Польські і німецькі депутати закликали Росію звільнити українських моряків

Комітети Сейму Польщі та німецького Бундестагу у спільній заяві засудили російську агресію в Азовському морі

Про це повідомив віце-голова Комітету із закордонних справ Сейму Роберт Тишкєвич, інформує Depo.ua з посиланням на "Польське радіо".

Комітети ухвалили заяву зі ствердженням, що напад збройних сил Росії на кораблі українського військового флоту призвів до чергової ескалації конфлікту.

"Ці дії порушують міжнародне право і зобов'язання влади Росії і збільшують напруження між Росією та Україною. Абсолютна потреба у стриманості та деескалації", – говориться у спільній заяві. Її автори написали, що чекають від влади Російської Федерації негайного звільнення українських кораблів та їхніх екіпажів, забезпечення свободи судноплавства у Керченській протоці та в Азовському морі.

"Водночас ми закликаємо Росію визнати суверенітет України та її кордони, а також поважати міжнародне право", – написали польські та німецькі депутати.

Парламентарії також наголосили на "підтримці для демократичних змін, які проводять українські держава і народ".

"Ми хочемо, аби обидві наші країни, а також Європейський Союз ще більш рішуче допомагали Україні у важких, але вже нині корисних політичних, соціальних та економічних реформах, зокрема у боротьбі з корупцією", – говориться у заяві членів комітетів закордонних справ Сейму та Бундестагу.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

У зв'язку з актом агресії Росії 26 листопада Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в 10 областях України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна