Перемоги тижня в ООС: Проукраїнський закон у США, нові "Буцефали" і знешкоджені бойовики

Тиждень, що минає, у зоні бойових дій на Донбасі був непростим, але й він також приніс ряд важливих перемог

Перемоги тижня в ООС: Проукраїнський зак…
Фото: штаб ООС

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Отож, цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Відбиті атаки і знищена жива сила бойовиків "Л-ДНР"

25 липня українській армійці ліквідували двох російських окупантів, ще трьох – поранили.

Втрати російсько-окупаційних військ склали 5 осіб. При цьому безповоротних втрат ("200-ті") – двоє: в 9 омсп та 11 омсп бойовиків, а "санітарні ("300-ті") - троє: двоє окупантів з 6 омсп та один з 11 омсп.

26 липня на Донбасі було ліквідовано щонайменше одного російського бойовика.

З 00:01 годин 27 липня почав діяти режим припинення вогню, тому ЗСУ не відповідали вогнем на обстріли бойовиків "Л-ДНР".

Втрати російсько-окупаційних військ склали одну особу. Санітарні втрати ("300-ті") – також одна особа – через необережне поводження зі зброєю.

Підтримка України у світі

28 липня сервіс YouTube заблокував телеканал "Царьград ТВ", який належить російському бізнесмену Костянтину Малофеєву, через агресію проти України.

"Google дотримується всіх законів про санкції й дотримання правил торгівлі. Якщо ми виявляємо, що обліковий запис порушує ці закони, то вживаємо відповідні дії", – повідомили в прес-службі компанії.

Засновник телеканалу "Царьград ТВ" Костянтин Малофеєв перебуває під санкціями США з кінця 2014 року у зв'язку з російською агресією проти України.

28 липня в ЄС вкотре заявили, що Росія є стороною конфлікту на Донбасі.

"Для нас зрозуміла роль Росії. Вона не посередник у цьому конфлікті, а його сторона", – генеральний секретар Європейської служби зовнішньої діяльності, політичний директор Енріке Мора.

Мора зазначив, що позиція ЄС залишається незмінною доти, доки "ми не побачимо чіткого прогресу в цьому питанні".

30 липня сенатори США подали законопроект про військову допомогу Україні та сприяння в проведенні реформ протягом найближчих п'яти років.

Законопроект передбачає до $300 млн на рік іноземної військової допомоги Україні, зокрема летального озброєння, за умови дотримання критеріїв реформ.

Також закликається, щоб Державний департамент створив робочу групу щодо України з європейськими союзниками, яка надаватиме допомогу в економічній і політичній реформах, а також знову призначити спеціального посланця до Києва для мирних переговорів.

Закон про партнерство в галузі безпеки України повертає до норми відносини США й України шляхом посилення нашої безпекової допомоги Києву, у той час як Сполучені Штати продовжують підтримувати їхні кроки до політичних реформ і допомагають протистояти російській агресії.

Документ запропонували через рік після того, як президент Дональд Трамп відкликав свого посла в Києві і затримав військову підтримку України, що призвело до слухань справи про імпічмент Трампа і відставки спецпредставника Курта Волкера та загострило американсько-українські відносини.

Викриття та затримання бойовиків "Л-ДНР" і їхніх посіпак

28 липня Офіс генерального прокурора зареєстрував кримінальні провадження за фактами участі іноземців у складі незаконних збройних формувань РФ у збройному конфлікті проти України.

Прокурорами Департаменту нагляду щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу генпрокурора розпочаті кримінальні провадження за фактами участі найманців у збройному конфлікті, умисних дій, вчинених з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також участі у складі не передбачених законом збройних формувань у нападі на підприємства, установи, організації чи на громадян, що призвело до загибелі людей чи інших тяжких наслідків (ч. 4 ст. 447, ч. 3 ст. 110, ч. 5 ст. 260 ККУ).

Зокрема, прокурори встановили, що, починаючи з 2014 року і по теперішній час, щонайменше 3 громадянина Киргизької республіки, 5 громадян Боснії й Герцеговини та 7 громадян Бразилії брали участь у збройному конфлікті проти України у складі іррегулярних не передбачених законом збройних формувань Російської Федерації на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей.

Встановлено, що іноземні найманці "служили" у складі різних підрозділів НЗФ РФ. Зокрема, у так званих 14 батальйоні територіальної оборони "Прізрак", 11 окремому мотострілецькому полку "Восток", 5 окремій мотострілецькій бригаді "Оплот", приватній військовій компанії "Вагнер".

Відповідно до ст. 47 додаткового протоколу І 1977 року до Женевських конвенцій про захист жертв війни, вони є найманцями, а їхні дії – порушенням Міжнародної конвенції про боротьбу з вербуванням, використанням, фінансуванням і навчанням найманців, прийнятої Генеральною асамблеєю ООН 4 грудня 1989 року, наголошують у ОГП.

Проведення досудового розслідування цих кримінальних правопорушень доручено слідчим Головного слідчого управління Служби безпеки України. Максимальна санкція за вказаними статтями передбачає довічне позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.

Підозри та судові вироки бойовикам "Л-ДНР" і їхнім посіпакам

28 липня у Чехії розпочався суд над громадянином Білорусі, якого звинувачують в активній участі в боях на сході України на боці бойовиків, що кваліфікують як "терористичний напад".

Підсудний – 41-річний Олексій Фадєєв. Він постійно живе в Празі. У разі визнання винним йому загрожує позбавлення волі на термін від 12 до 20 років.

Як заявляє обвинувачення, Фадєєв узяв участь у війні проти України "з наміром активно підтримати сепаратистські угруповання на сході України, які домагаються відокремлення від України і створення самостійного державного утворення, так званої "Донецької народної республіки".

За словами прокурорів, Фадєєв неодноразово, від листопада 2014 до травня 2016 року, виїжджав із Чехії, щоб виконувати різноманітні воєнні завдання в лавах так званої "республіканської гвардії ДНР". Але він не тільки займався патрулюванням, а й брав активну участь у боях проти українських військ, які захищають суверенітет і територіальну цілісність України, заявили прокурори.

31 липня прокуратурою Донеччини заступнику командира роти незаконних збройних формувань "П'ятнашка" з позивним "Басмач" заочно повідомлено про підозру.

Повідомляється, що терористу інкримінують участь у терористичній організації, порушення законів і звичаїв війни і незаконне позбавлення волі людини, вчинене групою осіб (ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 438, ч. 2 ст. 146 ) КК України.

В 2014 році громадянин Російської Федерації вступив до лав НВФ "П'ятнашка" терористичної організації "ДНР" і, будучи "заступником командира роти", особисто керував підрозділами, організовуючи і проводячи диверсійно-розвідувальні акції в місцях концентрації військового озброєння та техніки Збройних сил України.

Також повідомляється, що бойовик з позивним "Басмач" брав участь в бойових діях проти ЗСУ в районі Саур-Могили, міст Іловайськ, Мар'їнка та в боях за міжнародний аеропорт "Донецьк" ім. С. Прокоф'єва.

У 2015 році під його керівництвом в Дебальцеве був захоплений в полон військовослужбовець Національної гвардії України, якого протягом кількох місяців бойовики тримали в умовах, що принижують честь і гідність людини майже без води і їжі в так званих підвалах і піддавали жорстокому поводженню.

Нині досудове розслідування триває. Проводяться слідчі дії, спрямовані на затримання підозрюваного та притягнення його до кримінальної відповідальності.

Нова зброя "Укропів"

30 липня Харківське конструкторське бюро ім. Морозова передало Міністерству оборони чергову партію БТР-4Е.

Це передостання партія. У серпні підприємство планує завершити контракт і почати збирати БТР для Нацгвардії.

Харківські конструктори передали армії щ…

Читайте також: Броньований вбивця танків: Що за новітній "Буцефал" представили ЗСУ.

Як бачимо, і цей тиждень виявився досить вдалим: Україні вдалося здобути низку перемог, які ще на кілька кроків наблизили головну перемогу у війні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme