Перемоги тижня в ООС: Підбита ворожа техніка та ліквідований комбат "ДНР"

Тиждень, що минає, у зоні бойових дій на Донбасі був непростим, але й він також приніс ряд важливих перемог

Перемоги тижня в ООС: Підбита ворожа тех…
Фото: штаб ООС

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Отож, цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Відбиті атаки і знищена жива сила та техніка бойовиків "Л-ДНР"

1 листопада неподалік Водяного було задокументовано проліт БПЛА противника типу "квадрокоптер" із перетином лінії розмежування. Засобами радіоелектронної боротьби Об'єднаних сил ворожий безпілотник було подавлено, що унеможливило його подальше використання.

4 листопада, всупереч домовленостям Тристоронньої контактної групи, в районі населеного пункту Шуми поблизу окупованої Горлівки було задокументовано проліт ворожого БПЛА з перетином лінії розмежування. Українські бійці збили ворожий безпілотник, який виявився розвідувальним квадрокоптером.

Читайте також: Небезпечне небо: Як на Донбасі вирує війна безпілотників.

5 листопада у відповідь на обстріли російсько-окупаційних військ адекватним вогнем зі штатного озброєння оборонці Водяного рішуче подавили ворожу активність та змусили противника припинити обстріли. Про втрати бойовиків наразі невідомо.

6 листопада в "ДНР" ліквідували комбата стрілкового батальону банди "Восток" Андрія Панькина.

Його смерть підтвердив керівник "Востока" Олександр Ходаковський. Обставини ліквідації Панькіна невідомі. Ходаковський лише уточнив, що Панькін почав воювати за "ДНР" Почав свій 29 трваня 2014 року.

На сайті "Миротворець" зазначається, що бойовик народився у Маріуполі в 1987 році. У 2015 був нагороджений медаллю "ДНР".

Звільнення героя АТО Віталія Марківа

3 листопада Апеляційний суд Мілана виправдав українського нацгвардійця Віталія Марківа.

30-річний старший сержант Національної гвардії України Віталій Марків відбував покарання у тюрмі суворого режиму біля Мілана після того, як у липні 2019 року суд першої інстанції засудив його до 24 років неволі. Він перебував під вартою від дня арешту в Болоньї 30 червня 2017 року.

Читайте також: Хто такий нацгвардієць Віталій Марків

Підтримка України у світі

6 листопада в ЄС виступили з заявою через порушення Росією режиму тиші на Донбасі.

"ЄС глибоко стурбований порушенням режиму тиші і втратами серед українських військових минулого тижня внаслідок обстрілу з боку підтримуваних Росією збройних формувань", – йдеться в заяві ЄС щодо агресії Росії проти України, оприлюдненому на засіданні Постійної ради ОБСЄ.

Водночас в ЄС оцінили стриманість України у відповідь на збройні провокації, а також її прагнення використовувати Тристоронню контактну групу для деескалації напруги.

"Ми закликаємо Росію проявити таке ж конструктивне ставлення в рамках ТКГ з метою відновлення конструктивного обговорення політичних питань", – заявили в Євросоюзі.

В документі наголошується, що три місяці відносного спокою в зоні конфлікту з моменту введення в дію режиму припинення вогню на Донбасі зробили істотний позитивний вплив на життя цивільних осіб.

Викриття та затримання бойовиків "Л-ДНР" і їхніх посіпак

2 листопада у Маріуполі оперативниками Донецького прикордонного загону викрито особу жіночої статі, причетну до організації "референдуму "ДНР".

Прикордонники виявили жительку Маріуполя, яка в 2014 році брала участь у "референдумі про державну самостійність Донецької народної республіки". Жінка виконувала функції "члена виборчої комісії" на одній із "виборчих дільниць". Під час "референдуму" громадянка здійснювала облік осіб, які брали участь у псевдоголосуванні, видавала бюлетені, а також слідкувала за процесом "волевиявлення.

Під час кримінального провадження прикордонники отримали докази зазначених злочинних діянь підозрюваної.

Днями спільно зі слідчим відділом 2-го управління ГУ СБ України в Донецькій та Луганській областях та за процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури жінці оголошено про підозру у скоєнні злочину за ч. 1 ст. 110 КК України "Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України".

Громадянці загрожує обмеження або позбавлення волі терміном до 3 років.

3 листопада волонтери InformNapalm встановили особи ще 15 російських військових, які захоплювали Крим.

Під час моніторингу російських соцмереж волонтерами міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm знайдено нові докази, що російські військові 382-го окремого батальйону морської піхоти (ОБМП) Чорноморського флоту РФ брали участь у захопленні аеродрому Бельбек, штабу 204-ї Севастопольської бригади тактичної авіації ЗСУ, 50-го зенітно-ракетного полку ЗСУ, а також брали участь у вторгненні в село Чонгар Генічеського району Херсонської області України.

Волонтери зазначають, що на більшості фото та відео, які вдавалося зробити журналістам під час подій операції захоплення Криму в 2014 році, російські "зелені чоловічки" були у балаклавах та без знаків розрізнення, що значно ускладнювало їхню ідентифікацію. Адже російське військове керівництво усвідомлювало, що вчиняє військовий злочин і наказувало виконавцям ретельно маскувати свою особу.

Але протягом багатьох років завдяки проведенню розвідки та моніторингу в соцмережах волонтерам InformNapalm вдається зривати маски з російських військових злочинців, ідентифікувати їх особу та додаткові докази їх участі у агресії проти України.

Також волонтери звернулися до правоохоронних органів України із закликом провести всі належні процесуальні дії згідно з українським та міжнародним законодавством щодо встановлених російських військовиків – учасників триваючої агресії проти України.

5 листопада СБУ затримала останнього бойовика "групи Бергмана", яка у 2014 році підривала п'ять мостів на Донбасі і замінувала чотири.

Затриманий терорист у червні-липні 2014 року входив до складу диверсійної "групи Бергмана" ("Німця"). Це угруповання підірвало п’ять мостів у Луганській і Донецькій областях, ще чотири ‒ замінувало.

Протягом 2018-2020 років оперативники СБУ затримали інших учасників групи, а також ліквідували кілька закладених ними схронів. Лише один з диверсантів протягом шести років переховувався від українського правосуддя на Росії.

Співробітники спецслужби встановили, що останній член групи планує прибути до Луганщини та затримали його одразу після приїзду в Україну.

Бойовик вже перебуває під арештом. Також йому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального злочину.

Підозри та судові вироки бойовикам "Л-ДНР" і їхнім посіпакам

3 листопада двом депутатам Миронівського селищної ради повідомлено про підозру через їхню участь в організації "референдуму" 2014 року.

За даними слідства, в квітні 2014 року депутати брали участь в організації і проведенні "референдуму про державну самостійність ДНР". Під час позачергової сесії Миронівського селищної ради вони, всупереч законодавству України, проголосували за вчинення антиконституційного "волевиявлення".

Зараз слідчі СБУ кваліфікували дії депутатів по ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України. У разі доведення провини їм загрожує до 15 років позбавлення волі.

4 листопада у Запоріжжі до суду передали справу бойовика "Російської православної армії", який воював на Донбасі.

Розслідування встановило, що у червні 2014 році мешканець Запоріжжя поїхав до Донецька, аби підзаробити грошей. До січня 2015 року він брав участь у діяльності терористичний груп "Російська православна армія" і "Миколаївський батальон". У бойовиків чоловік лагодив транспортні засоби, за допомогою яких чинили незаконний спротив українським військовим у районі Донецька.

Чоловіка обвинувачують в участі у діяльності терористичної групи (ч.1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України). Обвинувальний акт передано до суду для розгляду справи по суті.

5 листопада на Донеччині передали до суду справу міліціонера, який перейшов на бік бойовиків.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у липні 2014 року колишній  співробітник органів внутрішніх справ України влаштувався на роботу до так званого "Міністерства державної безпеки ДНР", зайнявши посаду "старшого слідчого з особливо важливих справ". До його посадових обов’язків входить проведення досудових розслідувань у кримінальних справах. За даними слідства правопорушник продовжує працювати у псевдо-міністерстві і нині.

За статтею (ч. 1  ст. 258-3 КК України) йому загрожує позбавлення волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна.

Нова зброя "укропів"

3 листопада Державний концерн "Укроборонпром" показав оновлений 120-мм міномет М-120-15 "Молот".

Роботи з його допрацювання велись після припинення експлуатації два роки тому, коли в результаті вибуху міномету загинуло троє бійців та ще дев'ятеро дістали поранення різних ступенів тяжкості.

На заводі "Маяк" доопрацювали цей вузол, за для зменшення корозії та відмови механізму запобіжника через вплив температури, використали окрім сталі і бронзу:

На конструкції міномету також замінили опорну плиту – вона стала легшою та її можна використовувати на негрунтових поверхнях.

Також доопрацювали механізм колісного ходу – він став значно легшим, конструкція позбулась амортизаторів, натомість тут було використано ресори, які вважаються більш довговічними.

Читайте також: Скандальний "Молот": Чи є майбутнє у вітчизняного суперміномета.

6 листопада в Україні презентували макет ударного безпілотника "Сокіл-300".

Вітчизняний ударний безпілотний літальний апарат розробляли впродовж останніх 1,5 років Конструкторським бюро "ЛУЧ". За оцінками вартість одного такого дрону складає 45,6 млн гривень. Але якщо виробництво здійснюватиметься серійно, то ціна може бути зменшена на 30-40%.

"Сокіл-300" оснащується вітчизняною оптико-електронною станцією, може використовувати декілька типів двигунів. Це як вітчизняні АІ-450Т2 та МС-500В-05С/СЕ, також іноземного виробництва – Rotax  914.

Також БПЛА "Сокіл-300" планується оснащувати радіотехнічним обладнанням: малогабаритною бортовою радіолокаційною станцією та рідолокатором з систезованою апаратурою.

З озброєння передбачені керовані ракети з радіусом дії до 10 км.

Управління комплексом здійснюється з мобільного пункту керування, що уніфікований з пунктом управління ракетного комплексу РК-360 МЦ "Нептун" та розміщується на шасі вантажного автомобіля, марка якого визначається замовником.

Читайте також: Як Україна розбудовує свою армію: Авіація.

Як бачимо, і цей тиждень виявився досить вдалим: Україні вдалося здобути низку перемог, які ще на кілька кроків наблизили головну перемогу у війні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme