Перемоги тижня в АТО. Канадська зброя і звільнення Вікторівки

Черговий тиждень минає у зоні АТО. Він ознаменувався відносним загостренням на фронті і приніс ряд перемог

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Перемоги тижня в АТО. Канадська зброя і…

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Отож, цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Викриття схрону з російською зброєю

10 грудня на Донеччині прикордонники знайшли новий сховок боєприпасів російського виробництва.

Оперативно-розшуковий підрозділ Держприкордонслужби України виявив схрон, у якому знаходилися 27 осколкових та кумулятивних снарядів до станкового протитанкового гранатомета СПГ-9 з додатковими пришвидшувальними зарядами та дві реактивні протитанкові гранати РПГ-26.

Судячи з маркування – виготовлені боєприпаси на Росії. Знахідку передали представникам Державної служби України з надзвичайних ситуацій з метою подальшої утилізації.

Найімовірніше знайдена зброя та боєприпаси могли призначатися для диверсійних дій, тому вчасне виявлення даного схрону врятувало багато людських життів.

Звільнення села Вікторівка поблизу Докучаєвська

12 грудня 28-ма окрема механізована бригада (28 ОМБр) Збройних сил України звільнила від бойовиків "ДНР" село Вікторівка, що на південь від Докучаєвська.

Найближчим населеним пунктом під контролем ЗСУ була Богданівка, що знаходиться всього у 3 км. Зовсім поруч – окуповане бойовиками Петрівське.

Попри невеликі розміри села, Вікторівка для ЗСУ стала своєрідним плацдармом для наступу на окуповане Петрівське, оскільки, цей населений пункт – єдиний великий "опорник" терористів на шляху до Кальміуського та навіть Стили. Вікторівка фактично межує із ним.

Та навіть якщо операція з подальшим просуванням вперед не відбудеться, з Вікторівки досить зручно давати відсіч терористам у Петрівському.

Паніка в рядах бойовиків

13 грудня невідомі сили завдали масований артилерійський удар по позиціях незаконних російських збройних формувань у районі окупованої Горлівки.

Це сталося вперше за багато місяців. Хто це зробив – поки що не можна точно стверджувати. Однак судячи з повідомлень "міноборони ДНР", що "укропи воювати не хочуть", а "ополченці відбивають атаки американських і польських військ" на Донбасі, можна зробити висновок, що бойовики добряче налякані.

Міжнародна підтримка України

12 грудня парламент Канади закликав уряд підтримати миротворчу місію для України.

Про це йдеться у підготовленому Постійним комітетом парламенту Канади із питань оборони звіті "Канадська підтримка України у час кризи та збройного конфлікту".

"Рекомендуємо уряду Канади виступати на підтримку миротворчої місії ООН в Україні, що поважатиме територіальну цілісність держави", – йдеться у документі.

Окрім цього, депутати закликали надати сприяння Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ в Україні.

"Рекомендуємо уряду Канади збільшити внесок до СММ ОБСЄ в Україні та розглянути можливість включення до її складу більшої кількості спостерігачів-жінок", – наголошують автори.

Визнання світом російської присутності на окупованому Донбасі

14 грудня держсекретар США Рекс Тіллерсон офіційно заявив, що під час збройного протистояння на сході України президент Росії Володимир Путін не просто обрав сторону конфлікту, а вдерся до іншої держави.

"Одна справа, коли країни обирають ту чи іншу сторону в конфлікті – Росія обрала сторону Башара аль-Асада, а наш вибір був іншим; але коли одна країна нападає на територію іншої – так тривати не може", – зазначив держсекретар США.

Затримання диверсантів "Л-ДНР" та їх посіпак

13 грудня в Краматорську поліція викрила 35-річного місцевого жителя, який брав участь в незаконних збройних формуваннях на Донеччині, а потім втік на Росію.

У 2014-му році цей чоловік вступив до лав бойовиків і ніс службу "на блокпосту" – займався оглядом автотранспорту і перевіркою документів.

За інформацією правоохоронців, після звільнення Краматорська від бойовиків злочинець виїхав на Росію. А коли повернувся в Краматорськ, був затриманий.

За даним фактом порушено кримінальне провадження за ст. 256 КК ("Сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності"). Бойовику загрожує термін до п'яти років ув'язнення.

Судові вироки бойовикам "Л-ДНР" та їх посіпакам

11 грудня Рівненський міський суд засудив інформатора терористів "ДНР" до 5 років в'язниці.

Суд визнав винним жителя Донеччини у сприянні діяльності терористам "ДНР" та призначив покарання – 5 років позбавлення волі.

Державним обвинувачем доведено, що 46-річний житель Донецької області упродовж двох місяців 2017-го року активно сприяв представникам терористичної організації "ДНР" шляхом збирання та передавання деталізованих даних про місця дислокації, переміщення військовослужбовців і військової техніки Збройних сил України, які беруть участь у проведенні антитерористичної операції.

Злочинні дії інформатора були припинені у червні цього року. Співробітники СБУ затримали його за місцем проживання у Донецькій області.

У подальшому його інформацію бойовики використовували під час артобстрілів населених пунктів на Донбасі.

14 грудня Артемівський міський суд Донецької області визнав громадянина Росії винним у вбивстві українського військового і засудив його до 15 років ув'язнення.

За даними прокуратури, в грудні 2014-го року, перебуваючи в місті Красний Луч (наразі Кришталеве) Луганської області, громадянин Росії вступив в проросійську терористичну організацію "ЛНР", де був призначений в екіпаж танка Т-64-Б.

Разом зі спільниками він регулярно обстрілював позиції сил АТО в районі Санжарівка, в результаті чого український військовий отримав смертельне поранення. У підсумку, ЗСУ знищили під час бою танк бойовика, а його самого захопили в полон.

Також 14 грудня в білоруському Гомелі суд відправив місцевого жителя на 2 роки до в'язниці за участь у терористичному угрупованні "ЛНР".

За версією обвинувачення, білорус в кінці літа 2015-го виїхав через прикордонний пункт з Росії в Україну. На території самопроголошеної "Луганської народної республіки" він вступив в збройне формування однієї з протиборчих сторін – козачий полк, де його зарахували в рядові, видали службове посвідчення, бойову зброя, формене обмундирування і необхідні продукти харчування. Майже рік в складі збройного формування чоловік брав участь в проведенні військових навчань, навчальних стрільб, виконував господарсько-побутові та інші завдання.

За словами обвинуваченого, козаки полку брали участь в бойових дії на боці "ЛНР", проте сам козачий полк, як військовий підрозділ, в бойових діях участі не брав. Білорус крім збору і розподілу гуманітарної допомоги, збирав відомості для козацтва і робив різні інформаційні ролики. Крім того, брав участь у створенні бази даних військовослужбовців двох інших частин збройних сил "ЛНР" і виконував різні доручення.

Чоловіка визнали винним в участі, як громадянина Білорусі, на території іноземної держави в збройному формуванні однієї з ворогуючих сторін, без уповноваження держави, за відсутності ознак злочину, і засудили до двох років позбавлення волі в колонії загального режиму.

Втрати бойовиків "Л-ДНР"

За останній тиждень підтверджені втрати російських окупаційних військ на Донбасі склали 16 осіб.

Зокрема, в "1 АК" (так звана "армія ДНР"): 3 ОМСБР (Горлівка) – 8 бойовиків, 11 ЗМУ (Макіївка) – 5 бойовиків, 100 ОМСБР (Донецьк) – 1 бойовик.

В "2 АК" (так звана "армія ЛНР"): 6 ОСМП (Кадиївка) – 1 бойовик, 7 ОМСБР (Брянка) – 1 бойовик.

Як бачимо, і цей тиждень виявився відносно вдалим: Україні вдалося здобути ряд стратегічних перемог, як на полі бою, так і на психологічному поприщі. Але найголовніше те, що ці перемоги ще на кілька кроків наблизили головну перемогу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme