Перемоги тижня в ООС: Затриманий одіозниий сепаратист і знищено шість бойовиків "Л-ДНР"

Тиждень, що минає, у зоні бойових дій на Донбасі був непростим, але й він також приніс ряд важливих перемог

Перемоги тижня в ООС: Затриманий одіозни…

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Отож, цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Відбиті атаки і знищена жива сила та техніка бойовиків "Л-ДНР"

У зв'язку з оголошеним режимом "повного і всеосяжного припинення вогню" на Донбасі протягом тижня штаб ООС усі обстріли з боку бойовиків "Л-ДНР" називав "провокативними", тому українські підрозділи зброю у відповідь не застосовували.

Водночас, коли 21 та 22 жовтня в районі Новолуганського ворог застосував автоматичний станковий гранатомет, а поблизу Артема стрілецьку зброю, підрозділи Об'єднаних сил відкрили вогонь у відповідь.

Також 21 жовтня у районі населених пунктів Мар'їнка та Авдіївка задокументовано проліт ворожого БПЛА типу "Орлан-10" без перетину лінії розмежування. Засоби радіоелектронної боротьби Об'єднаних сил подавили безпілотник противника, що унеможливило його подальше використання.

21 жовтня стало відомо, що за період з 6 по 20 жовтня 2020 року підтверджені втрати російських окупаційних військ на Донбасі склали 6 чоловік.

В 1 АК (так звана "армія "ДНР") не дорахувалися одного бойовика в 9 омсп (Новоазовськ).

В 2 АК (так звана "армія "ЛНР") втрати були більшими: "2 омсбр (Луганськ) – двоє бойовиків, 4 омсбр (Алчевськ) – двоє оккупантів, в 6 омсп (Кадіївка) – ще один бойовик.

Окрім цього, 17 жовтня у Аннголі "за загадкових обставин" загинув російський генерал, який захоплював Крим і Донбас.

Генерал-майор Василь Кравцов перебував у Анголі за "службовою необхідністю". Російський військовий загинув за дивних обставин, імовірно у ДТП. Росія офіційно не коментувала його смерть і роботу в Африці.

Василь Кравцов командував 336-ю окремою бригадою морської піхоти Балтійського флоту Росії з 2012 року. Підрозділ приймав активну участь в окупації Криму та війні на Донбасі.

Підтримка України у світі

16 жовтня президенти України та Туреччини домовилися про співпрацю в рамках Генасамблеї ООН щодо прав людини в анексованому Росією Криму.

"Ми сприймаємо Україну як ключову країну в плані безпеки та стабільності нашого регіону. У межах цього ми завжди підтримували й будемо підтримувати суверенітет і територіальну цілісність, включно з Кримом, України. Туреччина не визнавала й не визнає анексії Криму", – у свою чергу зазначив Ердоган.

Викриття та затримання бойовиків "Л-ДНР" і їхніх посіпак

18 жовтня у Харківській області затримали з бойовими патронами колишнього "беркутівця", який встиг прийняти російське громадянство.

Згідно до матеріалів справи, 4 жовтня 2020 року приблизно о 14:45 обвинувачений, знаходячись на території митного поста "Гоптівка", намагався перемістити через митний кордон України з приховуванням від митного контролю 50 бойових патронів 9х18 калібру 9 мм. Патрони знаходилися в багажнику автомобіля Skoda Octavia, на якому підозрюваний їхав із України на Росію.

Патрони, за результатами експертизи, визнані придатними до стрільби, виготовлені промисловим способом.

Підозрюваний повністю визнав свою причетність до інкримінованого йому діяння та просив не позбавляти його волі, так як він не має наміру ухилятись від явки до слідчого та суду.

Під час допиту підозрюваний вказав, що проходив службу у спеціальному підрозділі міліції громадської безпеки "Беркут" Головного управління МВС України в Харківській області, в період часу з 2003 по 2014 роки, що вказує на наявність у нього теоретичних і практичних знань відносно матеріальної частини та правил поводження зі зброєю, а також практичних навичок щодо порядку її застосування та використання.

Крім цього, підозрюваний, який не працює, неодружений, є громадянином іншої держави – Російської Федерації, де постійно мешкає.

Вивчивши матеріали справи, суд ухвалив клопотання задовольнити та застосувати щодо чоловіка запобіжний захід у виді тримання під вартою в Державній установі "Харківський слідчий ізолятор" на шістдесят днів.

20 жовтня у Харкові поліція затримала одіозного антимайданівця Ігната Кромського на прізвисько "Топаз".

Розшукуваного виявив на одній із станцій метро співробітники відділу поліції в метрополітені ГУНП в Харківській області.

Під час перевірки 34-річного чоловіка за інформаційною базою Національної поліції встановлено, що він розшукується Селидівським відділенням поліції Донецької області з 17 жовтня 2020 року за скоєння низки злочинів, передбачених ч. 4 ст. 187 (розбій), ч.3 ст. 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом), ч.3 ст. 262 (викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживанням службовим становищем), ч. 1 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) Кримінального кодексу України.

Санкціями статей передбачено максимальне покарання у виді позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна.

Підозри та судові вироки бойовикам "Л-ДНР" і їхнім посіпакам

21 жовтня на Луганщині дві місцеві мешканки отримали п'ять років позбавлення волі через організацію незаконного "референдуму" "ЛНР" у 2014 році.

Рубіжанський міський суд зазначених осіб визнав винними та, враховуючи пом'якшуючі обставини вчинення злочину і сприяння у його розкритті, суд призначив покарання у вигляді 5 років позбавлення волі із звільненням від відбування покарання з іспитовим строком.

Доведено, що двоє мешканок Луганської області взяли участь в організації та проведенні незаконного "референдуму" щодо підтримки "Акту про державну самостійність ЛНР" на "виборчих дільницях" у місті Рубіжне.

На обвинувачених покладалася відповідальність за облік та перевірку мешканців, видачу "бюлетенів", контроль за порядком голосування на "виборчих дільницях".

Підсумки псевдореферендуму у подальшому використані представниками "ЦВК ЛНР" окупаційної адміністрації Російської Федерації для відокремлення частини Луганської області від території України.

Забезпечення прав військових

21 жовтня президент Володимир Зеленський підписав Закон "Про розвідку", ухвалений Верховною Радою 17 вересня.

Метою документу є вдосконалення правових та організаційних засад функціонування розвідки, діяльності розвідувальних органів України та інших суб’єктів розвідувального співтовариства, підвищення ефективності їхньої взаємодії, а також забезпечення соціального та правового захисту співробітників розвідувальних органів і осіб, залучених до конфіденційного співробітництва з цими органами.

Читайте також: Соцзахист та контроль нардепів: Що несе розвідникам новий закон.

Як бачимо, і цей тиждень виявився досить вдалим: Україні вдалося здобути низку перемог, які ще на кілька кроків наблизили головну перемогу у війні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme