Перемоги тижня в ООС: В стані ворога значно побільшало "трьохсотих"

Тиждень, що минає, у зоні бойових дій на Донбасі був непростим, але й він також приніс ряд важливих перемог

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Отож, цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Відбиті атаки і знищена жива сила бойовиків "Л-ДНР"

29 червня, утримуючи оборону та зберігаючи контроль над обстановкою, українські військовослужбовці діяли рішуче та жорстко відповіли ворожим підрозділам, змушуючи окупаційні війська припинити свої агресивні дії. За даними розвідки, наші захисники поранили двох загарбників.

30 червня підступні дії агресора без відповіді не залишилися – вогнем зі штатного озброєння по позиціях загарбників українські підрозділи рішуче подавили активність противника. За даними розвідки, наші захисники поранили трьох загарбників.

1 липня для придушення вогневих засобів загарбників наші захисники оперативно застосували штатне озброєння та чітко дали зрозуміти окупантам, що їхня злочинна діяльність не залишиться безкарною. За підтвердженими даними розвідки, наші оборонці знищили двох та поранили трьох загарбників. Окрім того, противник втратив ще чотирьох найманців та один вантажний автомобіль у результаті підриву на вибухівці.

2 липня вогнем зі штатного озброєння по позиціях загарбників українські підрозділи рішуче подавили активність противника. За даними розвідки, наші оборонці поранили одного загарбника.

Знищені ворожі позиції та укріплення

1 липня українські армійці розповіли про втрати і збитки, яких зазнали окупанти на Донеччині під час удару ЗСУ по позиціях банди "Восток" Олександра Ходаковського.

"Переглянувши уважно відео з "ходоком" (Олександром Ходаковським, ватажком банди "Восток", – ред.) ми побачили свої помилки, вирахували більш точно місця укриття сепаратистів і чекали. Коли почався черговий обстріл наших позицій, полетіла отвєточка в "улюблену" позицію Саші "скіфа" (Ходаковського, – ред.), яку він нам належним чином "підсвітив", – йдеться у дописі до відео К2 54 ОМБр.

2 липня на Донеччині українські армійці пострілом з ПТУР знищили коштовну систему відеоспостереження бойовиків, завдяки якій ті коригували свої артобстріли.

"Бійці 24 ОМБр ювелірним пострілом ПТКР знищили дороговартісну систему відеоспостереження, яка дозволяла окупантам вести прицільний артилерійський вогонь по українських військових, а також здійснювати супровід диверсійно-розвідувальних груп, що останнім часом активізувались по всій Світлодарській дузі", – йдеться у дописі до відео пресслужби 24 ОМБр імені короля Данила.

Підтримка України у світі

2 липня офіційний представник ЄС із питань зовнішньої політики та політики безпеки Пітер Стано заявив, що Європейський Союз не визнає голосування про поправки до Конституції Російської Федерації, які незаконно провели на окупованих українських територіях – голоси з цих територій належать Україні.

Він також зазначив, що проведення голосування на українських територіях взагалі не повинно відбуватися.

Окрім того, Стано зауважив, що необхідно провести розслідування щодо порушень під час проведення голосувань про поправки до Конституції, які були виявлені на території Росії.

"Нам відомі заяви про порушення під час голосування, включаючи примус виборців, подвійне голосування, порушення таємниці голосування та твердження про насильство з боку поліції стосовно журналіста, присутнього для спостереження. Ми очікуємо, що всі повідомлення будуть належним чином розслідувані, тому що це серйозні звинувачення", – підсумував він.

Також 2 липня стало відомо, що протягом 2020 року США планує передати Україні 30 найменувань військової допомоги.

Про це заявив головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак. Він відзначив, що США виділяють кошти до бюджету фондів, які в подальшому використовують як для закупівлі обладнання для нагальних потреб української армії, утилізації боєприпасів, фахової підготовки персоналу, реабілітації поранених військовослужбовців, так і в наданні союзниками масштабної консультативно-дорадчої допомоги для напрацювання концептуальних засад розвитку ЗСУ.

За інформацією Хомчака, цього року перелік обладнання в рамках допомоги від США включає понад 30 найменувань, що суттєво підвищує спроможності ЗСУ зі стримування російського агресора. Крім того, нещодавно доставлено нову партію закуплених Міноборони України сучасних протитанкових комплексів та ракет до них.

Читайте також: Вистрілив і забув: Що за Javelin отримала Україна від США.

Викриття та затримання бойовиків "Л-ДНР" і їхніх посіпак

30 червня на Донеччині суд арештував бойовика "ДНР" на 60 діб з альтернативою внесення застави у розмірі 630 тис. 300 грн.

Встановлено, що з 3 жовтня 2018 року чоловік проходив службу у званні рядового в батальйоні територіальної оборони НЗФ РФ з постійним місцем дислокації у селищі Сигнальне Мар’їнського району Донецької області.

22 червня цього року в районі селища Березове Мар’їнського району бойовика затримали співробітники прикордонної служби України у порядку ст. 208 КПК України.

Під час особистого огляду у нього виявлено та вилучено паспорт та військовий квиток "ДНР", посвідчення "Фонд ветеранів бойових дій і учасників збройних конфліктів ДНР", контракт про проходження військової служби, укладений з так званим "міністерством оборони ДНР" та форму російського зразка.

Досудове розслідування триває. Перевіряється причетність підозрюваного до вчинення злочину, передбаченого ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) КК України.

3 липня прокуратура оголосила командиру роти батальйону тероборони бойовиків "Атаман" про підозру в посяганні на територіальну цілісність України.

Слідство встановило, що у травні 2014 року мешканець Луганської області вступив до лав російських бойовиків, у складі якого брав участь у бойових діях проти Збройних сил України.

На теперішній час підозрюваний очолює одну з рот так званого "батальйону територіальної оборони "Атаман" 2-го армійського корпусу народної міліції ЛНР". Він координує диверсійно-розвідувальну діяльність розвідувальних груп НЗФ РФ у "сірій зоні" вздовж лінії розмежування на ділянці розведення військ в районі смт Станиця Луганська. Також він відповідає за організацію несення служби в підрозділі та чергування на контрольному пункті в’їзду-виїзду зі сторони окупованої території Луганської області.

Наголошується, що своїми протиправними діями, "направленими на зміну меж території державного кордону України, вказана особа сприяє діяльності окупаційної адміністрації РФ".

На даний час підозрюваного оголошено у розшук. Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими 3 управління Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях. Йому інкримінують ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 260, ч. 1 ст. 258-3 КК України.

Підозри та судові вироки бойовикам "Л-ДНР" і їхнім посіпакам

2 липня у Харківській області скерували до суду обвинувальний акт стосовно громадянина України, який вступив до незаконного збройного формування так званої "ДНР".

За даними прокуратури Харківської області, до суду скерований обвинувальний акт стосовно громадянина України за ч. 2 ст. 260 Кримінального кодексу України (участь у діяльності не передбаченого законом збройного формування).

Встановлено, що мешканець Авдіївки, перебуваючи у Донецьку, вступив до "танкового батальйону" так званого "міністерства оборони ДНР".

Бойовики видали чоловіку військовий квиток, забезпечили формою та вогнепальною зброєю.

Протягом серпня-листопада 2016 року бойовик "ДНР" здійснював бойове чергування у Петровському районі Донецької області. Затримали чоловіка під час спроби потрапити на територію Росії в пропускному пункті "Гоптівка" в Харківській області.

Обвинуваченому загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

3 липня стало відомо, що на Луганщині двом місцевим жителям загрожує до трьох років позбавлення волі через спробу вивезти на Росію частину гвинтокрила Мі-24.

Слідство встановило, що у лютому 2020 року мешканці Білокуракинського району намагалися поза встановленими пунктами пропуску переправити до РФ товар подвійного використання – складову частину військового гвинтокрила МІ-24.

Їм не вдалося це зробити, оскільки їх викрила СБУ і прикордонна служба.

У прокуратурі зазначають, що в умовах операції Об’єднаних сил торгівля товарами військового призначення та подвійного використання між Україною та Російською Федерацією заборонена.

"Складова частина військового гвинтокрила може використовуватися для ремонту бойової техніки країни-агресора та в подальшому застосовуватися проти Збройних Сил України", – йдеться у повідомленні.

Як бачимо, і цей тиждень виявився досить вдалим: Україні вдалося здобути низку перемог, які ще на кілька кроків наблизили головну перемогу у війні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Війна