Поворотний момент: Що дасть Україні власне виробництво боєприпасів НАТО

Нарешті і в Україні почалось виготовлення боєприпасів НАТОвського зразка

Поворотний момент: Що дасть Україні влас…

Фото – Укроборонпром

Depo.ua продовжує відстежувати новинки озброєння Збройних сил України.

На фоні тотальної "зради", "всепропальщини" і передвиборчої істерії в Україні майже непомітними проходять справді важливі теми. Зокрема, не так давно було розпочато серійне виробництво боєприпасів для 40-мм автоматичного гранатомету, які відповідають стандартам НАТО.

Мова йде про КП "Шосткинський казенний завод "Імпульс", що входить до складу ДК "Укроборонпром", яке налагодило відповідне виробництво гранат ПГОФ-40 спільно з ПрАТ "Кузня на Рибальському".

Щоб було зрозуміло, ПГОФ-40 – це граната осколково-фугасної дії з типорозміром 40х53-мм, що відповідає встановленому у НАТО стандарту боєприпасів до автоматичних гранатометів. У порівнянні із 30-мм гранатами, які зараз використовуються у більшості автоматичних гранатометів, що стоять на озброєнні українського війська, 40-мм граната, має більшу потужність та розліт осколків.

КП "Шосткинський казенний завод "Імпульс" взагалі є унікальним підприємством для України та одним з небагатьох у всьому світі, яке у замкнутому циклі виготовляє детонатори, капсулі та інші елементи для різних видів боєприпасів, від звичайних патронів до далекобійних ракет типу "земля – земля".

Окрім бойових 40-мм боєприпасів для гранатометів, заводом було освоєно виробництво спеціальних інертних 40-мм боєприпасів ПГІ-40, які використовуються для пристрілки автоматичного гранатомету та навчання особового складу.

Також "Імпульс", спільно з "Кузнею на Рибальському", освоює виробництво боєприпасів ВОГ-25В, які призначені для стрільби з підстовольних гранатометів для автоматів, що стоять на озброєнні українських силовиків.

Але це все питання хоч і не далекого, та все ж майбутнього. Давайте краще спробуємо розібратись з сьогоденням і з'ясувати: для чого Україні НАТОвські боєприпаси калібру 40-мм.

З відкритих джерел відомо, що станом на сьогодні на озброєнні української армії знаходяться два типи автоматичних гранатометів: радянський АГС-17 калібру 30-мм і український УАГ-40 калібру 40-мм. Власне, останній і було розроблено з метою замінити перший, адже АГС-17, який був прийнятий на озброєння у далекому 1971-му році, вже давно застарів як морально, так і технологічно.

На відміну від свого попередника, УАГ-40 здатний вести вогонь на дистанцію понад 2000 м і є ефективним засобом як проти живої сили супротивника, так і проти легкоброньованої техніки й захисних споруд.

Що характерно: мобільний автоматичний гранатомет УАГ-40 з самого початку розроблявся під набої стандарту НАТО, а перші зразки його почали надходити на озброєння ЗСУ ще в 2010-му році. За весь час їх було виготовлено близько 2000 одиниць, щоправда переважна більшість з них – для збройних сил Нігерії.

Справа в тому, що за відсутності власного виробництва боєприпасів до них, ці автоматичні гранатомети не було сенсу масово ставити на озброєння у Збройні сили України, адже закуповувати НАТОвські боєприпаси дорого, а на складах валяються лише залишки радянських 30×29-мм для АГС-17.

Зараз же ситуація повинна кардинально змінитись, адже з запуском власного виробництва вже ніщо не заважатиме провести модернізацію озброєння ЗСУ і замінити старі АГС-17 на нові УАГ-40.

Окрім цього, Україна зможе експортувати гранати ПГОФ-40 як для наших північно-атлантичних партнерів, так і для інших країн, на озброєнні яких стоять НАТОвські автоматичні гранатомети 40-го калібру – тієї ж Нігерії, наприклад.

Єдине, що може гальмувати ці процеси, це технологія виробництва даних боєприпасів – за словами директора "Імпульсу" Євгена Чернова, складання їх відбувається, здебільшого, вручну. Однак, завод працює над тим, як автоматизувати виробничі процеси, збільшивши таким чином об'єм виробництва.

Читайте також: Завод боєприпасів в Україні: Чому він таки з'явиться.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"