Перемоги тижня в ООС: Докази присутності Росії на Донбасі і випробування нової зброї

Тиждень, що минає, у зоні бойових дій на Донбасі був непростим, але й він також приніс ряд важливих перемог

Перемоги тижня в ООС: Докази присутності…
Фото: InformNapalm

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Отож, цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Відбиті атаки бойовиків "Л-ДНР"

У зв'язку з оголошеним режимом "повного і всеосяжного припинення вогню" на Донбасі протягом тижня штаб ООС усі обстріли з боку бойовиків "Л-ДНР" називав "провокативними", тому українські підрозділи зброю у відповідь не застосовували.

Лише коли 14 листопада поблизу Водяного було зафіксовано відкриття вогню ворожим снайпером з боку тимчасово окупованої Ужівки, для збереження життя та здоров'я українських захисників наші воїни дали адекватну відповідь. Після цього режим тиші було відновлено.

Докази присутності Росії на Донбасі

19 листопада на окупованій Луганщині українська розвідка помітила російські новітні безпілотники, які перевозяться "КамАЗами".

За 12 км від лінії фронту, вперше за час бойових дій на Донбасі було виявлено новітній російський комплекс "Наводчик-2", до складу якого входять 7 БПЛА типу "Гранат" різних модифікацій з радіусом дії 10, 15, 25 та 100 км. Комплекс призначений для виконання розвідувальних та спеціальних завдань, зокрема для забезпечення координатами цілей дивізіонів гарматної артилерії та РСЗВ.

"Наводчик-2" відрізняється розміщенням на базі вантажівки КамАЗ-4350 (колісна формула 4X4), в той час, як російський комплекс РБ-341В "Леєр-3" базується на КамАЗ-5350 (колісна формула 6X6).

Читайте також: Небезпечне небо: Як на Донбасі вирує війна безпілотників

Підтримка України у світі

20 листопада новообрана президентка Молдови Мая Санду порадила Україні не застосовувати "м'який підхід" при вирішенні питання тимчасово окупованого Донбасу.

"Молдова обрала м'який підхід. Ми визнали, що Придністров'я є частиною переговорного формату, ми дали тамтешньому бізнесу той самий торговельний режим, який мають наші виробники – зокрема, право вільного експорту до ЄС за Угодою про асоціацію", – зазначила Санду.

Вона додала, що Молдова підписала понад 300 документів про вирішення конфлікту.

"Але попри всі ці кроки наразі ми нікуди не прийшли. І цей наш досвід Україні може бути корисним у діях щодо Донбасу", – вважає Санду.

Викриття та затримання бойовиків "Л-ДНР" і їхніх посіпак

16 листопада в кінотеатрі у Авдіївці було виявлено та вилучено незаконний схрон зброї, який міг належати сепаратистам.

У дерев'яних ящиках знаходилися три протитанкові міни, 2 РПГ, 13 ВОГ, міна 120 мм, 7 гранат, запали до них та пороховий заряд.

Частину боєприпасів, яка перебувала в неналежному стані, передано для утилізації піротехнічному підрозділу ДСНС, оскільки вони є небезпечними для життя та здоров'я оточуючих.

Державна підтримка ветеранів АТО

18 листопада Кабінет міністрів перерозподілив деякі видатки державного бюджету, які планувалося витратити на публічні заходи з реабілітації військових та відзначення пам'ятних дат, на виплату грошової компенсації на отримання жилих приміщень для учасників АТО та інших пільгових категорій громадян.

Це пов'язано з карантинними обмеженнями, які наразі діють у зв'язку з пандемією.

Зекономлені кошти перерозподілили на грошові компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей осіб визначених законом України "Про статус ветеранів війни", для осіб з інвалідністю І-ІІ групи, яка настала внаслідок поранення контузії каліцтва, одержаних під час АТО та інших.

Нова зброя "Укропів"

18 листопада Кабінет міністрів України ухвалив рішення про фінансування розробки дослідного зразка та серійного виробництва спецмашин для реактивної системи залпового вогню (СЗВ) "Вільха-М".

Фінансування передбачено у рамках інвестиційних проектів на 2020-2023 роки та здійснюватиметься коштом державного бюджету України.

Комплект транспортних засобів включає універсальну пускову установку, транспортно-заряджаючу машину та транспортну машину для ракетного комплексу "Вільха-М". Машина виконана на 4-вісному шасі з колісною формулою 8х8, виробник якого зараз не відомий.

За новою концепцією, самохідна пускова установка отримала нову спарену броньовану кабіну, замість однорядної неброньованої кабіни над двигуном та додаткової надбудови для розміщення операторів ракетного комплексу.

Читайте також: Смерть окупантам: Що за ракета "Вільха-М" успішно пройшла випробування в Україні

19 листопада Державне підприємство "Шепетівський ремонтний завод" представило РСЗВ "Буревій", створений на основі радянського РСЗВ "Ураган" на колісному шасі TATRA.

Демонстрація відбулась на одному з військових полігонів Міністерства оборони України.

Модернізація реактивної системи залпового вогню "Ураган" отримала назву "Буревій", у номенклатурі боєприпасів всі наявні до РСЗВ БМ-27, а також у перспективі збільшені по дальності у 65 км "Тайфун-2" від КБ "Південне".

Реактивна система "Буревій" оснащена цифровою системою управління вогню, включно із системою обміну інформацією на полі боя.

В якості заміни шасі радянського ЗіЛ-135ЛМ використано Т815-7Т3RC1 від чеської фірми TATRA з колісною формулою 8х8 та може рухатися максимальною швидкістю понад 100 км/год.

Читайте також: Смертельна зброя: Чим українська "Верба" сильніша за російський "Град"

Як бачимо, і цей тиждень виявився досить вдалим: Україні вдалося здобути низку перемог, які ще на кілька кроків наблизили головну перемогу у війні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme