Поліція викрила чотирьох "суддів ДНР", які отримали довідку переселенця

Правоохоронці викрили чотирьох так званих "суддів" терористичної організації "ДНР", які оформили статус переселенця, у тому числі для отримання української пенсії

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на поліцію Донецької області.

Встановлено, що усі вони були зареєстровані на території, підконтрольній Україні, як внутрішньо переміщені особи, перебуваючи в цей час на посадах "суддів" в терористичній організації.

"Серед зрадників – 60-річний мешканець Горлівки, який з 2016 року обіймає в терористичній організації посаду заступника голови "Верховного суду-Військового трибуналу". Саме цей суд оголошує незаконні вироки українським військовим, що потрапили у полон, та мирним мешканцям з проукраїнською позицією, яких відправляють у тюрму за надуманими приводами. До переходу на службу до бойовиків працював головою Калінінського районного суду Горлівки. Встановлено, що чоловік із 2014 року значиться "переселенцем" та зареєстрований у Костянтинівці", – йдеться у повідомленні.

Його колега, суддя "Верховного суду ДНР", яка мешкає в окупованій Макіївці, з квітня 2015 року зареєструвалася як переселенка в Покровському районі.

Ще одна представниця терористичної організації, суддя "Центрально-Міського міжрайонного суду Макіївки", стала на облік внутрішньо переміщених осіб у Маріуполі. У поліції є дані, що близько року на її ім'я з бюджету України перераховувалася пенсія, яка отримувалася в одному з маріупольських поштових відділень. Наразі жінка перебуває у розшуку.

Повідомлений про підозру та перебуває у розшуку також суддя "Амвросіївського міжрайонного суду", який, згідно з довідкою переселенця, був зареєстрований спочатку у Слов'янську, а з 2015 року – у Краматорську.

Наразі тривають слідчо-оперативні заходи з метою викриття осіб, які були причетні до вказаних протиправних дій, та подальшого притягнення їх до кримінальної відповідальності.

У поліції нагадують, що дані про "посадовців" терористичної організації всіх рівнів зібрані на сайті "Стоптероризм", який поповнюється за допомоги місцевих жителів, в тому числі окупованих територій. Тут же є сервіс "Повернись додому" для тих, хто бажає добровільно вийти з бандформувань та отримати таким чином шанс звільнитися від кримінальної відповідальності.

"За 9 місяців співробітниками поліції Донеччини повідомлено про підозру 217 учасникам незаконних збройних формувань та їхнім пособникам, з них 180 осіб затримано та 37 – заочно повідомлено про підозру та оголошено в розшук", – підкреслює обласна поліція.

Нагадаємо, 27 вересня спецслужби Молдови затримали найманця, який воював на боці "ДНР".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Війна