Перемоги тижня в ООС: Затримані снайпер "ЛНР" і "мер" Новогродівки

Тиждень, що минає, у зоні бойових дій на Донбасі був непростим, але й він також приніс ряд важливих перемог

Перемоги тижня в ООС: Затримані снайпер…

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Отож, цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Відбиті атаки і знищена жива сила та техніка бойовиків "Л-ДНР"

У зв'язку з оголошеним режимом "повного і всеосяжного припинення вогню" на Донбасі протягом тижня штаб ООС усі обстріли з боку бойовиків "Л-ДНР" називав "провокативними", тому українські підрозділи зброю у відповідь не застосовували.

Навіть коли 24 листопада внаслідок пострілу ворожого снайпера смертельне поранення отримав військовослужбовець Об'єднаних сил.

Докази присутності Росії на Донбасі

25 листопада головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак повідомив, що на окупованих частинах Донецької та Луганської областей на сьогодні перебуває не більше трьох тисяч російських військовослужбовців, які виконують роль інструкторів та помічників командирів.

"За даними розвідки,  російських військовослужбовців в окремих районах Донецької та Луганської областей налічується близько трьох тисяч. Все постачання зброї, техніки та продовольства здійснюється виключно з території РФ", – зазначив генерал-полковник.

"Також стало відомо, що нещодавно зайшли на Донбас 10-12 професійних груп снайперів з РФ, ми їх бачили під Широкиним", – додав Хомчак.

Читайте також: Одкровення Хомчака: Про що говорив і чого не сказав головнокомандувач ЗСУ

Підтримка України у світі

26 листопада було оголошено, що з 2021 року Україна долучиться до морської операції НАТО під назвою Sea Guardian в Середземному морі.

Спочатку до операції Sea Guardian ("Морський охоронець") мають долучитися патрульні катери типу Island Військово-Морських Сил ЗС України, а з 2023 року – також фрегат "Гетьман Сагайдачний" з метою посилення безпеки в Чорноморському регіоні.

Саме до цього часу має завершитися комплексні роботи з його модернізації по вдосконаленню технічних можливостей флагману ВМС ЗС України.

Операція Sea Guardian хоч і проводиться у Середземному морі, але має безпосередній влив на Чорноморську безпеку.

Викриття та затримання бойовиків "Л-ДНР" і їхніх посіпак

24 листопада правоохоронці викрили колишнього снайпера терористичної організації "ЛНР", який переховувався у Харкові.

Оперативники та слідчі СБУ встановили, що у 2015 році мешканець Харкова вступив до лав незаконного збройного формування і був призначений "командиром відділення 6 окремого мотострілкового козачого полку імені Платова". Потім за власним бажанням перевівся до розвідувальної роти, пройшов спеціальну снайперську підготовку й отримав посаду "розвідник-снайпер".

Із серпня 2015 до липня 2016 року у складі диверсійних груп він виконував завдання уздовж лінії зіткнення. У складі снайперських пар бойовик вів прицільний вогонь по військовослужбовцям Збройних Сил України в районі міста Золоте.

Звільнившись зі "служби" у бойовиків, зловмисник повернувся до Харкова, де працював на тимчасових роботах, намагаючись не потрапляти у поле зору правоохоронців.

Колишньому бойовику повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 110 та ч. 2 ст. 260 Кримінального кодексу України, які передбачають відповідальність за посягання на територіальну цілісність і недоторканість України та участь у не передбачених законом збройних формуваннях.

Також 24 листопада 59-річному мешканцю Новогродівки Донецької області було висунуто обвинувачується у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

Встановлено, що 11 травня 2014 року самопроголошений "народний мер" міста Новогродівка, разом із іншими особами, стосовно яких судом вже винесено обвинувальні вироки, організував проведення так званого "загальнообласного референдуму" щодо визначення самостійності "ДНР".

Прокуратурою було скеровано обвинувальний акт до Новогродівського міського суду Донецької області для розгляду.

Максимальне покарання за статтею (ч. 2 ст. 110 КК України) – до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.

25 листопада на Луганщині прикордонники затримали громадянку України, яка перебувала у розшуку за сепаратизм  і переховувалася на Росії.

Вона прямувала з території Росії в Україну автомобілем марки "Рено", як пасажир. Під час перевірки документів прикордонники встановили, що з березня цього року жінка перебуває в розшуку. Її підозрюють у вчиненні злочину, відповідальність за який, передбачена ч. 2 ст. 110 КК України "Посягання на територіальну цілісність і недоторканість України".

Крім того, прямуючи до Мілового зазначена громадянка порушила порядок виїзду з тимчасово окупованої території України, а саме – незаконно перетнула кордон в закритому пункті пропуску "Ізварине". За дане адміністративне правопорушення жінку притягнуто до адміністративної відповідальності.

Наразі, для прийняття подальшого правового рішення громадянку передано співробітникам компетентних правоохоронних органів.

26 листопада депутату Миронівської селищної ради Бахмутського району повідомлено про підозру у посяганні на територіальну цілісність України.

Встановлено, що у травні 2014 року депутат розглянула та позитивно проголосувала за внесене до повістки дня сесії питання щодо проведення на території смт. Миронівський незаконного референдуму про визнання державної самостійності так званої "ДНР".

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

Нова зброя "Укропів"

24 листопада було представлено проект малого ракетного катера "Богомол" розробки ДП "ДПЦК" (Державне підприємство "Дослідно-проектний центр кораблебудування")

Ракетний катер "Богомол" – це судно-катамаран скегового типу на повітряній подушці або, як його ще називають, катамаран з аеростатичним розвантаженням (PACSCAT за міжнародною класифікацією).

Простіше кажучи, до корпусів (скегів) класичного катамарана додаються дві гнучкі загорожі (на носі та у кормі), а в підкорпусну порожнину потужними вентиляторами-нагнітачами подається повітря, яке розвантажує всю конструкцію та підіймає її з води (без відриву від водної поверхні), суттєво знижуючи осадку та водотоннажність. Таким чином, для досягнення високої швидкості ходу катеру потрібна менша потужність двигунів.

Катери типу "Богомол" призначаються для виконання наступних завдань під час бойових дій:

– пошук та ураження надводних кораблів, катерів та суден, що використовуються для військових перевезень противника;

– ведення тактичної розвідки, несення бойового та спеціального чергування.

Читайте також: Катер-катамаран під "Нептун": Що за футуристичний "Богомол" розробили в Україні

27 листопада Державне підприємство "Львівський бронетанковий завод" показало модернізований броньований гусеничний тягач БТС-4 для ЗСУ.

Роботи з модернізації проводились по досвіду розробки та виробництва броньованої ремонтно-евакуаційної машини (БРЕМ) "Лев" та "Зубр".

Модернізований БТС-4 оснастили краном, з підйомною вагою у 12 тонн, тяговою лебідкою із тросом робочою довжиною у 200 метрів та максимальною силою буксирування до 100 тонн, бульдозерне обладнання, електро-зварювальним апаратом, тощо.

Збільшився і запас ходу за рахунок додаткових паливних баків. Крім того, заводчани встановили двигун потужністю 580 к/с, що надає можливість 38-тонній машині розвивати максимальну швидкість руху не менше 40 км/год. Екіпаж машини складається з 3 осіб.

Така комплектація машини дає екіпажу можливість виконувати повний перелік робіт з поточного та середнього ремонту бронетехніки в польових умовах з можливістю демонтажу з бронетехніки башт, двигунів, коробок передач, елементів трансмісії.

До встановлення додаткового обладнання можливість здійснювати демонтажні роботи за допомогою БТС-4 не була можливою та гусеничний тягач призначався тільки для евакуації бронетехніки з поля бою.

Також 27 листопада Миколаївський бронетанковий завод відремонтував для потреб армії партію БТР-80.

Після покращення тактико-технічних характеристик, бронетранспортери стали більш зручними у керуванні у темний час доби, адже вони оснащені новітніми тепловізорами. Обзорність та розпізнавання цілі також суттєво поліпшені. А нові прибори цифрового зв'язку БТР-80 відповідають стандартам НАТО та мають вищий рівень захищеності від радіоперехоплення.

Читайте також: Як Україна розбудовує свою армію: Важка бронетехніка

Як бачимо, і цей тиждень виявився досить вдалим: Україні вдалося здобути низку перемог, які ще на кілька кроків наблизили головну перемогу у війні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme