Перемоги тижня в ООС: Знищені важливі позиції бойовиків

Черговий тиждень минає у зоні бойових дій на Донбасі, він також приніс ряд важливих перемог
 

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Перемоги тижня в ООС: Знищені важливі по…
Фото – Операція об'єднаних сил

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Отож, цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

 

Знищення живої сили бойовиків "Л-ДНР"

 

Усього за минулий тиждень на Донбасі було знищено 4 бойовика. Ще 9 отримали поранення. Зокрема:

 

24 травня одного окупанта було знищено, ще трьох – поранено.

 

25 травня, за даними розвідки, одного окупанта було поранено.

 

26 травня ворог обійшовся без втрат.

 

27 травня чотирьох окупантів було поранено.

 

28 травня, за даними розвідки, ворог обійшовся без втрат.

 

29 травня трьох окупантів було знищено, ще одного – поранено.

 

30 травня ворог обійшовся без втрат.

 

Знищення ворожих укріплень і техніки

 

26 травня поблизу окупованої Горлівки українські піхотинці поцілили у вогневу точку бойовиків, з якої терористи дошкуляли ЗСУ.

 

На окраїні окупованій Горлівки піхота 1-го батальйону 53-ї бригади була змушена відкрити вогонь у відповідь – при обстрілі саме з того самого місця, яке горить, отримав поранення український боєць з розвідувальної роти.

 

Для придушення ворожого вогню піхоті довелося у відповідь відпрацювати спочатку з КПВТ, а після точно з СПГ.

 

 

29 травня бійці полку "Азов" завдали удару по позиціях бойовиків на Донбасі.

 

"Азовці" знищили піхоту терористів. Керовані ракети полетіли прямо в ДЗОТ окупантів. Під час атаки було ліквідовано щонайменше два бойовика і військовий автомобіль.

 

 

Реформування ЗСУ

 

30 травня Верховна Рада України в першому читанні проголосувала за законопроект № 10181 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про виконання військового обов'язку та проходження військової служби".

 

Документ передбачає введення нової шкали армійських і корабельних військових звань. Зокрема, скасування військових звань: прапорщик, старший прапорщик (мічман, старший мічман) і введення нових звань: рекрут, штаб-сержант (штаб-старшина), майстер-сержант і головний майстер-сержант (корабельні: старший майстер-старшина, головний майстер-старшина).

 

Закон повинен підвищити роль сержантського і старшинського складу ЗСУ в навчанні і вихованні підлеглого особового складу і в підготовці і виконанні ними завдань за призначенням, створити додаткові мотиваційні чинники по проходженню українцями військової служби за контрактом та сприяти переходу Збройних сил України на професійну основу за зразком армій західноєвропейського зразка.

 

Читайте також: Від "радянщини" до НАТО: Як "реформа сержантів" змінить українську армію.

 

Підтримка України у світі

 

25 травня постійно діючий трибунал, створений у відповідності до Конвенції ООН з морського права, зобов'язав Росію негайно звільнити українських моряків та повернути судна.

 

Трибунал ухвалив рішення за трьома пунктами:

 

1. Негайно звільнити та повернути українські кораблі.

 

2. Негайно звільнити та повернути українських моряків (19 "за"; 1 "проти").

 

3. Росія та Україна мають подати трибуналу звіт про виконання тимчасових заходів до 25 червня (19 "за"; 1 "проти").

 

28 травня в США заявили, що й надалі консультуватимуться з Україною щодо подальшого можливого постачання зброї.

 

"США готові працювати з Україною, як ми це робимо з усіма країнами у світі, підтримуючи їхні законні потреби в обороні. Як ми це робимо з іншими країнами, ми консультуватимемося з Україною, які її потреби, ми подивимося, що можемо надати. Ми також відкриті до продажу зброї", – сказав спеціальний представник держдепартаменту США з питань України Курт Волкер, відповідаючи на запитання, чи будуть США надалі постачати Україні летальну зброю.

 

При цьому він позитивно оцінив можливість країни "розвивати свої власні оборонні спроможності".

 

"У випадку України це особливо важливо, тому що вона перебуває під щоденною атакою і відчайдушно потребує посилення оборонних спроможностей, щоб запобігти подальшій втраті територій, утримувати лінію та створити умови, за яких можна буде вести переговори про мир", – переконаний американський дипломат.

 

Волкер особливо відзначив, що "Україна, як будь-яка інша країна у світі, має право захищати себе".

 

30 травня в ЄС зробили заяву, в якій вимагають від Росії звільнення 24 українських моряків, очікують від Москви виконання зобов'язань у рамках Мінських угод, а також допуску спостерігачів у Крим.

 

"Ми неодноразово закликали Росію беззастережно та без зволікань звільнити затриманих членів екіпажу та захоплені кораблі. Ми очікували від Росії негайного виконання цього рішення Міжнародного трибуналу з морського права. Ми продовжуємо цього очікувати", – йдеться у заяві.

 

У заяві констатується що минулий тиждень відзначився нестійкою безпековою ситуацією у зоні конфлікту на Донбасі, що є наслідком актів агресії РФ проти України. ЄС підкреслює, що присутність військової техніки й устаткування поруч із цивільною інфраструктурою посилює ризики, яких зазнає мирне населення вздовж лінії зіткнення. У в'язку з цим Брюссель вкотре закликав Росію скористатися її вагомим впливом на збройні формування задля поліпшення безпекової ситуації.

 

Також ЄС знову закликав Росію негайно припинити розпалювання конфлікту через надання фінансової та військової підтримки збройним формуванням. Інформація про присутність російської військової техніки та військовослужбовців у районах, які контролюють збройні формування, підтримувані РФ, викликає в Брюсселі велике занепокоєння.

 

Як бачимо, і цей тиждень виявився досить вдалим. Україні вдалося здобути ряд перемог як на міжнародній арені, так і на полі бою. Але найголовніше те, що ці перемоги ще на кілька кроків наблизили головну перемогу.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme