова звістка: Збройні сили України взяли під свій контроль ще одне село у цьому районі – Катеринівку поблизу Первомайська.

Першим про це повідомив волонтер з Дніпра Юрій Мисягін. "Селище Катеринівка Луганської області наше! Певний час назад ЗСУ зробили все тихо і спокійно. Жителі селища знову повернулися в Україну", – написав він у Фейсбуці.

Depo.ua пропонує познайомитись з цим селом ближче і пригадати – яким чином воно свого часу опинилося під контролем бойовиків "ЛНР".

Отож, Катеринівка – це село в Україні, в Попаснянському районі Луганської області. До війни воно юридично належало до Березівської сільської ради, яку окупували російсько-терористичні війська, тому село опинилося відрізаним від фінансування.

Населення Новоолександрівки до війни становило 484 особи, але зараз їх залишилось значно менше – близько сотні. За даними перепису 2001-го року з них 74,38% зазначили рідною українську мову, 25% – російську, а 0,62% – іншу.

Найближчими до Катеринівки населеними пунктами є Золоте і Комишуваха на півночі – які перебувають під контролем Києва, а також селище Молодіжне на півдні і місто Первомайськ на півнденному сході – які перебувають під контролем так званої "ЛНР".

Після бойових дій 2014-2015-х років, 6 квітня 2015-го року село було номінально приєднане до контрольованої Україною частини Луганської області, але фактично залишилось в нічийній "сірій зоні" – за крайнім українським блокпостом. Підрозділи українських військових тут не дислокувалися, але й бойовиків "ЛНР" на постійній основі також не було – вони стоять на відстані одного кілометра від центру села.

Тобто, територіально Катеринівка наче й була під контролем ЗСУ, але фактично в будь-який момент її могли зайняти бойовики і облаштувати там свої позиції.

Пам'ятається, ще у квітні 2015-го року в Луганській ОВЦА вустами тодішнього її очільника Геннадія Москаля обіцяли, що село приєднають до України. Як бачимо, руки дійшли лише зараз.

По суті, звільнення Катеринівки проходило за тим же сценарієм, що й деокупація Новолуганського на Світлодарській дузі в грудні 2016-го року: бійці ЗСУ зайшли у село і встановили там вогневі позиції.

Як бачимо з карти, зайнявши Катеринівку, Збройні сили України повинні суттєво відсунути лінію фронту на південний схід – майже впритул до окупованих Молодіжного і Первомайська. Як і у випадку з Новоолександрівкою, це бачиться найбільшим плюсом у зайнятті Катеринівки, адже, як мінімум повинно зменшити інтенсивність обстрілів з боку терористів "ЛНР" населеного пункту Золоте.

Щоправда, знову ж таки, станеться це ціною "вогню на себе" – приклади Травневого і Гладосового на Світлодарській дузі дають чітке уявлення того, що тепер під обстріли потрапить сама Катеринівка.

Також з плюсів можна відзначити, що жителям села тепер можна сподіватись на відновлення електропостачання і виплати українських пенсій, як це вже зроблено у тих же Травневому і Гладосовому, які українська армія звільнила 25 листопада 2017-го року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #ЛНР #ЗСУ