Перемоги тижня в ООС: Ліквідовані бойовики і знищена техніка окупантів

Минулий тиждень у зоні бойових дій на Донбасі був непростим, але й він також приніс ряд важливих перемог

Перемоги тижня в ООС: Ліквідовані бойови…
Фото: штаб ООС

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Отож, цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Відбиті атаки і знищена жива сила бойовиків "Л-ДНР"

3 травня українські військовослужбовці знищили одного російського окупанта та щонайменше одного поранили.

4 травня українські військовослужбовці ліквідували одного російського окупанта та щонайменше двох поранили. Окрім цього, наші воїни знищили військову вантажівку противника.

5 травня у відповідь на ворожі обстріли українські захисники знищили вогневу точку противника.

6 травня, за даними розвідки, українські військовослужбовці знищили двох та поранили трьох російських окупантів.

7 травня українські військовослужбовці знищили сім російських окупантів та ще п'ятьох поранили. Окрім цього, наші воїни знищили військову вантажівку противника.

Перемога над коронавірусом

Станом на 7 травня від коронавірусу одужали 52 військовослужбовця.

На ізоляції (в тому числі самоізоляції) знаходиться 223 особи. Кількість особового складу у якого закінчується ізоляція у найближчих три доби – 63 особи.

При цьому, у районі проведення операції Об'єднаних сил на Донбасі хворих на COVID-19 українських військовослужбовців немає.

Читайте також: Коронавірус вже в армії: Чому має навчити перша в ЗСУ смерть від COVID-19.

Підтримка України у світі

7 травня в акваторії Чорного моря кораблі та катери ВМС України відпрацювали тактичне маневрування за стандартами НАТО.

На переході морем особовий склад відпрацював низку корабельних навчально-бойових вправ, серед яких, зокрема, протиповітряна оборона, протимінні дії у визначених морських районах, радіоелектронна боротьба, патрулювання визначеного району моря, тренування зі зв’язку тощо. Метою заходу було підвищення морського вишколу корабельно-катерного складу під час бойової підготовки національного флоту.

За даними міністерства, основна увага приділялась доведенню до автоматизму дій корабельних та катерних розрахунків щодо спільного виконання завдань в морі з кораблями Північноатлантичного альянсу. Подібні навчальні заходи сприяють досягненню високих показників сумісності з флотами держав-членів НАТО.

Читайте також: "Нормандський формат" і Україна: Чому Зеленський приречений на поразку.

Викриття та затримання бойовиків "Л-ДНР" і їх посіпак

6 травня прикордонники зі складу ООС виявили та затримали громадянина України 1982 року народження, жителя міста Краматорськ, який був членом незаконних збройних формувань.

Правоохоронці встановили, що під час окупації міста бойовиками у червні 2014 року, вказаний громадянин вступив до лав незаконних збройних формувань так званої "ДНР". Там чоловік ніс службу на одному з блокпостів та виконував завдання з незаконної перевірки документів та транспортних засобів громадян.

За даним фактом до Краматорського відділу Національної поліції направлено повідомлення про виявлення ознак злочину, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 260 Кримінального кодексу України "Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань".

Відомості внесено до ЄРДР. Санкція даної статті передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з конфіскацією майна.

6 травня СБУ затримала агента ФСБ, який збирав дані про військові розробки у ракетобудуванні.

Щоб отримати розвіддані, мешканець Луганщини встановив контакти з бійцями Збройних сил України. Вони саме проходять службу в районі проведення операції Об'єднаних сил і мали доступ до документів з розробками. За "співпрацю" агент пообіцяв військовим гроші. Але прорахувався – бійці присягу не порушили, а повідомили про таку пропозицію СБУ.

Правоохоронці затримали агента 6 травня 2020 року, коли він передавав представникам ФСБ Росії у месенджері секретну технічну документацію про ракетний комплекс.

6 травня Служба безпеки України викрила автоперевізників із Сіверськодонецька, які зареєстрували частину бізнесу на окупованих територіях Донеччини і організували пасажирські автобусні перевезення на Росію.

Оперативники спецслужби встановили, що протягом 2016-2020 років автобуси зловмисників здійснювали регулярні перевезення громадян з Донецька через непідконтрольну ділянку кордону. Щодня з тимчасово окупованих територій до РФ та у зворотному напрямку відправлялось щонайменше 2 рейси. Пасажиропотік становив понад 1,5 тисячі громадян на місяць.

Щомісячна виручка зловмисників складала від 1,5 до 3 мільйонів у гривневому еквіваленті. Частину прибутку організатори сплачували до "бюджету "ДНР". Кошти, зокрема, використовувались для фінансування терористичної діяльності та незаконних збройних формувань. Правоохоронці провели у Сіверськодонецьку 9 обшуків в офісних приміщенням та за місцями проживання фігурантів. Слідчі СБУ вилучили фінансову та бухгалтерську звітність, яка підтверджують протиправну діяльність організаторів перевезень.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення 2 фігурантам кримінального провадження підозр у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 258-3 та ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії для встановлення та притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до нелегальних перевезень.

Підозри та судові вироки бойовикам "Л-ДНР" і їх посіпакам

5 травня суд виніс вирок уродженці Харківщини, яка допомагала бойовикам "ДНР" провести "референдум".

За даними суду, обвинувачена – уродженка міста Балаклія Харківської області, має вищу освіту, працює інженером на комунальному підприємстві в Бахмутському районі.

Встановлено, що у травні 2014 року під час перебування у вказаному районі бойовиків терористичної організації "ДНР" жінка брала активну участь в організації та проведені незаконного референдуму щодо створення на території Донецької області так званої "ДНР". Жінка була призначена членом дільничної виборчої комісії та 11 травня здійснювала звірку паспортних даних виборців з даними у списках, видавала їм бюлетені для голосування, збирала підписи за їх отримання тощо. Також жінка брала участь у підрахунку голосів та інших організаційних моментах.

Під час досудового розслідування жінка визнала себе винною та зобов`язалася надати свідчення стосовно члена комісії, яка організовувала та проводила так званий "референдум" на території селища Опитне Бахмутського району Донецької області.

Суд визнав уродженку Харківщини винною в скоєнні злочину за ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України та призначив їй покарання у виді п’яти років позбавлення волі з іспитовим терміном у один рік.

Нова зброя "Укропів"

5 травня у Запоріжжі випробували модернізацію навчально-тренувального літака Як-52 від компанії "Мотор-Січ".

Модернізація отримала назву УТЛ-450 та оснащена вітчизняним турбогвинтовим двигуном АІ-450С з 5-ти лопатевим гвинтом змінного кроку MTV-5, а також низкою інших нових систем.

Модернізація літака забезпечує виконання польотів в різних метеоумовах та час доби, в умовах півночі та спекотного клімату при виконанні загальних технічних вимог до легкого навчально-тренувального літака.

Читайте також: Новий штурмовик для України: Що за УТЛ-450 може стати заміною бразильському Super Tucano.

6 травня конструкторське бюро "Південне" імені М. К. Янгеля запатентувало безшумний мінометний постріл, який вже викликав неабиякий інтерес у військових спеціалістів.

З опису корисної моделі, розміщеного на сайті Українського інституту інтелектуальної власності, зрозуміло, що даний винахід належить до боєприпасів переважно для гранатометів та мінометів, зокрема до безшумних та безполуменевих пострілів.

Читайте також: В Україні запатентували безшумний мінометний постріл: Чим це корисне під час бойових дій.

Як бачимо, і цей тиждень виявився досить вдалим: Україні вдалося здобути низку перемог, які ще на кілька кроків наблизили головну перемогу у війні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme