PGW LRT-3: Що за снайперські гвинтівки Канада продасть Україні

Восени канадські снайперські гвинтівки PGW LRT-3 надійдуть в Україну

PGW LRT-3: Що за снайперські гвинтівки К…

Інформацію про партію канадських снайперських гвинтівок, які мають з'явитися на озброєнні ЗСУ, підтвердили кілька джерел.

В липні Джеймс Безан, депутат від Консервативної партії Канади повідомив, що канадська компанія з виробництва зброї уклала контракт на поставку в Україну снайперських гвинтівок. Втім, жодної інформації про те, що це буде за зброя, він не надав. Пізніше "Народна армія" анонсувала появу в ЗСУ гвинтівок LRT-3, калібром 12,7 мм (.50 BMG). Власник компанії PGW Defense Technologies Росс Спагруд в ефірі UATV взагалі назвав суму угоди - зброї надійде на $770 тис. На таку суму можна закупити більше 50 гвинтівок з патронами.

Та перед тим, як почати обговорення цієї крутої гвинтівки, зауважимоодин цікавий момент. Велика партія зброї на цілих $10 млн, яку Канада мала передати курдам ще в 2016-му році, досі зберігається на складах поблизу Монреаля. А з нею ж треба щось робити. Нагадаємо, що два роки тому партія була сформована для передачі курдським повстанцям з метою допомоги їм у боротьбі з ІДІЛ. Втім, після зіткнення курдів з армією Іраку, партію заморозили. У неї входили снайперські гвинтівки LRT-3, обладнані глушниками, 60-мм міномети, протитанкові системи Карла Густава, гранатомети, пістолети, карабіни, тепловізори, відеокамери а також медичні приналежності.

Як повідомляв раніше National Post, канадський уряд шукав для неї нових адресатів. Звісно, в Україні могли розраховувати на певну безкоштовну допомогу. Втім, у Канаді, очевидно, вирішили зброю таки продавати. І в нас ніхто не пручався. Особливо після того, як 13 грудня 2017-го року уряд Канади вніс зміни до державних правил щодо експорту зброї, дозволивши продавати Україні кулемети і іншу стрілецьку зброю. Вже в лютому канадська компанія Colt Canada оголосила плани укласти з Україною угоду і озброїти українську армію штурмовими гвинтівками власного виробництва. Говорилося про замінник "Калашникова" C7A1 калібру 5,56-мм, для якого, втім, знадобився б патронний завод, у будівництві якого Канаду і запрошували взяти участь.

Та повернемося до снайперських гвинтівок, які надійдуть в Україну. Як ми розібралися вище, очевидно, що наша армія купуватиме гвинтівки, котрі призначалися в якості допомоги курдським повстанцям і зараз лежать на складах поблизу Монреаля.

LRT-3 дуже схожа на Barrett M107A1, партія яких разом з патронами .50BMG вже надійшла в Україну рік тому (сума $41,5 млн). Калібр 12,7 мм. Патрон .50 BMG, що був створений ще в 1920-х роках під кулемет Browning M1921, а згодом стандартизований НАТО.

Довжина LRT-3 з відкинутим прикладом становить 1333-мм, зі складеним прикладом: 1104. Відповідно, ширина з відкинутим прикладом 63-мм, а зі складеним прикладом 127-мм. Приклад зброї повністю регулюється по довжині, висоті упору під щоку стрілка і положенню амортизуючої подушки потиличника. Її ефективна дальність стрільби - 1,8 км; боєпостачання - 5-патронний магазин. Кучність стрільби не більше 0,5 і важить вона 11,42.

Цікаво, що як LRT-3, так і Barrett M107A1 - це гвинтівки, які створювалися для вогню по барикадах, по противнику, що знаходиться за стіною, і по неброньованій техніці. Так званий "антиматеріальний снайпінг", метою якого є вогонь по техніці чи колонам ворога.

Гвинтівка калібру 12,7 мм призначена для снайпера, який лягає у певній зоні і тримає під контролем певний сектор. В українських реаліях, де триває окопна війна, і на передовій досить рідко з'являється техніка, котру необхідно знищити, більш ефективними є менші калібри 7,62 мм чи 8,6 мм. Простіше кажучи, старенька гвинтівка Драгунова СВД-7,62 мм, яка ефективно працює на відстані 800 метрів. Чи новенька українська UR-10, яку презентували як її замінник, здатна стріляти на 1200 метрів. Або ж Форт-301 калібру 7,62 на 51 мм чи VPR-308

Перевага тут, в першу чергу, у зручності використання та вазі. Калібр 12,7-мм досить важкий. Більше 11 кг. Додати сюди ще вагу бронежилета та іншого спорядження і вийде, що снайпер нестиме на собі близько 30 кг. З такою гвинтівкою не поповзеш. Також вона задовга. Уявіть, як повзти в зеленку з важкою гвинтівкою, боєкомплектом, довжина якої більше метра. Це все ставить під загрозу життя снайпера та успіх операції.

LRT-3 і Barrett M107A1 дуже ефективні для війни в Іраку, але не окопній українській, де лінія зіткнення - це вже давно укрепрайони, які не пробити патроном .50 BMG. А на лінії зіткнення переважно цивільні автомобілі. І снайперська війна ведеться за принципом мобільності, кращого виходу на позицію, для чого важливим компонентом є легкість пересування, компактність. Саме тому набагато ефективніше було б закупити побільше вітчизняних VPR-308 чи Форт-301, чи закордонний McMillan TAC-338, ніж витрачати кошти на канадський великий калібр.

Втім, схоже, окрім суто військових справ тут ще є й політичні моменти. Міжнародна підтримка коштує грошей. І за стабільну західну любов до нас і нелюбов до Росії, можливо, колись і потрібно купити трошки зброї.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme