UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Порушення прав українських моряків: Прокуратура повідомила про підозру "суддям" та "прокурорам"

Прокуратура Криму повідомила про підозру так званим "суддям" та "прокурорам" за порушення прав українських військовополонених моряків

Про це повідомив прокурор Автономної республіки Крим Гюндуз Мамедов на Міжнародному форумі "Окупований Крим: 5 років опору", передає Depo.ua із посиланням на прес-службу прокуратури АРК.

"Сьогодні, 27 лютого 2019 року, прокуратура АР Крим повідомила про підозру п’ятьом представникам так званих судових та правоохоронних органів держави-окупанта у вчиненні злочину передбаченого ст. 438 Кримінального кодексу України за фактом порушення законів та звичаїв війни відносно військовополонених – українських моряків", − заявили у прес-службі, посилаючись на слова Мамедова.

У прокуратурі також нагадали, що "військовополонених тримають в камерах зі звичайними ув’язненими у тюремному одязі, їх військову форму забрали".

"Таким чином, представники так званих правоохоронних органів держави-окупанта порушили право військовополонених – членів екіпажу катерів ВМС ЗС України "Бердянськ", "Нікополь" та рейдового буксиру "Яни Капу", взятих у полон 25.11.2018 у Чорному морі, на неупереджене та нормальне судочинство, що є серйозним порушенням законів та звичаїв війни згідно зі ст. 130 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими 1949 року (Третя Женевська конвенція), шляхом вчинення дій, спрямованих на притягнення останніх до кримінальної відповідальності за злочин, який вони не вчиняли, а саме "незаконний перетин державного кордону Росії" за ч. 3 ст. 322 Кримінального кодексу Російської Федерації (КК РФ)", − заявили у прокуратурі.

За словами прокурора Криму, українські військові моряки мають статус військовополонених згідно зі ст. 4 Конвенції про поводження з військовополоненими, 1949 року (Третя Женевська конвенція) та підпадають під її захист.

"Підозрювані, які в порушення законів України та міжнародного права війни затримали та судили українських моряків – колишні українські судді та прокурори. Вони не тільки зрадили свою країну і почали обслуговувати державу-окупанта, а й вчинили воєнний злочин, який не має строку давності, за ним не передбачена амністія і за який будуть переслідувати в усьому цивілізованому світі. І сьогодні ми зробили перший крок до забезпечення невідворотності покарання в цій справі", − додав Мамедов.

Нагадаємо, 15 військовослужбовцям Росії оголосили про підозру у веденні агресивної війни через таран українських броньованих артилерійських катерів "Бердянськ", "Нікополь" та буксиру "Яни Капу" у Керченській протоці.

Водночас Росія "шиє" кримінал українським слідчим за свою агресію біля Керчі.

Довідка: 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Журналіст Антон Наумлюк оприлюднив список 24 українських моряків, які знаходяться в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

27 грудня усі полонені Росією українські моряки визнали себе військовополоненими.

15-16 січня Лефортовський суд Москви продовжив на три місяці - до 24 квітня - термін тримання під вартою 24 українських військовополонених моряків, яких російські силовики захопили поблизу Керченської протоки.

14 лютого Федеральна служба безпеки Росії відмовилася задовольнити клопотання про передачу Україні або будь-якій країні трьох українських моряків, поранених при затриманні в Керченській протоці, для обстеження і лікування.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme