Перемоги тижня в ООС: Спецоперація СБУ, 50 нових бронемашин і співпраця з британцями

Тиждень, що минає, у зоні бойових дій на Донбасі був непростим, але й він також приніс ряд важливих перемог

Перемоги тижня в ООС: Спецоперація СБУ,…
Фото: СБУ

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Отож, цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Відбиті атаки і знищена жива сила та техніка бойовиків "Л-ДНР"

У зв'язку з оголошеним режимом "повного і всеосяжного припинення вогню" на Донбасі протягом тижня штаб ООС усі обстріли з боку бойовиків "Л-ДНР" називав провокативними, тому українські підрозділи зброю у відповідь не застосовували.

Менше з тим, протягом тижня на Донбасі російські окупанти втратили вбитими більше десятка найманців.

Всі втрати стались внаслідок порушень заходів безпеки та підривів на власних мінах. Зокрема, противник зазнав безповоротних втрат особового складу (більше 10 осіб) та військової техніки (2 одиниці).

Читайте також: Бій під Шумами: Хто кого переграв в історії зі "спільною інспекцією".

Спецоперація СБУ

7 вересня контррозвідники СБУ вивели із тимчасово окупованої території Донецької області колишнього бойовика танкового батальйону "ДНР", який надав важливі свідчення про конкретні обставини російської збройної агресії та військового забезпечення РФ бойовиків "ДНР".

Чоловік повідомив СБУ про участь кадрових російських військових у координації дій найманців, постачанні танків й іншої військової техніки з РФ, підготовку членів НЗФ інструкторами-військовослужбовцями ЗС РФ у таборах і на полігонах неподалік Ростову-на-Дону.

Перевірка СБУ підтвердила, що особа не брала безпосередньої участі у бойових діях і не вчиняла інших тяжких злочинів.

Враховуючи ці обставини, рішенням суду колишнього бойовика звільнено від кримінальної відповідальності на підставі ч. 2 ст. 258-3 Кримінального кодексу України.

Підтримка України у світі

10 вересня Португалія заявила, що прийме на лікування поранених військовослужбовців ЗСУ. Зокрема, чотирьох українських воїнів, які отримали поранення, захищаючи нашу державу від російської агресії.

Додатково Україна та Португалія планують розвивати військове співробітництво та торгівлю, а також прискорити роботу над двосторонніми документами.

11 вересня Україна та Велика Британія заявили, що перебувають на завершальному етапі переговорів щодо виробництва ракетних катерів для українських Військово-морських сил.

Британія буде готова отримати всі необхідні погодження у власних регуляторних органах і забезпечити українські ВМС необхідною кількістю ракетних катерів.

Таких кораблів наразі в Україні взагалі не має, хоча вони є ключовою ланкою, що здатна забезпечити опір імовірному нападу агресора з моря.

У посольстві Великої Британії в Україні підтвердили, що йдеться саме про програму відновлення флоту, а саме "підтримку суднобудівних потужностей" в Україні.

У свою чергу Україна матиме можливість спостерігати та навчатися під час побудови перших кораблів у Британії, паралельно з модернізацією власного судновиробництва.

На фінансування проекту Британія надасть позику на 10 років на суму до 1,25 млрд британських фунтів (1,6 млрд доларів за поточним курсом).

Очікується, що відповідну домовленість можуть підписати під час візиту президента України Володимира Зеленського до Лондона у жовтні.

Читайте також: Малий корвет під "Нептун": Чи пристане Україна на пропозицію британців.

Викриття та затримання бойовиків "Л-ДНР" і їхніх посіпак

10 вересня біля населеного пункту Просяне на Луганщині неподалік державного кордону затримали громадянина України, який незаконно намагався потрапити на Росію, щоб уникнути покарання за злочин.

Під час з'ясування обставин правопорушення чоловік повідомив, що йшов до Росії, аби уникнути покарання за вчинення злочину, передбаченого ст. 263 ККУ "Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами".

Правопорушник також повідомив, що був засуджений до умовного терміну покарання, але за неодноразове порушення закону умовний термін покарання було замінено на ув'язнення.

Військовослужбовці повідомили затриманому, що тепер йому доведеться відповідати ще за два правопорушення, які він вчинив, – спробу незаконного перетину державного кордону (ч. 1 ст. 204-1 КУпАП) та за пропонування 2 тисяч хабаря (ст. 369 КК України "Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі"). Так як він намагався "відкупитись".

Підозри та судові вироки бойовикам "Л-ДНР" і їхнім посіпакам

7 вересня у Сіверськодонецьку суд призначив покарання у вигляді 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна диверсанту з "ЛНР", який планував підірвати хімзавод "Азот".

За даними слідства, підрив він хотів здійснити на виконання завдання кураторів з ФСБ РФ.

Прокурорами під час судового розгляду доведено, що громадянин України під час проходження військової служби у лавах "ЛНР" з 2018 року був завербований співробітниками ФСБ РФ. Виконуючи поставлене спецслужбою завдання, він перетнув лінію розмежування та прибув до Сіверськодонецька, де в обумовленому сховищі взяв заздалегідь приготовані засоби ураження – дві одиниці РПГ-22.

Диверсант планував здійснити підрив двох резервуарів, в яких на той момент зберігалося близько 4500 т аміаку, на території хімзаводу  "Азот" – об'єкту, віднесеного до 1 ступеня хімічної небезпеки. Метою диверсії було спричинення екологічної катастрофи та масове знищення мешканців Луганської області.

Контррозвідники СБУ затримали диверсанта на гарячому під час вилучення засобів ураження із схованки.

На той час у сховищі рідкого аміаку знаходилося близько 4553 тонни рідкого аміаку. За висновками експертів, порушення цілісності сховища призвело б до зараження території площею понад 1200 кв. км, яка б охопила 35 населених пунктів із населенням понад півмільйона людей.

11 вересня у Харкові суд повернув на новий розгляд обвинувальний акт у справі про посягання на територіальну цілісність і недоторканість України.

Суд розглянув апеляційну скаргу прокурора на вирок Ленінського районного суду Харкова від 31 липня 2019 року, яким громадянку визнано невинуватою у кримінальному правопорушенні за ч.1 ст. 110, ч. 1 ст. 263 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України; незаконне поводження зі зброєю) за недоведеністю вчинення кримінального правопорушення та виправдано за пред`явленим звинуваченням.

Згідно з матеріалами справи, підозрювана 15 червня 2014 року близько 12:00 на площі Свободи біля пам’ятника Леніну брала участь у мітингу представників руху "Женское движение города Харькова". Там жінка, виступаючи перед учасниками зібрання, закликала до утворення непередбаченої законодавством України територіальної одиниці "Юго-Восток" і її одностороннього виходу зі складу України. Цей виступ був зафіксований на відео та 16 червня 2014 року оприлюднений на платформі Youtube.

На думку прокурора, висловлювання підсудної, зафіксовані на відеозаписі, є публічними закликами до вчинення умисних дій, направлених на зміну влади в південно-східному регіоні насильницьким шляхом.

У апеляції прокурор зазначив, що суд першої інстанції у своєму рішенні послався на неіснуючу в матеріалах постанову. Суд першої інстанції свої формулювання спростовує своїм же вироком. Крім цього, прокурор вказав на низку інших процесуальних порушень і фактичних помилок судді Ленінського райсуду, який виправдав обвинувачену.

Вивчивши всі зауваження, суд ухвалив апеляційну скаргу прокурора у кримінальному провадженні задовольнити частково. Вирок Ленінського районного суду Харкова від 31 липня 2019 року в частині виправдання за ч. 1 ст. 110 КК України скасувати. Суд призначив в цій частині новий розгляд в суді першої інстанції. Крім цього, скасована вказівка суду щодо скасувати арешт квартири підозрюваної.

Нова зброя "Укропів"

8 вересня Миколаївський бронетанковий завод достроково виконав держзамовлення та передав на потреби ЗСУ близько 50 броньованих розвідувально-дозорних машин БРДМ-2Л1.

Фахівці підприємства покращили тактико-технічні характеристики базової машини БРДМ-2. Зокрема, було змінено ергономіку машини за рахунок бокових люків із посиленим бронюванням, а також встановлено тепловізори та сучасні засоби зв’язку і навігації, які відповідають стандартам НАТО.

Броньована розвідувально-дозорна машина БРДМ-2 знаходиться на озброєнні Збройних Сил України, має підвищену прохідність та призначена для ведення розвідки та супроводження конвоїв, також слугує для розміщення спеціального озброєння.

Читайте також: БРМ "Мангуст": Що за радянську БРДМ-2 Україна модернізувала для Польщі.

Як бачимо, і цей тиждень виявився досить вдалим: Україні вдалося здобути низку перемог, які ще на кілька кроків наблизили головну перемогу у війні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme