Порошенко офіційно попросив ООН ввести миротворців на Донбас (ФОТО)

Президент України Петро Порошенко закликав ООН ввести миротворчу місію на Донбас, яка може зіграти визначальну роль у припиненні страждань українського народу

Про це Порошенко заявив під час Заходу високого рівня щодо діяльності ООН з підтримання миру в рамках участі у 73-й сесії Генеральної Асамблеї ООН, передає Depo.ua з посиланням на прес-службу президента.

"Очевидно, що у 21 столітті світ не став безпечнішим місцем. Ми продовжуємо бути свідками війн та агресії, навіть на Європейському континенті. Поки ми тут дискутуємо, зовнішня військова агресія проти України триває, грубо порушуючи Статут ООН та резолюції Генеральної Асамблеї та Ради Безпеки Організації. Тимчасова окупація частин української території продовжує завдавати страждань українському народу та підривати регіональний і міжнародний мир та безпеку", - сказав Порошенко.

Він впевнений, що багатонаціональна миротворча операція під егідою ООН з єдиною чітко визначеною метою щодо відновлення суверенітету та територіальної цілісності України може бути визначальним фактором припинення страждань українського народу.

"Ми вважаємо, що не існує кращого способу як розгортання такої операції з повноцінним мандатом ООН", - наголосив Порошенко.

Він додав, що це могло б змусити Росію добросовісно виконувати Мінські домовленості.

"Я вдячний Німеччині, Франції та США за мобілізацію міжнародної підтримки цієї ініціативи", - зазначив президент України.

Водночас він наголосив, що Росія виступає проти миротворців.

"Причиною цього, серед іншого, є те, що Кремль боїться. Він боїться, що миротворці побачать російських військових та військову техніку на всій окупованій території. Вони також бояться втратити контроль над українсько-російською ділянкою кордону, який Кремль утримує для забезпечення постійної інфільтрації своїх військ на Донбас. Хіба не повинна ООН надати сміливу відповідь цьому виклику?" - сказав Порошенко.

Він нагадав, що звернення України щодо розгортання операції з підтримання миру ООН на окупованій території Донбасу, досі не було задоволено.

"Ми розглядаємо це як випробування здатності нашої Організації вирішувати складні конфліктні ситуації. Тест, який ООН має пройти", - резюмував Порошенко.

Нагадаємо, під час 73-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН Порошенко провів зустріч зі спеціальним представником США з питань України Куртом Волкером, обговоривши останній розвиток подій на Донбасі і перспективи розгортання багатонаціональної миротворчої місії під егідою ООН на його окупованій частині.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна