Перемоги тижня в ООС: Збиті ворожі безпілотники та затримані бойовики "Л-ДНР"

Тиждень, що минає, у зоні бойових дій на Донбасі був непростим, але й він також приніс ряд важливих перемог

Перемоги тижня в ООС: Збиті ворожі безпі…
Фото: штаб ООС

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Отож, цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Відбиті атаки і знищена жива сила та техніка бойовиків "Л-ДНР"

У зв'язку з оголошеним режимом "повного і всеосяжного припинення вогню" на Донбасі протягом тижня штаб ООС усі обстріли з боку бойовиків "Л-ДНР" називав "провокативними", тому українські підрозділи зброю у відповідь не застосовували. Навіть коли 4 грудня ворожий снайпер поранив українського бійця поблизу Світлодарська.

Водночас, 29 листопада українські військові зірвали спробу диверсійно-розвідувальної групи окупанта провести мінування українських позицій в районі Луганського на Донбасі. Дії диверсантів коригувалися за допомогою БПЛА "Гранат", який входить в комплекс забезпечення дій артилерії "Наводчик-2". Бійці ЗСУ збили його в небі. Матеріали, витягнуті з безпілотника, вивчають контррозвідники.

Крім цього, 30 листопада в районі Водяного на Приазов'ї був виявлений проліт ворожого БПЛА типу "квадрокоптер" із перетином лінії розмежування. Пострілами зі стрілецької зброї ворожий безпілотний літальний апарат було збито.

Докази присутності Росії на Донбасі

30 листопада російський диверсант Ігор Гіркін (Стрєлков) визнав, що "ЛНР" і "ДНР" – це лише завіса, за якою з Україною воює Росія.

Він також вкотре нагадав, що якщо в "ЛНР і "ДНР" не буде російської підтримки, то вони будуть ліквідовані українськими силами миттєво.

"Все існування "ЛНР" і "ДНР" у випадку українського наступу залежить тільки від одного – чи прийдуть на допомогу російські збройні сили, в якій кількості і в які строки. Перший і другий корпуси "народної міліції" так званої, фактично вони грають роль завіси, тобто прикриття, за яким повинні протриматися якийсь час, поки за їхніми спинами не розгорнуться, якщо розгорнуться, основні сили. Питання у тому, що це прикриття настільки слабке і небоєздатне, що зіграти роль завіси у випадку нападу противника воно не зможе. Ця завіса буде зметена, здута практично миттєво", – заявив Гіркін.

3 грудня представник Російської Федерації в ООН Василь Небензя визнав, що війна на Донбасі – це не внутрішній конфлікт України, а конфлікт між Росією і Україною.

Про це Небензя заявив під час зустрічі з представниками "ЛНР" і "ДНР" в онлайн форматі на засіданні членів Ради Безпеки ООН за формулою Арріі.

"Небензя заявив про "конфлікт на Донбасі": it is not a domestic conflict in Ukraine, it is a political conflict between Russia and Ukraine ("це не внутрішній конфлікт в Україні, це – політичний конфлікт між РФ та Україною")", – цитує його українська сторона у ТГК.

Підтримка України у світі

4 грудня Литва закликала союзників по НАТО більше підтримувати Україну та Грузію.

Тимчасово виконуючий обов'язки міністра закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус на онлайн-нараді в середу запропонував союзникам по НАТО тісніше співпрацювати з Україною і Грузією.

Він виклав цю позицію від імені Литви, Латвії, Словаччини та Чехії на онлайн-зустрічі глав МЗС країн НАТО, присвяченій проблемам регіону Чорного моря і Китаю. Лінкявічус представив листа, підготовленого Литвою за ініціативи 13 країн-однодумців, в якому закликав приділити належну увагу політиці відкритих дверей НАТО.

Читайте також: Шлях до НАТО: Три напрямки, які має розвивати Україна

Викриття та затримання бойовиків "Л-ДНР" і їхніх посіпак

1 грудня у Запорізькій області викрили місцевого мешканця-бойовика "ДНР".

Чоловік добровільно повідомив СБУ, що раніше перебував у лавах терористичної організації "ДНР" у жовтні 2020 року. Слідство встановило, що мешканець Мелітополя "служив" у "комендантському полку народної міліції "ДНР" на посаді кулеметника. Кілька місяців він чергував на блокпостах у Донецьку.

Правоохоронці встановили, що житель Мелітополя не скоїв тяжких злочинів і не обіймав керівні посади у бойовиків. До СБУ він передав докази злочинів, які вчиняли бойовики.

Щодо чоловіка відкрили справу за статтею за сприяння діяльності терористичної групи. Справу передали до суду. Прокуратура клопоче, аби колишнього бойовика звільнили від кримінальної відповідальності.

2 грудня у Донецькій області затримали російського найманця, який воював проти ЗСУ в районі Пісок у складі банди "Восток".

У серпні 2014 року зазначений чоловік, перебуваючи в Донецьку, вступив до складу незаконного збройного формування РФ – батальйону "Восток" і, обіймаючи посаду стрільця, протягом 4 місяців брав участь в бойових діях проти Збройних сил України в районі селища Піски Ясинуватського району.

Зараз обвинувальний акт спрямований до суду для розгляду по суті. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Судові вироки бойовикам "Л-ДНР" і їхнім посіпакам

3 грудня на Луганщині було засуджено одразу п'ятьох осіб які у травні 2014 року взяли участь в організації та проведенні так званого "референдуму" про "державну самостійність ЛНР".

Одна з засуджених– мешканка селища Талове Станично-Луганського району очолила так звану "дільничну виборчу комісію", відповідала за організацію голосування на так званій "дільниці", особисто координувала дії підлеглих "членів комісії".

Інші – мешканки селищ Талове, Верхове Станично-Луганського району та села Степове Біловодського району брали участь у псевдореферендумі у складі "членів виборчої комісії". Вони формували списки виборців, видавали місцевим жителям "бюлетені", слідкували за процесом та порядком незаконного волевиявлення, брали участь у підрахунку голосів.

Засудженим призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з іспитовим строком.

Також 3 грудня у Житомирі суд засудив двох місцевих мешканців до чотирнадцяти років позбавлення волі заочно за те, що вони планували дестабілізувати ситуацію у регіоні та "підтримати" терористичні організації "Л-ДНР".

У 2014 році радикально налаштоване угрупування готувало здійснення терористичних актів в обласному центрі. Того ж року у серпні під час спецоперації, правоохоронці затримали організатора групи та його спільника – колишнього десантника.

Правоохоронці затримали організатора групи та його спільника – колишнього десантника. У терористів було вилучено складові до п'яти саморобних вибухових пристроїв із зарядами, вибухівку загальною вагою 7,6 кілограма. У затриманих також виявлено детонатори, годинникові механізми та хімічні компоненти для виготовлення саморобних вибухових пристроїв

Силовикам вдалося задокументувати причетність зловмисників до підготовки п’яти терористичних актів. Серед об’єктів, обраних терористами, були банківські та державні установи, військкомат і житловий квартал, де проживають родини військовослужбовців.

Суд визнав терористів винними у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 263-1, ч. 1 ст. 263, ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 263-1, ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 258, ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 258, ч. 2 ст. 258-4 Кримінального кодексу України, та призначив покарання у вигляді чотирнадцяти років позбавлення волі.

Нова зброя "Укропів"

1 грудня підприємство "НВК "Іскра" передало ЗСУ нову радіолокаційну станцію зі збільшеною дальністю дії, покращеними параметрами траєкторної обробки та розширеними функціональними можливостями.

РЛС 35Д6М – це сучасна радіолокаційна станція зі збільшеною дальністю дії, покращеними параметрами траєкторної обробки, розширеними функціональними можливостями за рахунок сучасних програмних рішень. Також ця РЛС може похизуватись здатністю працювати майже у будь-яких кліматичних умовах та у гірській місцевості.

Радар може додатково комплектуватись виносними робочими місцями - це дозволяє управляти станцією у повному обсязі на відстані до 300 метрів. РЛС може також опціонально комплектуватись обладнанням для взаємодії безпосередньо із зенітно-ракетними комплексами.

Читайте також: Україна озброює світ: Що за радари ми постачаємо США

Також 1 грудня було оголошено, що за наявності фінансування вже у 2021 році українська армія може прийняти на озброєння український безпілотний летальний апарат "Сокіл-300",  аналог турецького ударного безпілотника "Bayraktar TB2".

це ударний БПЛА оперативно-тактичного рівня. Він призначений для спостереження, патрулювання з повітря, проведення розвідки та нанесення ударів на оперативно-тактичну глибину, зокрема, на морі.

Головний акцент зроблений на здатності безпілотника виявляти цілі за будь-яких погодних умов. Адже для більшості інших дронів навіть звичайна хмарність – велика проблема, не говорячи вже про дощ чи туман.

Читайте також: Ударний безпілотник "Сокіл-300": Що за аналог "Байрактара" зробили в Україні

2 грудня пройшов визначальні випробування безпілотний літальний апарат PD-2 розробки фірми "UkrSpecSystems".

Це багатоцільовий БПЛА, призначений для здійснення повітряної розвідки та бойового застовування як носій бомбового навантаження з бойовою частиною до 3 кг.

Відповідно до класифікації НАТО дрон PD-2  належить до класу категорії малих тактичних безпілотників.

Читайте також: Вогонь з неба: Що за народний безпілотник PD-2 дуже скоро з'явиться в ЗСУ

Як бачимо, і цей тиждень виявився досить вдалим: Україні вдалося здобути низку перемог, які ще на кілька кроків наблизили головну перемогу у війні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme