Перемоги тижня в ООС: Знищені пару БМП і кілька бойовиків "Л-ДНР"

Минулий тиждень у зоні бойових дій на Донбасі був непростим, але й він також приніс ряд важливих перемог

Перемоги тижня в ООС: Знищені пару БМП і…
Фото - прес-центр штабу ООС

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Отож, цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Знищення живої сили та техніки бойовиків "Л-ДНР"

22 грудня втрати російсько-окупаційних військ склали: 1 особа вбитими зі складу 2 омсбр (самогубство).

23 грудня 1 бойовик зі складу 2 омсбр загинув у ДТП.

24 грудня санітарні втрати бойовиків склади 1 особу з 4 омсбр.

25 грудня втрати російсько-окупаційних військ склали 3 особи пораненими: (1 – 1 омсбр, 1 – 2 омсбр, 1 – 9 омсп). Також було знищено 2 одиниці військової техніки БМП зі складу 4 омсбр.

Читайте також: Росії потрібна війна: Чому обіцяного Путіним припинення вогню нема і не буде.

Підтримка України у світі

24 грудня до Одеського порту зайшов американський ракетний есмінець 6-го флоту ВМС США "USS Ross".

Судно прибуло в межах розширення міжнародного співробітництва та зміцнення партнерських відносин України із країнами – членами НАТО.

Раніше, екіпаж "USS Ross" вже брав участь у міжнародних навчаннях "Сі Бріз-2016" і тоді, кілька днів провів у Одесі. Цьогоріч Ross два тижні перебував у Констанці (Румунія) та Варні (Болгарія) де проводив операції з гарантування безпеки.

26 грудня посольство США в Україні приєдналося до країн, які засуджують відкриття залізничного сполучення між Росією і окупованим Кримом через Керченську протоку.

"Ми приєднуємося до українських та інших європейських партнерів у засудженні запуску Росією залізничного сполучення між Росією та Кримом. Цей крок з боку Росії демонструє кричущу неповагу до суверенітету та територіальної цілісності України", – йдеться у заяві.

Судові вироки бойовикам "Л-ДНР" і їх посіпакам

23 грудня ватажка терористично-диверсійної групи так званої "ЛНР", який готував вибухи в Харкові, засуджено до 9 років позбавлення волі.

Оперативники спецслужби затримали зловмисника в Харкові у липні 2017 року. Під час проведення обшуків за місцями проживання та перебування диверсанта правоохоронці вилучили 600 грамів гексогену, 5 електродетонаторів, пістолет "Вальтер" з глушником до нього, понад 100 набоїв калібру 9 мм, засоби зв’язку, а також квадрокоптер.

Під час слідства встановлено, що затриманий протягом 2014-2016 років брав активну участь у терористичній діяльності так званої "ЛНР" з позивним "Мордвин". Він був командиром підрозділу у терористичній структурі "КДБ ЛНР" (мала таку назву у 2014 році). Крім того, перебуваючи у складі 2 армійського корпусу народної міліції "ЛНР", зловмисник здійснював напад на позиції українських військових у Дебальцевому.

Співробітники СБУ задокументували, що у цей період він був завербований представниками ГУ Генштабу РФ та 2 АК НМ так званої "ЛНР" (громадянин РФ Кудрін Д.І., позивний "Хуліган" та громадянин України Дерусов С.Г., позивний "Одеса"). Від них зловмисник отримав завдання здійснити низку терактів на підконтрольній українській владі території.

Встановлено, що, приїхавши до Харкова у 2016 році, "Мордвин" розпочав підготовку до виконання "завдання" ‒ вчинення підриву автомобіля із газовими балонами у громадському місці. Куратори відразу повідомили йому про допустимість жертв серед мирного населення. Як запасний варіант, розглядалося використання квадрокоптера для дистанційного скидання вибухового пристрою на місце перебування представників органів державної влади України.

Після затримання терорист повідомив співробітникам української спецслужби про існування так званого чорного списку. До нього були включені державні та громадські діячі, яких планували ліквідувати спецслужби РФ і квазіреспублік, для залякування патріотично налаштованого активу, дестабілізації громадсько-політичної ситуації та штучного загострення внутрішньополітичних протиріч.

Вироком Сватівського районного суду Луганської області визнано винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 258-3, ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України, і засуджено до 9 років позбавлення волі.

23 грудня Павлоградський міський районний суд засудив колишню танкістку так званої "ДНР" Світлану Дрюк (позивний "Вєтєрок").

Дівчину визнали винною по ч.1 ст. 258-3 ККУ за участь у терористичному формуванні у 2014-2018 роках. У цей період вона брала участь у збройному формуванні так званої "ДНР".

Вказана особа неодноразово висвітлювалась ЗМІ незаконних збройних формувань терористичної організації "ДНР" як приклад жінки-військовослужбовця. З метою приховування факту своєї участі у терористичній організації "ДНР", обвинувачена отримала та використовувала ідентифікуючий позивний "Вєтєрок".

Зазначається, що під час досудового розслідування обвинувачена визнала вину у скоєнні цього злочину.

Вона також викрила незаконну діяльність понад 20 кадрових російських воєнних, які перебували на тимчасово окупованій території Донецької області та брали участь у збройних діях проти України.

26 грудня на Луганщині два інформатори бойовиків "ЛНР", яких затримали контррозвідники СБУ, отримали тюремні терміни.

Спільники бойовиків з Новоайдарського району та Лисичанська передавали куратору інформацію про дислокацію і переміщеннях військової техніки ЗСУ. Після чергового "зливу", бойовики зробили спробу прориву лінії оборони, що супроводжувалося артилерійським обстрілом українських позицій. Як наслідок – були пошкоджені військові і цивільні об'єкти.

Крім того, інформатори передавали бойовикам списки місцевих жителів, які служать в українських військових підрозділах та правоохоронних органах.

Під час обшуків у злочинців вилучено вибухівку і боєприпаси, а також засоби зв'язку для спілкування з кураторами.

Обвинувачені повністю визнали свою вину. Одного з них засудили до п'яти років, а іншого до трьох років і трьох місяців позбавлення волі.

Нова зброя "Укропів"

24 грудня "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова" передало Міністерству оборони України 12 бронетранспортерів БТР-4Е в рамках держзамовлення.

Усі БТРи прийняті військовою прийомкою Міноборони та передані у розпорядження 92-ої окремої механізованої бригади Збройних сил України.

25 грудня вітчизняна самохідна артилерійська установка 2С22 "Богдана" розпочала випробування у Дніпропетровській області.

Відбувся перший етап випробувань 2С22 "Богдана", яка успішно здійснила так званий гідропостріл. Під час гідропострілу випробувальники здійснили постріл дерев'яною "болванкою", заливши у ствол гармати воду, щоб "снаряд" не загорівся.

В ході таких випробувань перевіряється чи тримає ствол необхідний для пострілу тиск, що утворюється в результаті загоряння пороху, та роботу всіх систем артилерійської установки.

26 грудня Україна уклала новий контракт на постачання другої партії противотанкових ракетних комплексів Javelin.

За рахунок зосередження ресурсів, Міноборони України вдалося укласти контракти на постачання другої партії протитанкових ракетних комплексів "Javelin" виробництва США.

Як бачимо, і цей тиждень виявився досить вдалим: Україні вдалося здобути ряд перемог, які ще на кілька кроків наблизили головну перемогу у війні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme