Перемоги тижня в ООС: Спалена бронетехніка і майже півсотні виведених з ладу бойовиків

Черговий тиждень минає у зоні бойових дій на Донбасі. Він також приніс ряд важливих перемог

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Перемоги тижня в ООС: Спалена бронетехні…

Фото – Операція об'єднаних сил

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Отож, цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Знищення живої сили бойовиків "Л-ДНР"

Усього за минулий тиждень на Донбасі було знищено 27 бойовиків. Ще 14 отримали поранення. Зокрема:

12 січня двох окупантів було знищено та двох поранено.

13 січня, за даними розвідки, чотири окупанта загинули та троє були поранені.

14 січня чотири окупанта загинуло та троє отримали поранення.

15 січня чотири окупанта загинуло та троє були поранені.

16 січня, за даними розвідки, десять окупантів знищено та трьох поранено.

17 січня трьох окупантів було знищено.

Знищення ворожої техніки бойовиків "Л-ДНР"

13 січня близько 19:00 години, в районі н.п. Калинове українські бійці підбили російський бронетранспортер.

Після виявлення противника, воїнами ООС був знищений МТ-ЛБ 2-го батальйону 6-го окремого механізованого полку 2 АК російсько-окупаційних військ. Підтверджені втрати окупантів – як мінімум один знищений, один поранений. Реальні втрати можуть бути більшими.

16 січня, приблизно о 20:00, в районі н.п. Жабуньки був знищений транспорт з бойовиками, внаслідок чого ліквідовано п'ятеро бойовиків. Ще троє окупантів, за даними української розвідки, отримали поранення різної ступені важкості.

Підтримка України у світі

16 січня у НАТО запевнили Україну, що залишатимуться в Чорному морі.

"Начальники штабів (НАТО) обмінялися поглядами щодо військової співпраці з Україною та наголосили на важливості активного залучення до цього процесу. Вони висловили занепокоєння російськими діями у Чорному морі, навколо Азовського моря та Керченської протоки", – зазначив головний маршал повітряних сил Стюарт Піч.

За його словами, Альянс продовжує взаємодію з Україною. Якщо не вдаватися у деталі індивідуальних заходів (країн-членів), НАТО продовжує оперувати у Чорноморському регіоні та навколо нього. НАТО продовжує взаємодію з нашим сусідом і партнером Україною.

16 січня представники ОБСЄ в Мінську запропонували створити спільну місію ОБСЄ і Організації Об'єднаних Націй для врегулювання ситуації на Донбасі.

Представники ОБСЄ, які працюють в тому числі на Мінському майданчику, вийшли з пропозицією створити спільну місію ООН і ОБСЄ. Ця спільна місія повинна мати – вони все прекрасно розуміють – військовий компонент, поліцейський компонент і міжнародну адміністрацію.

17 січня Європейський союз закликав Російську Федерацію звільнити захоплених українських моряків.

Зокрема, в заяві Європейської служби зовнішніх зв'язків йдеться про те, що ЄС очікує, що Росія негайно і беззастережно звільнить українських моряків, щоб забезпечити право на юридичне представництво та безперешкодний доступ до консульських органів. Також Росія має забезпечити належну медичну допомогу постраждалим морякам.

Затримання бойовиків "Л-ДНР" і їх посіпак

12 січня на Луганщині поліція затримала колишнього танкіста так званої "ЛНР".

В ході проведення оперативно-розшукових заходів працівниками Старобільського відділу Нацполіції України виявлено громадянина П-ва Івана Олександровича, проживаючого у с. Верхня Покровка, який з жовтня 2015 по грудень 2015 брав участь у незаконних збройних формуваннях т.з. "ЛНР", а саме перебував у 54-й танковій бригаді на посаді механіка-водія, а також ніс службу на блок-пості, який знаходився в с. Металіст Луганської області.

Отримано зізнання, вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.

Попередня правова кваліфікація кримінального правопорушення – ч. 1 ст. 260 КК України ("Створення не передбачених законами України воєнізованих формувань або участь у їх діяльності"). Проводиться подальша перевірка.

17 січня у Харкові затримали львівську журналістку, яка підігрувала Кремлю.

Львівську журналістку Олену Бойко, яка у 2015-му році втекла в Москву і була постійною гостею пропагандистських програм Кремля, примусово депортували з Росії та затримали у Харківській області.

Бойко депортували в Україну через пункт пропуску "Гоптівка" в Харківській області, що межує з російським пунктом пропуску "Нехотєєвка".

Олені Бойко в Україні пред'являлися обвинувачення за кримінальною справою про заклики до порушення територіальної цілості.

17 січня у Харківській області СБУ блокувала фінансування терористів "ЛНР" через нелегальні пасажирські перевезення.

Мешканець обласного центру організував автобусні рейси з тимчасово окупованих районів Луганщини до Києва та Харкова. Транспортний маршрут пролягав через територію Росії. Перетин державного кордону ділок здійснював у тимчасово непідконтрольному українській владі пункті пропуску "Ізварино".

З кожного рейсу зловмисник перераховував гроші до так званої "митниці ЛНР" у валюті країни-агресора.

Слідчі СБУ повідомили фігуранту справи про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 110-2 Кримінального кодексу України.

Як бачимо, попри те, що цей тиждень виявився досить рівним, Україні вдалося здобути ряд перемог як на міжнародній арені, так і на полі бою. Але найголовніше те, що ці перемоги ще на кілька кроків наблизили головну перемогу.

Читайте також: Загострення на Донбасі: Якою була перша бійня з "гібридами" в 2019-му (КАРТА).

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme