Перемоги тижня в ООС: Знищення кулеметної точки ворога і ліквідація бойовиків

Черговий тиждень минає у зоні бойових дій на Донбасі. Він також приніс ряд важливих перемог
 

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Перемоги тижня в ООС: Знищення кулеметно…
Фото – Операція об'єднаних сил

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Отож, цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Знищення живої сили бойовиків "Л-ДНР"

Усього за минулий тиждень на Донбасі було знищено 14 бойовиків. Ще 22 отримали поранення. Зокрема:

1 березня один окупант отримав поранення.

2 березня одного окупанта було ліквідовано та одного поранено.

3 березня, за даними розвідки, двох окупантів було знищено і одного поранено.

Зокрема, ліквідували бойовичку на прізвисько "Лютик" (Коробка Любов), 1982-го року народження. На сайті "Миротворець" вказано, що вона проходить за документами обліку особового складу 3-й ОМСБр "Беркут" (в/ч 08803) "ДНР" за жовтень 2014-го.

4 березня чотирьох окупантів було знищено та одного поранено.

5 березня одного окупанта було знищено і двох поранено.

6 березня, за даними розвідки, двох окупантів було ліквідовано та трьох поранено.

7 березня чотирьох окупантів було ліквідовано і 13 поранено.

Знищення ворожих укріплень і техніки

7 березня в зоні бойових дій на Донбасі українські бійці знищили вогневу точку окупантів, разом з одним з найманців.

В результаті влучного пострілу в районі Ясинуватської розв'язки було знищено кулеметну точку противника. За даними розвідки один окупант приєднався до "200 бригади", один зализує рани.

Підтримка України у світі

4 березня президент США Дональд Трамп розпорядився продовжити ще на рік санкції проти Росії через її агресію в Україні.

Таким чином надзвичайна ситуація оголошена 6 березня 2014-го року, і заходи, вжиті в цей день (указ №13660), 16 березня 2014-го року (указ №13661), 20 березня 2014-го року (указ №13662) та 19 грудня 2014-го року (указ №13685), щоб впоратися з цією надзвичайною ситуацією продовжені ще на рік. Продовжена також дія заходів, введених адміністрацією Трампа 20 вересня 2018-го року.

6 березня заступник держсекретаря США з політичних питань Девід Гейл під час зустрічі з президентом України Петром Порошенком заявив, що Росія повинна повернути захоплені українські кораблі разом з моряками, а також звільнити всіх незаконно затриманих політв'язнів.

"Росія повинна повернути українські кораблі разом з моряками, а також звільнити всіх незаконно затриманих політв'язнів", – заявив він.

Також Гейл наголосив, що американські та європейські партнери стоять з Україною проти російської агресії.

7 березня в.о. заступника голови місії США при ОБСЄ Грегорі Макріс заявив на засіданні Постійної ради організації, що Росія впродовж п'яти років дестабілізує Україну за допомогою конфлікту, який штучно загострюється на сході країни, і продовжує порушувати зобов'язання згідно з Мінськими угодами, які є дорожньою картою на шляху до миру.

"Сполучені Штати знову закликають Російську Федерацію, як підбурювача цього конфлікту, змусити підконтрольні їй сили припинити насильство у Донбаському регіоні. Замість півзаходів і порожніх обіцянок Росія повинна вжити заходів для припинення конфлікту, який вона спровокувала і продовжує розпалювати", – заявив Макріс.

Він також нагадав, що США закликають Росію негайно звільнити українські військові судна і 24 моряків, захоплених 25 листопада в Керченській протоці. Він назвав дії російських сил "невиправданими й обурливими".

"Ми закликаємо Росію негайно звільнити усіх в'язнів совісті і притягнути до відповідальності тих, хто причетний до порушень прав людини, включно із зникненнями, фізичним та психологічним насильством та вбивствами", – підкреслив Макріс.

На завершення він підкреслив, що Сполучені Штати повністю підтримують суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включно з територіальними водами.

Затримання бойовиків "Л-ДНР" і їх посіпак

4 березня командир жіночого танкового екіпажу "ДНР" Світлана Дрюк (Вітерець) перейшла на бік України і готова давати свідчення в Гаазі.

На окупованій території про Світлану навіть зняли фільм "Ополченочка", прем'єра якого повинна відбутися 9 травня.

Дрюк каже, що їй сподобалося керувати танковим підрозділом, але вона також працювала і на українську контррозвідку.

7 березня Служба безпеки України затримала заступника директора Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Харківської міськради за підозрою у співпраці із російськими спецслужбами.

За даними джерел, затриманий – Семен Хмельницький, заступник директора Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту.

Судові вироки бойовикам "Л-ДНР" і їх посіпакам

5 березня мешканка Новоайдарського району за участь в організації "референдуму" отримала п'ять років позбавлення волі з відстрочкою.

У суді прокурором доведено, що 11 травня 2014-го року жінка на власним бажанням брала участь в проведенні так званого "референдуму" щодо підтримки "акту про державну самостійність" "ЛНР" в одному з населених пунктів Новоайдарського району. Обвинувачена виконувала функції члена "дільничної виборчої комісії": вела і заповнювала списки виборців.

З огляду на те, що під час досудового розслідування підозрювана повністю визнала свою провину в скоєнні інкримінованого їй кримінального злочину, щиро розкаялася, активно сприяла розкриттю злочину і викриттю інших співучасників, між нею і прокурором укладено угоду про визнання винуватості.

Суд призначив жінці покарання у вигляді 5 років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з випробувальним терміном на 3 роки.

6 березня на Луганщині жителя Рубіжного, який протягом двох місяців був членом банди "Призрак", визнали винним і призначили покарання з іспитовим терміном.

З грудня 2014-го по січень 2015-го року житель Рубіжного у складі батальйону "Призрак" ніс службу на одному з блокпостів окупованого Алчевська. Відомо, що він перевіряв документи та з'ясовував мету прибуття на територію підрозділу.

У прокуратурі зазначають, що оскільки чоловік повністю визнав свою провину і сприяв слідству, між ним та прокурором було укладено угоду про визнання провини.

Вироком Лисичанського міського суду Луганської області чоловіка визнали винним та призначили покарання у вигляді 4 років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з іспитовим строком.

7 березня на Луганщині "глава виборчої комісії" "референдуму ЛНР" в Станично-Луганському районі отримала 5 років позбавлення волі з випробувальним терміном.

Суд засудив мешканку селища Вільхове (Станично-Луганський р-н) за організацію і проведення "референдуму ЛНР".

Встановлено, що жінка приймала активну участь в організації та проведення 11 травня 2014-го року так званої" референдуму "щодо підтримки" акту про державну самостійність ЛНР "з метою порушення територіальної цілісності України.

Як зазначається, виконуючи функції "голови дільничної комісії", жінка організувала, контролювала і координувала роботу членів "дільничної виборчої комісії", передала їм "бюлетені" для голосування і виконувала інші організаційні заходи.

З огляду на те, що під час досудового розслідування жінка повністю визнала свою провину в скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України ("Умисні дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб, спрямовані на зміну меж території і державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України"), щиро розкаялася, активно сприяла розкриттю і викриттю інших співучасників, між нею і прокурором укладено угоду про визнання винуватості.

Біловодський районний суд Луганської області призначив жінці покарання у вигляді 5 років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з випробувальним терміном.

Як бачимо, і цей тиждень виявився досить вдалим. Україні вдалося здобути ряд перемог як на міжнародній арені, так і на полі бою. Але найголовніше те, що ці перемоги ще на кілька кроків наблизили головну перемогу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme