Перемоги тижня в ООС: Затримання важливих бойовиків "Л-ДНР" і нова зброя "Укропів"

Тиждень, що минає, у зоні бойових дій на Донбасі був непростим, але й він також приніс ряд важливих перемог

Перемоги тижня в ООС: Затримання важливи…
Фото: ДПСУ

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Отож, цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Відбиті атаки і знищена жива сила та техніка бойовиків "Л-ДНР"

У зв'язку з оголошеним режимом "повного і всеосяжного припинення вогню" на Донбасі протягом тижня штаб ООС майже усі обстріли з боку бойовиків "Л-ДНР" називав "провокативними", тому українські підрозділи зброю у відповідь не застосовували. Окрім обстрілу 30 жовтня, коли загинули двоє українських бійців. На цю вогневу провокацію противника українські підрозділи надали адекватну відповідь, але про втрати бойовиків наразі нічого не відомо.

Попри це, 29 жовтня на окупованій Луганщині за нез'ясованих обставин загинув "перший заступник глави" окупаційної адміністрації Сорокіного і Сорокінського району (раніше Краснодон і Краснодонський район) Віктор Якимов.

Як повідомляють підконтрольні "ЛНР" ЗМІ, у Якимов загинув у ДТП, коли зіткнулися два автомобіля.

Підтримка України у світі

26 жовтня стало відомо, що оборонні структури Німеччини та України у 2021 році разом проведуть понад півсотні заходів.

План двостороннього оборонного співробітництва на наступний рік було погоджено під час візиту делегації Міністерства оборони України на чолі з очільником Директорату політики у сфері оборони Юрієм Пундою до Федеративної Республіки Німеччина.

Німецькі партнери відзначили рішення влади продовжити надання матеріально-технічної допомоги ЗСУ по гуманітарних і соціальних напрямах. Зокрема, з технічного переоснащення військових госпіталів.

Сторони також обговорили питання продовження практики лікування у військових медичних закладах Бундесверу тяжкопоранених військовослужбовців Збройних сил України під час бойових дій на Сході України.

30 жовтня державна компанія "Укрспецекспорт" уклала контракт з країною Південної Азії на створення заводу з капітального ремонту броньованої техніки та виробництва запасних частин.

Назва країни не повідомляється, але відзначається, що контракт на будівництво універсального заводу було укладено з Міністерство оборони цієї країни.

Повідомляється, що універсальний завод представлятиме собою стаціонарний промисловий об‘єкт, який буде розміщено у повністю автономному комплексі будівель, розташованих на окремій території.

Контрактом передбачається повний спектр послуг від розробки документації для будівництва та повного і всеосяжного оснащення заводу сучасним технологічним обладнанням.

Проект включає монтаж обладнання та повну підготовку до виробництва.

Зазначається, що створений універсальний завод дозволить замовнику виконувати високоякісний капітальний ремонт легкої броньованої техніки різних типів.

Читайте також: Україна озброює світ: Що за танки ми допомагаємо виготовляти М'янмі.

Викриття та затримання бойовиків "Л-ДНР" і їхніх посіпак

26 жовтня у Новоайдарському районі Луганщини контррозвідка СБУ затримала бойовика "ЛНР", який перебував у розшуку.

Бойовика було затримано контррозвідниками у взаємодії з військовослужбовцями 14-ї ОМБр імені князя Романа Великого Збройних Сил України безпосередньо на лінії бойового зіткнення поблизу села Трьохізбенка.

За даними слідства, уродженець Сватівського району приєднався до російсько-терористичних угруповань наприкінці 2014 року. У складі так званої "4 Окремої бригади 2 АК НМ ЛНР" він з 2015 року брав участь у бойових діях проти сил АТО/ООС.

Слідчими органів безпеки затриманому повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України. Затриманому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

29 жовтня у Києві СБУ викрила і затримала одного з командирів "народної міліції ЛНР", який переселився в підконтрольну Україну і влаштувався на роботу за підробними документами.

Викритий бойовик є уродженцем окупованого нині міста Кадіївка, що на Луганщині. У 2014 році він приєднався до "народної міліції ЛНР" і був заступником командира одного з підрозділів бойовиків. Там займався ремонтом бронетанкової техніки та автівок терористів. Прибувши на підконтрольну українській владі територію, бойовик орендував помешкання та влаштувався на роботу в комерційну структуру. Для цього він використав фальшиві документи.

Під час обшуків співробітники СБУ виявили банківські картки, мобільні телефони і комп’ютерну техніку з доказами його участі у незаконних збройних формуваннях.

Наразі йому вже повідомлено про підозру за статтею "Створення терористичної групи чи терористичної організації" Кримінального кодексу України. Бойовику обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

29 жовтня на Донеччині прикордонники виявили поплічницю окупантів, яка в 2014 році чергувала на блокпостах бойовиків "ДНР".

Оперативні співробітники Краматорського прикордонного загону, зі складу Об'єднаних сил, виявили жінку, яка під час подій 2014 року активно сприяла російським збройним формуванням. Мешканка Торецька, під час окупації міста, виконувала завдання проросійських найманців на одному з блокпостів.

За даним фактом до Торецького відділення Національної поліції направлено повідомлення за ст. 260 Кримінального кодексу України "Створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їх діяльності". Відомості внесено до ЄРДР.

Правопорушниці загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років.

Підозри та судові вироки бойовикам "Л-ДНР" і їхнім посіпакам

29 жовтня поліція Донеччини оголосила підозру бойовику, який заправляв катуваннями і експлуатацією людей в секретній тюрмі "ДНР", яку окупанти облаштували в приміщенні арт-центру "Ізоляція".

Зокрема, слідством встановлено, що 36-річний уродженець села в Мар'їнському районі очолив "базу МГБ", яка розташована на території заводу "Ізоляція" в Будьонівському районі міста Донецька.

У 2014 році завод було захоплено бойовиками та перетворено на в’язницю, де група утримували проукраїнські налаштованих цивільних мешканців, а також військовослужбовців Збройних сил України та інших підрозділів, задіяних у проведенні АТО/ООС. За безпосередніми вказівками керівника "бази" до полонених застосовували фізичне і психологічне насильство. І чоловіків, і жінок жорстоко били, годинами катували електричним струмом.

Крім того, підозрюваний організував експлуатацію потерпілих, яких примушували виконувати важку роботу – розвантажувати бочки з паливом, збирати металобрухт, прибирати приміщення.

Наразі фігуранту оголошено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених чотирма статтями Кримінального кодексу: ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації), ч. 1 ст. 260 (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань), ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб) ч. 2 ст. 149 (одержання та переховування людини з метою експлуатації з використанням примусу та іншої залежності потерпілого, вчинене щодо кількох осіб, за попередньою змовою групою осіб).

30 жовтня було завершено досудове розслідування стосовно п'ятьох членів банди, яких звинувачують у вчиненні низки кримінальних правопорушень.

Встановлено, що у квітні-травні 2014 року 30-річний місцевий мешканець створив та очолив озброєну злочинну банду, до складу якої увійшли 4 місцевих мешканців віком від 27 до 45 років.

Під час окупації Маріуполя представниками НЗФ РФ, бандити упродовж місяця пограбували військову частину та заволоділи автоматами, здійснили напад на 3 банківські відділення, пограбували 2 банкомати та викрали 12 автомобілів, спричинивши збитки на суму понад 3 млн грн. 

Крім того, зловмисники незаконно позбавили волі трьох громадян і силоміць утримували їх, завдаючи тілесних ушкоджень та вимагаючи гроші. Один з потерпілих після побиття помер від тяжких травм.

Членам банди загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Забезпечення прав військових і їхніх сімей

28 жовтня Кабінет міністрів ухвалив проект постанови про щомісячну адресну допомогу непрацездатним членам сімей добровольців, які загинули/померли під час участі в АТО/ООС.

Постановою передбачається встановити з 1 серпня 2020 року щомісячну адресну допомогу до пенсії в разі втрати годувальника або до призначеної дітям державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю у розмірах, передбачених постановою Кабміну від 3 серпня 2020-го року №674, непрацездатним членам сімей добровольців, які загинули/померли під час участі в АТО/ООС.

Адресна допомога буде здійснюватися для цих категорій осіб у разі, якщо їхня пенсія або розмір державної соціальної допомоги не досягає 7800 гривень.

Нова зброя "Укропів"

26 жовтня командувач Повітряних сил ЗСУ генерал-полковник Сергій Дроздов натякнув, що Україна закупить американські винищувачі F-16.

За його словами, повітряні сили Збройних сил України планують перейти на єдиний тип багатоцільового винищувача, який згодом замінив би усі типи бойової авіації радянського зразка: винищувачі, штурмовики, бомбардувальники, але не одразу.

Він нагадав, що поляки пішли саме таким шляхом, коли в них на озброєнні поряд із МіГ-29 стоять F-16.

"Такий досвід Польщі був би і для нас найбільш прийнятний: отримати ескадрилью винищувачів та поставити її на озброєння в одній з бригад тактичної авіації Повітряних сил. Проблем з перенавчанням нашого льотного складу на новий тип літака не має виникнути, є нюанси із технічною базою, ремонтом, аеродромно-технічним забезпеченням", – заявив командувач Повітряних сил.

Читайте також: Як Україна розбудовує свою армію: Авіація.

27 жовтня конструкторське бюро "Південне" захистило авантпроект надзвукової авіаційної керованої ракети "Блискавка".

Захист авантпроекту нової надзвукової авіаційної ракети під назвою "Блискавка" перед комісією Міністерства оборони України відбувся напередодні.

У разі прояву подальшої зацікавленості з боку Міністерства оборони України, роботи над ракетою можуть бути продовжені у вигляді відкриття дослідно-конструкторської роботи.

Як заявляє розробник, ракету можна буле застосовувати по наземних цілях (клас "повітря-земля").

Читайте також: Зброя майбутнього: Що за суперракету "Блискавка" розробили в Україні.

Як бачимо, і цей тиждень виявився досить вдалим: Україні вдалося здобути низку перемог, які ще на кілька кроків наблизили головну перемогу у війні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme