Перемоги тижня в ООС: Ліквідовані бойовики і подавлені ворожі безпілотники

Українська війна проти російського агресора триває, і новий тиждень приніс нам нові перемоги – причому, не лише на полі бою

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Перемоги тижня в ООС: Ліквідовані бойови…
Фото: Штаб ООС

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Отож, цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Відбиті атаки і знищена жива сила та техніка бойовиків "Л-ДНР"

Щодня протягом тижня на прицільні обстріли російських бойовиків українські захисники надавали адекватну відповідь. Крім цього, про факти порушення режиму припинення вогню щоденно повідомляли представників ОБСЄ.

2 березня поблизу селища Жовте, неподалік міста Щастя на Луганщині, зафіксували проліт ворожого БПЛА з перетином лінії розмежування. Його вчасно подавили засобами РЕБ.

4 березня подавили ворожий безпілотник поблизу українських позицій біля Павлополя.

5 березня було ліквідовано трьох бойовиків так званої "Народної міліції ДНР" і ще одного було поранено.

Інформаційна українська експансія на окупований Донбас

1 березня в окупованому Донбасу і в Криму почав трансляцію державний телеканал "Дім".

"З 1 березня ми почали мовлення через супутник Astra, а також збільшили число передавачів аналогового і цифрового сигналу уздовж лінії зіткнення на Донбасі. Завдяки цьому "Дім" бачать практично всі міста окупованих територій. Нам надходять повідомлення від жителів Донбасу і Криму. Вони відзначають, що супутниковий сигнал якісний, "картинка" на екранах відмінна", – повідомив шеф-редактор телеканалу "Дім" Олексій Мацука.

Телеканал "Дім" на окупованому Донбасі

Читайте також: Прорватися за "сіру зону": Чи вдасться Україні вибити бойовиків з ефіру ОРДЛО

Підтримка України у світі

1 березня Адміністрація президента США Джо Байдена підтримала рішення про новий пакет військової допомоги Україні у 125 млн доларів. 

Пакет включає допомогу в підготовці, оснащенні та інструктажу ЗСУ, а також поліпшення оперативної сумісності з НАТО.

Читайте також: Від касок до "Джавелінів": Як США допомагають ЗСУ

2 березня президент Європейської ради Шарль Мішель відвідав зону проведення ООС і назвав неприйнятною ситуацію, коли у 2021 році на Європейському континенті триває війна та гинуть люди.

"Це реальність, за яку соромно. Люди продовжують гинути в цьому конфлікті й жити у надзвичайно складних обставинах", – сказав Шарль Мішель.

Він наголосив, що ЄС незмінно підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісность України. 

"Ми докладаємо всіх зусиль, щоб підтримати формат "Нормандської четвірки" та роботу Тристоронньої контактної групи, щоб принести мир людям Донбасу", – заявив Шарль Мішель.

За словами президента Європейської ради, повне виконання Мінських домовленостей є шляхом до миру. Тож він вітає важливі кроки України у цьому напрямку. А оскільки Росія таких позитивних кроків не зробила, санкції проти неї залишаться в силі.

"Росія є частиною цього конфлікту, а не посередником", – резюмував Шарль Мішель.

Повернення бранців Кремля

5 березня до України після ув'язнення на Росії повернувся український політв'язень Гліб Шаблій.

Шаблій пробув за ґратами на Росії та в окупованому Криму більше чотирьох років. Після звільнення українські консули в Новосибірську, Москві та Мінську супроводжували його дводенне повернення з Сибіру.

Гліб Шаблій – громадянин України 1978 року народження, мешканець Севастополя, колишній військовослужбовець ВМС України. До 2014 року працював у Севастопольській філії ДП "Держгідрографія" ім. Мітіна. Був звинувачений у підготовці диверсій.

Читайте також: Партизани Донбасу: Як проукраїнське підпілля дошкуляє бойовикам "Л-ДНР"

Викриття та затримання бойовиків "Л-ДНР" і їхніх посіпак

3 березня на Луганщині контррозвідка СБУ викрила колишнього учасника угруповань бойовиків, причетного до бойових дій проти сил АТО.

За оперативними даними, зловмисник транспортував бойовиків на позиції для обстрілу українських військових.

Мешканець смт Станиця Луганська у 2014 році приєднався до лав російських бойовиків. Його залучали до чергування на блокпостах бойовиків, де він забезпечував пропускний режим на в'їзді до окупованої території Луганщини.

Слідчі органів безпеки повідомили зловмиснику про підозру за ч. 2 ст. 260 ("Участь у діяльності не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань") Кримінального кодексу України.

Під процесуальним керівництвом Луганської обласної прокуратури тривають слідчі дії.

Нова зброя "Укропів"

2 березня стало відомо, що ЗСУ прийняли на озброєння багатозарядну великокаліберну антиматеріальну гвинтівку ручного заряджання Alligator.

Вона призначена для знищення укріплень і техніки противника, в тому числі, легкоброньованої. При цьому в Міноборони зазначили, що всі деталі гвинтівки виготовлені українськими зброярами.

Читайте також: Зброя проти бронетехніки: Що за великокаліберні гвинтівки Snipex отримали ЗСУ

Гвинтівка Snipex Alligator калібру 14,5х114 мм

3 березня 2021 прем'єр-міністр Денис Шмигаль відзвітував, що держава сплатила "Антонову" аванс за контрактами на купівлю трьох нових літаків Ан-178.

Таким чином державні гарантії цієї угоди можуть вважатись виконаними і далі справа за авіабудівником.

Ан-178 – це сучасний український близькомагістральний транспортний літак з турбореактивними двигунами, розроблений київським ДП "Антонов" на базі пасажирського Ан-148/Ан-158.

Читайте також: Перший новий літак для України: Що за Ан-178 скоро з'явиться в ЗСУ

Отож, як бачимо, цей тиждень також виявився досить вдалим. Якщо не на полі бою, то за його межами Україні вдалося здобути низку перемог, які ще на кілька кроків наблизили головну перемогу у війні з Росією.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme