Перемоги тижня в АТО. Відбиття нападу ДРГ і затримання організатора сепаратистського "референдуму"

Черговий тиждень минає у зоні АТО. Він ознаменувався відносним затишшям на фронті, але все одно приніс ряд перемог

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Перемоги тижня в АТО. Відбиття нападу ДР…

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії та спецслужб. Отож, цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Відбиття ЗСУ нападу проросійських ДРГ на Світлодарській дузі

4 грудня один з підрозділів ЗСУ, який виконує бойові завдання в на Світлодарській дузі, відбив напад диверсійно-розвідувальної групи російсько-окупаційних військ зі складу 7-ї окремої мотострілецької бригади 2 Армійського корпусу 8 Армії Південного військового округу Росії.

В результаті бойового зіткнення диверсанти кинули на місці двох поранених та одного вбитого і поспіхом залишили місце сутички.

Визнання ОБСЄ російської присутності на окупованому Донбасі

4 грудня в Луганську спостерігачі місії ОБСЄ вперше побачили, що на окремих адміністративних будівлях разом з прапорами" ЛНР "розвішані прапори Російської Федерації. Зазначається, що ці прапори були на п'яти будинках, "які використовують члени "ЛНР". Раніше у звітах місії про російські прапори не згадувалось.

7 грудня прокурором Гаазького суду було зафіксовано два періоди особливо запеклих боїв з початку збройного конфлікту на Донбасі: у Іловайську в серпні 2014 року і в Дебальцевому з січня по лютий 2015 року.

Зокрема, прокуратура МКС встановила факти військового протистояння між українськими військовими та збройними силами Російської Федерації.

Згідно з повідомленням, попереднім розслідуванням встановлено, що збройні формування бойовиків "ДНР" і "ЛНР", "досить організовані, щоб розглядатися як сторони неміжнародного збройного конфлікту".

Канцелярія Прокурора також привела додаткові відомості, що вказують на факт існування прямого військового протистояння між збройними силами Російської Федерації і України, з чого випливає, що найпізніше з 14 липня 2014 року, паралельно з неміжнародним збройним конфліктом, на сході України мав місце міжнародний збройний конфлікт.

Міжнародна підтримка України

6 грудня держсекретар США Рекс Тіллерсон після переговорів з союзниками по НАТО в Брюсселі заявив, що розміщення миротворчого контингенту ООН на Донбасі є пріоритетом у політиці США щодо конфлікту на сході України.

Держсекретар також зазначив, що на сьогодні в позиції США і Росії з цього питання є серйозні розбіжності, у зв'язку з чим переговори по мандату місії ООН будуть продовжуватися. Крім того, він підкреслив, що Вашингтон має намір блокувати діалог НАТО з Росією до прогресу у врегулюванні на Донбасі.

"Російська агресія в Україні залишається найбільшою загрозою для європейської безпеки ... Росія продовжує використовувати гібридну зброю, за допомогою якої намагається підірвати європейські установи", – наголосив Тіллерсон.

Крім цього, 7 грудня США і Євросоюз на засіданні Ради міністрів ОБСЄ у Відні висловили рішучу підтримку територіальній цілісності і суверенітету України і заявили, що ніколи не визнають анексію Криму.

Зокрема, було зроблено тверду заяву США з наступними тезами: Росія має забрати свої війська з Донбасу, повна імплементація "Мінська", Крим – це Україна.

Затримання диверсантів "Л-ДНР" та їх посіпак

6 грудня співробітники Служби безпеки України встановили, що мешканець Сум був завербований спецслужбами Росії, як інформатор.

Чоловік, зокрема, передавав кураторам дані про військові об'єкти та правоохоронні структури регіону. Оперативники спецслужби задокументували, що на початку грудня зловмисник отримав з Росії нове завдання. За задумом кураторів він мав здійснити терористичний акт на одному з військових об'єктів у День Збройних Сил України.

Вибуховий пристрій еквівалентний майже двом кілограмам тротилу був переданий через "закладку". Співробітники СБУ затримали зловмисника під час спроби закласти вибухівку під військовим об'єктом.

Зараз вирішується питання щодо повідомлення чоловіку про підозру в рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 2 ст. 15 та ч. 2 ст. 258 Кримінального кодексу України.

7 грудня співробітники Головного управління СБУ затримали колишнього депутата Великоновосілківської райради Донецької області, який підозрюється в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

Оперативники встановили, що в травні 2014 депутат організував і провів мітинг серед жителів селища Велика Новосілка. Зловмисник публічно звертався із закликами до відділення регіону від України і створення так званої "ради Донецької народної республіки".

Після провального референдуму депутат втік з селища і тривалий час переховувався від правоохоронців у південно-східних регіонах України, де намагався налагодити свій бізнес. Зловмисник був оголошений в розшук.

Судові вироки бойовикам "Л-ДНР" та їх посіпакам

5 грудня у Донецькій області засуджено інформаторку терористів, яка передавала бойовикам дані про українських військових. Жінку визнано винною у співпраці з терористами та засуджено до 5 років 4 місяців ув'язнення.

Встановлено, що у січні 2015 року мешканка Волноваського району почала активно співпрацювати з бойовиками терористичної організації "ДНР". Жінка збирала та передавала телефоном терористам деталізовані дані про дислокацію, чисельність, маршрути пересування військовослужбовців та військової техніки Збройних сил України та інших військових формувань, що задіяні в проведенні антитерористичної операції поблизу м. Маріуполя та Волноваського району Донеччини.

Наприкінці січня 2015 року жінку затримали співробітники Служби безпеки України (СБУ) та за клопотанням прокуратури заарештували, а її дії кваліфікували як "Сприяння діяльності терористичної організації" (ч. 1 ст. 258-3 КК України).

У вересні 2016 року Волноваський районний суд перекваліфікував дії жінки на більш м'яку статтю, з чим прокуратура Донецької області не погодилась та подала апеляційну скаргу, яку було задоволено судом Донецької області. Під час нових судових слухань засуджена у скоєному повністю зізналася та розкаялася. Жінку визнано винною у співпраці з терористами та засуджено до 5 років 4 місяців ув'язнення.

Нова зброя Укропів

7 грудня надійшло повідомлення, що в Україні завершують розробку ракетного комплексу "Грім". Зокрема, Павлоградський хімічний завод вивів розробку оперативно-тактичного ракетного комплексу (ОТРК) "Грім" на фінальну стадію розробки.

Наразі майже завершені випробування системи управління та переміщення ракет, гідравліки, механіки та усім, що пов'язано із транспортуванням. Скоріш за все, протягом року ОТРК вийде на польові випробування.

Мобільна пускова установка "Грім-2" може транспортувати та запускати дві ракети типу "земля-земля". ОТРК "Грім" розробляється для ураження одиночних і групових стаціонарних цілей на дальностях від 50 до 280 км. Бойовий блок одноступеневої балістичної ракети проектується масою 480 кг. Моноблочна схема використовує осколково-фугасну або проникаючу осколково-фугасну ампулу.

Низький психологічний стан в рядах бойовиків

7 грудня надійшло чергове підтвердження, що морально-психологічний стан особового складу "1 АК" (так звана "армія ДНР") залишає бажати кращого – щонайменше 65% особового складу становлять не готові до бою військовослужбовці з низьким моральним духом, психологічними проблемами, в тому числі на ґрунті наркоманії та алкоголізму, готові залишити позиції в разі наступу супротивника.

Відповідно до звітності, яку надає командування бригад і полків, за результатами проведеного психологічного тестування 100% особового складу "1 АК ДНР" складають військовослужбовці "1-ї" та "2-ї категорії", які нібито мають високий моральний дух. Однак, в реальності, згідно з організованим у жовтні цього року штабом корпусу внутрішнім соціологічними дослідженнями, щонайменше 65% особового складу становлять військовослужбовці "3-ї" та "4-ї категорій, тобто не готові до бою, з низьким моральним духом, психологічними проблемами, в тому числі на ґрунті наркоманії та алкоголізму, готові залишити позиції в разі наступу супротивника.

Існуючий штат і новобранці, як мінімум на 60% складаються з соціально неблагополучних елементів, яким більше нікуди влаштуватися на роботу. Основна причина в тому, що військкомати та військові підрозділи через катастрофічний брак особового складу, беруть осіб із судимістю, наркоманів, алкоголіків, із психічними та фізіологічними відхиленнями, які не можуть знайти роботу.

Все це стало можливим не без участі української армії, яка за три роки війни знищила "сепаратистську еліту", залишки якої в страху розбіглися – хто куди.

Крім цього стало відомо, що "ідейні" бойовики, які воюють на Донбасі, розчаровані політикою свого вищого керівництва, а "матеріально мотивовані" – рівнем заробітної плати.

Для "ідейних" бойовиків (в 2017 р – абсолютна меншість з усієї кількості) – розчарування в політиці, що проводиться керівництвом "ДНР" і Росії. Адже по суті нічого з обіцяного фактично так і не втілилося в реальність – не тільки не відбулося входження до складу Росії, але й не налагоджені тісні економічні та політичні взаємини, а доля жителів невизнаних Придністров'я чи Абхазії для багатьох не представляється привабливою.

Щодо "матеріально мотивованих" найманців (основна частина бойовиків), топричиною "кадрового відтоку" є низьке грошове утримання. Так, сьогодні грошове забезпечення рядового становить в середньому близько 15 тис. рублів на місяць. Існують ще так звані "бойові", преміальні, так що заробіток теоретично повинен бути істотно більшим. Однак, постійні затримки фінансових надходжень на ці виплати з Росії, разом з махінаціями і злодійством командирами частин і підрозділів з цими грошовими коштами, роблять такі виплати рідкісними.

Крім цього, частими є випадки дезертирства в зв'язку зі ставленням командування до особового складу, поборами з заробітної плати, відсутністю постачання і звільнень. Також причиною "кадрової кризи" можуть бути порушення умов контракту з боку командування корпусом: звільнення убитих, поранених і полонених заднім числом, списування втрат на порушення техніки безпеки або самогубство з метою приховування фактів бойових втрат.

Втрати бойовиків "Л-ДНР"

За даними "Інформаційного спротиву", за минулий тиждень втрати бойовиків "Л-ДНР" склали 10 осіб.

Зокрема в "1 АК" (так звана "армія ДНР") – 3 омсбр (Горлівка): три бойовика; 100 омсбр (Донецьк) – один; 11 ЗМУ (Макіївка) – три; 9 ошмсп мп (Новоазовськ) – один бойовик.

Також втрати були в "2 АК" (так звана "армія ЛНР"): 2 омсбр (Луганськ) – один бойовик; 7 омсбр (Брянка) – також один.

Як бачимо, і цей тиждень виявився відносно вдалим: Україні вдалося здобути ряд стратегічних перемог, як на полі бою, так і на психологічному поприщі. Але найголовніше те, що ці перемоги ще на кілька кроків наблизили головну перемогу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme