Перемоги тижня в АТО: Ліквідація живої сили і техніки бойовиків "Л-ДНР"

Черговий тиждень нового року минає у зоні АТО. Він видався напрочуд активним і приніс ряд важливих перемог

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Перемоги тижня в АТО: Ліквідація живої с…

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Отож, цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Втрати бойовиків "Л-ДНР"

Підтверджені втрати у лавах російських найманців на Донбасі впродовж останнього тижня склали 11 осіб.

В "1 АК" (так звана "армія ДНР"): "9 ошмсп мп" (Новоазовськ) – 2 особи, "3 омсбр" (Горлівка) – 1 військовослужбовець, "5 омсбр" (Макіївка) – 1 найманець, "11 омп" (Макіївка) – ще один 1 вояк, і у "100 омсбр" (Донецьк) – 1 бойовик.

В "2 АК" (так звана "армія ЛНР"): "7 омсбр" (Брянка) втратила 5 бойовиків".

Під час боїв 17 та 18 лютого терористи втратили вбитими двох осіб, ще двоє були поранені. Вбиті бойовики були громадянами Російської Федерації.

18 лютого поблизу передових позицій сил АТО на Світлодарській дузі на власних мінно-вибухових загородженнях підірвалися двоє бойовиків так званої "7-ї окремої мотострілецької бригади" незаконних збройних формувань.

21 лютого внаслідок таких дій бійців АТО ворог зазнав непоправних втрат. Відповідне відео опублікував фонд "Повернись живим" (увага, ненормативна лексика).

Знищення військової техніки "Л-ДНР"

16 лютого на Донбасі, поблизу окупованого Докучаєвська, українські військові знищили бойову машину піхоти (БМП) проросійських терористів.

Екіпаж БМП, ймовірно, вів розвідку передових сил українських захисників.

Затримання диверсантів "Л-ДНР" та їх посіпак

18 лютого на КПВВ "Новотроїцьке" затримали жінку, яка входила до складу непередбачених законом України воєнізованих формувань так званої "Донецької народної республіки".

Громадянка України 1989-го року народження прибула на КПВВ з окупованого Донецька. Під час перевірки оперативниками Донецько-Луганського управління Держприкордонслужби було встановлено, що в діях громадянки вбачаються ознаки складу правопорушення ККУ за ч.1 ст. 260 ("Створення непередбачено законами України воєнізованих формувань або участь у їх діяльності").

У серпні 2014-го року українка вступила в підрозділ "Оплот", де мала нібито отримати посаду помічника кухаря, однак в подальшому, за порадою чоловіка, відмовилась проходити службу в НЗФ.

Наразі жінку передано співробітникам Національної поліції та встановлюється, ким насправді вона була, перебуваючи у складі бандформувань.

19 лютого на підконтрольному Україні Донбасі затримали бойовика "ДНР" з підрозділу "Оплот".

Бойовик є громадянином України 1991-го року народження, проживав у Волноваському районі. Протягом 2017-го року проходив військову службу в підрозділі "Оплот" НЗФ на посаді стрільця на одному з блокпостів на околиці Докучаєвська, але потім вирішив повернутися туди, де умови життя кращі – на контрольовану українською владою Донеччину. Та його планам не судилося здійснитися – оперативники Держприкордонслужби затримали злочинця.

В діях чоловіка вбачаються ознаки складу злочину ККУ за ч.1 ст. 260 ("Створення непередбачено законами України воєнізованих формувань або участь у їх діяльності"). Наразі його передано представникам Національної поліції.

Судові вироки диверсантам "Л-ДНР" та їх посіпакам

21 лютого інформаторку бойовиків "ЛНР" запроторили за ґрати на 4,7 років за пропаганду тероризму, підтримку бойовиків та оприлюднені списки з особистими даними працівників МВС України.

Співробітники спецслужби встановили, що протягом квітня 2014 року - червня 2015 року жителька Рубіжного за допомогою електронних каналів зв'язку передавала ватажкові бойовиків на прізвисько "Леший" дані про місця розташування, переміщення і кількісний склад військовослужбовців ЗСУ.

Також жінка передавала інформацію про транспортування військової техніки через населені пункти Луганської та Харківської областей, про затриманих правоохоронними органами України учасниках "ЛНР".

Зазначається, що жінка під ніком "Лана Вовчиця" у російських соцмережах закликала до підтримки бойовиків, а також агітувала вступати до їхніх лав і матеріально підтримувати банду "Призрак".

На власній інтернет-сторінці пособниця бойовиків розмістила список співробітників одного з підрозділів органів внутрішніх справ України з персональними даними.

Рубіжанський міський суд визнав затриманого винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України, і призначив покарання у вигляді чотирьох років і семи місяців позбавлення волі. Судовий вирок вступив в силу.

Підтримка України у світі

19 лютого Фінляндія заявила, що хоче відправити миротворців на Донбас.

Президент Фінляндії Саулі Нііністе заявив журналістам на полях Мюнхенській конференції з безпеки, що війна на Донбасі – це найбільша проблема в Європі. Якщо є можливість її вирішити, то Фінляндія повинна психологічно і фізично брати в цьому участь.

20 лютого Швеція заявила, що може відправити своїх військових на Донбас у рамках миротворчої місії ООН.

Міністр оборони Швеції Петер Хультквіст на полях Мюнхенській конференції з безпеки дав попереднє "зелене світло" відправити шведських миротворців на схід України.

21 лютого спецпредставник США з питань України Курт Волкер заявив, що Україна зможе купувати США те озброєння, якого їй не вистачає, а частина допомоги буде безкоштовною.

Зокрема, він нагадав, що США ще за часів адміністрації Обами надавали Україні допомогу у сфері безпеки. Однак на той момент діяло чітке обмеження на летальне озброєння. Адміністрація Трампа на даний момент зняла це обмеження, і це розширює можливості США для допомоги Україні.

"Україна як незалежна держава має право на захист, і ми можемо підтримати її здатність оборонятися", – зазначив Волкер.

22 лютого Польща виступила за розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі, тому що це важливо для її власної безпеки.

Голова МЗС Польщі Яцек Чапутович заявив, що було б добре, якби ООН теж брала участь у вирішенні конфлікту на сході України, скерувавши на цю ділянку миротворчі сили.

Польський міністр також зазначив, що Польща надає великого значення дотриманню принципу суверенітету і територіальної цілісності, згадавши про дії Росії за рамками принципів міжнародного права, зокрема про анексію Криму та підтримку сепаратистів на Донбасі.

Як бачимо, і цей тиждень виявився досить вдалим: Україні вдалося здобути ряд перемог, як на полі бою, так і на міжнародному рівні. Але найголовніше те, що ці перемоги ще на кілька кроків наблизили головну перемогу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme