Порохова діжка: Яку небезпеку для України та світу становить окупований Росією Крим

Навіщо Росія нарощує військовий потенціал в окупованому Криму і чим це загрожує світу

Фото – РІА "Новості"

Після збройної окупації з подальшою анексією українського Криму, Росія заходилася вживати всіх можливих заходів, щоб запобігти поверненню Криму в Україну військовим шляхом. Зокрема, росіяни збільшили кількість кораблів свого Чорноморського флоту у Севастополі та інших портах півострова, розгорнули там потужну систему засобів ППО, перегнали на аеродроми десятки одиниць бойової авіації і багато-багато іншого.

Однак, дуже швидко стало очевидним, що військовий контингент окупованого Криму значно переважає той, якого вистачило б для оборони півострова. Тоді з'явилась версія, згідно якої Путін сприймає Крим, як форпост для потенційних наступальних дій, тому й вводить туди все нові й нові війська, зокрема наступального формату.

"У Криму створене самодостатнє угруповання військ (сил), що включає в себе військово-морську базу, армійський корпус, авіаційну дивізію та дивізію ППО. Чорноморський флот поповнився шістьма підводними човнами, фрегатами "Адмірал Григорович", "Адмірал Ессен", що мають на озброєнні крилаті ракети "Калібр", трьома дивізіонами берегових ракетних комплексів "Бал" і "Бастіон", – заявив у листопаді 2017-го року начальник російського Генштабу Валерій Герасимов на колегії Міноборони Росії.

Читайте також: База проти НАТО: Що собою представляє угруповання російських військ у Криму.

Однак, попри всю самодостатність цього угруповання, росіяни продовжують знову й знову його посилювати, не зважаючи ані на міжнародні санкції, ані на резолюції ООН. Зокрема, після інциденту у Керченській протоці, яка мала місце 25 листопада цього року, Росія додатково переправила в район Керчі системи протиракетної оборони "Бал" (кодова назва НАТО SSC-6 "Sennight").

29 листопада у місті Джанкой окупанти розгорнули пускові установки С-400, кожна з яких може одночасно вражати до 80 цілей.

Крім цього, 10 грудня в анексованому Севастополі командування Чорноморського флоту Росії прийняло на озброєння малий ракетний корабель "Орєхово-Зуєво", оснащений крилатими ракетами великої дальності "Калібр". Вдалося з'ясувати, що на початку грудня цей корабель перегнали у Севастополь з Новоросійська.

11 грудня зенітний ракетний комплекс С-400 помітили також і в окупованій Керчі.

А 17 грудня було оголошено, що днями Росія перекине з аеродрому Кримськ у Краснодарському краї на аеродром Бельбек у Криму понад 10 винищувачів Су-27СМ і Су-30м2 "до свого місця постійної дислокації".

Окрім цього, росіяни активно проводять навчання. Так, на початку грудня ракетний катер Чорноморського флоту Росії "Волинь" вийшов в море для виконання стрільб та відпрацювання елементів ведення бою. Серед іншого, у морському полігоні бойової підготовки екіпаж катера відпрацював елементи плавання і ведення бою одиночним кораблем, виконав підготовчі та залікові артилерійські стрільби по морських, берегових і повітряних цілях.

Все це відбувається на фоні постійних заяв з російського боку про те, що начебто Україна готує на останню декаду грудня нову збройну провокацію на кордоні з окупованим Кримом і натяків на те, як "у відповідь" будуть діяти Збройні сили Росії.

Зокрема, 3-я ескадрилья 39-го вертолітного полку армійської авіації Росії практикується в придушенні засобів ППО, використовуючи вертольоти Ка-52 з Джанкоя. Це означає, що у випадку війни з Україною ці вертольоти Ка-52 у кількості 16 штук можуть бути використані проти об'єктів наземних засобів ППО, розташованих на території Херсонської області поблизу лінії фронту.

Власне, придушення українських ППО – це перше, з чого почнуть росіяни у випадку військової атаки проти України з окупованого Криму, адже у випадку збройної агресії при працюючій ППО ворожі літаки опиняться практично беззахисними перед нашими ракетами "земля-повітря". Тому розміщені на авіабазі в Джанкої в окупованому Криму вертольоти можуть представляти реальну загрозу для південних регіонів України.

Про цілеспрямованість підготовки Росії до чогось серйозного свідчить і те, що 14 листопада, за півтора тижні до подій у Керченській протоці, прес-служба Чорноморського флоту Росії оприлюднила інформацію, що в Криму в ході проведення російських військових навчань зенітно-ракетні комплекси С-400 "знищили крилаті ракети умовного противника".

Читайте також: Небезпека для України: Навіщо Путін збиває ракети з С-400 в Криму.

Тобто, підготовка Росії до війни з "умовним противником" почалась задовго до інциденту у Керченській протоці і вже точно не була спровокована цим інцидентом.

Однак, попри показову антиукраїнську спрямованість російського військового контингенту в Криму, проблему варто сприймати значно ширше – окупований Крим стає бомбою сповільненої дії, створюючи фундаментальний виклик для регіональної і глобальної безпеки та стабільності.

За період російської окупації Крим перетворився на потужну військову базу, яка загрожує безпеці та стабільності не лише України, але й усього Чорноморського регіону. Адже хто знає – проти кого і з якою метою буде використано весь той збройний контингент, яким Росія нашпигувала півострів.

Тому світова спільнота має нарешті визріти до того, щоб виробити комплексну відповідь на ці виклики і деструктивні тенденції, які було запущено з приходом на український півострів російських окупантів. І самих лише резолюцій Генасамблеї ООН для цього явно недостатньо, яку б "рішучу стурбованість" вони не висловлювали.

Читайте також: Генасамблея ООН ухвалила "кримську" резолюцію.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія