Перемоги тижня на Донбасі: Нова зброя Укропів і пошматовані бойовики

Черговий тиждень минає у зоні бойових дій на Донбасі. На фоні так званого "хлібного перемир'я" він видався не надто насиченим подіями, але приніс ряд важливих перемог

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Перемоги тижня на Донбасі: Нова зброя Ук…

Фото – РНБО

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Отож, цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Знищення живої сили бойовиків "Л-ДНР"

23 липня під час спроби виходу за лінію зіткнення, на власному мінному полі підірвались диверсійно-розвідувальна група противника та "військовослужбовці" інженерно-саперного підрозділу, які повинні були забезпечити її прохід.

Того ж дня було ліквідовано 40-річного бойовика Олександра Дьогтева. Про нього відомо, що родом він з Новомосковська, а під час бойових дій перебував в окупованому Алчевську.

24 липня українські снайпери знищили двох диверсантів бойовиків, які хотіли непоміченими пройти до опорного пункту ЗСУ.

Крім цього українські військовослужбовці поранили щонайменше чотирьох російських найманців.

Також, в зоні ООС ліквідували 34-річного Максима Кошика на прізвисько "Максут". Повідомляється, що він уродженець Горлівки, був "рядовим солдатом" у "3-й омбср" так званого "1-го АК "ДНР".

25 липня, за даними розвідки, один окупант загинув та троє дістали поранення.

26 липня двоє окупантів загинуло, ще двоє були поранені.

Затримання диверсантів "Л-ДНР" та їх посіпак

23 липня військові контррозвідники Об'єднаних сил викрили 24-річного "контрактника" ЗСУ з Житомирщини, який "зливав позиції" бойовикам "ДНР", а також торгував зброєю і військовим майном.

Встановлено, що 24 річний "контрактник" – уродженець Житомирщини, ініціативно, сподіваючись отримати грошову винагороду, через соцмережі передавав бойовику "ДНР" відомості щодо позицій та військової техніки ЗСУ в районі проведення ООС, вказуючи GPS координати їх місцезнаходження.

Затриманий мав наміри перейти на бік НЗФ "ДНР" та вже отримав інструкції до їх реалізації. Крім того, з метою особистого збагачення та послаблення боєздатності підрозділу, "захисник" викрав та реалізував через інтернет військове та надане волонтерами майно і спорядження на загальну суму понад 50 тис. грн.

За матеріалами військової контррозвідки слідчими Волноваського відділу поліції ГУ НП в Донецькій області відкрито кримінальне провадження за ознаками злочину передбаченого ч.3 ст.410 Кримінального кодексу України ("Викрадення військовослужбовцем зброї, бойових припасів, військової та спеціальної техніки чи іншого військового майна, а також заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем").

24 липня поблизу селища Щастя, що на Луганщині українські військові затримали бойовика "ЛНР", який мав намір відвідати родичів на підконтрольній Україні території Донбасу.

Встановлено, що 30-річний уродженець Довжанська був неодноразово засуджений, а після звільнення в 2016 році з Луганського СІЗО добровільно приєднався до бойовиків "ЛНР". У складі 2-ї мотострілецької бригади він перебував у резерві на випадок наступу ЗСУ на Луганськ.

За матеріалами військової контррозвідки, стосовно затриманого громадянина України відкрито кримінальне провадження, йому оголошено про підозру у вчиненні злочину ("Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань").

25 липня на Донеччині військові Нацгвардії зі складу Об'єднаних сил затримали трьох осіб за підозрою у співпраці з "ДНР".

Затримання осіб відбулися на стаціонарних та мобільних блокпостах поблизу населених пунктів Валер'янівки та Маріуполя Донецької області.

Громадян було передано співробітникам Національної поліції за підозрою у скоєнні злочину, передбаченого статтею 260 Кримінального кодексу України ("Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань").

26 липня правоохоронці викрили та затримали 40-річного жителя м. Довжанськ (колишнє м. Свердловськ), який перебував у розшуку як бойовик НЗФ "ЛНР".

Чоловік розповів поліцейським, що у лютому 2015 року, через відсутність грошей він вступив у лави батальйону "РИМ" НЗФ "ЛНР" на посаду чергового комендатури. На чергування чоловік заступав у камуфльованому одязі з автоматом Калашникова.

В його обов'язки входили прийом звернень громадян та направлення патрулів НЗФ на виклики. Під час служби чоловік неодноразово був свідком того, як "поліцейські ЛНР" доставляли "правопорушників" до комендатури, де били, вимагали гроші, "віджимали" автотранспорт, квартири та будинки.

За свою роботу чоловік отримував зарплатню у розмірі 7000 російських рублів. Під час перебування в лавах НЗФ затриманий також супроводжував вантажівки зі зброєю від кордону з Росією до бази батальйону бойовиків.

На початку квітня 2015-го року чоловік перестав виходити на "чергування" через свій конфлікт з керівництвом батальйону.

Інформація за даним фактом внесена до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст. 260 КК України ("Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань").

Також 26 липня в рамках проведення операції Об'єднаних сил слідчі Дружківки спільно зі Службою безпеки України викрили 44-річного жителя за підозрою в участі в незаконних збройних формуваннях.

Поліція встановила, що на початку червня 2014 року, коли місто перебувало під окупацією терористів, чоловік, 1974 року народження, добровільно поповнив ряди бандформування "ДНР" і здійснював пропускний режим на в'їздах-виїздах. В обов'язки новобранця входили огляд транспорту і осіб, які перетинали "стопконтроль", а також захист міста від вторгнення. Для цього він був повністю екіпірований і озброєний.

Після звільнення міста чоловік виїхав за його межі і переховувався в будинку своєї співмешканки в селі Торецьке, при цьому завжди був уважним і обережним, зайвий раз нікуди не виходячи з дому.

Зараз затриманий доставлений в Дружківське відділення поліції для проведення всіх необхідних слідчих дій. Екс-бойовика чекає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 10 до 15 років.

Підтримка України у світі

21 липня Сполучені Штати Америки прийняли рішення про виділення Україні $200 млн на посилення безпеки і оборони у 2018-му році.

Кошти будуть спрямовані на надання нашій державі військової техніки і спорядження, іншого обладнання та послуг військового призначення, логістичного забезпечення та підготовку Збройних сил України.

Також відповідні структури Міністерства оборони США вже розпочали процедури укладення контрактів на постачання військової техніки і надання послуг для оборонного сектору України у 2018 році.

24 липня Міністерство оборони США виділило $307,5 млн на виробництво переносних протитанкових ракетних комплексів Javelin для України, Литви, Естонії Туреччини, Австралії та Тайваню.

Кошти виділені консорціуму компаній Raytheon і Lockheed Martin. Роботи з виробництва комплексів будуть проводитися в штаті Арізона. Як передбачається, роботи завершаться 31 серпня 2021 року.

Крім цього, в американському Конгресі мають намір продовжити заборону на співпрацю США і Росії на рівні Міноборони, а також виділити Україні $250 млн допомоги.

У тексті законопроекту наголошується, що американська сторона має намір відмовитися від військового співробітництва з Росією з метою протистояння їй.

Також в документі наголошується на необхідності забезпечити гнучкість стратегічним партнерам і союзникам для переходу від використання російського озброєння до американського.

Крім того, американська сторона має намір виділити $250 млн на постачання зброї Україні. З них $50 млн - лише на захисне летальне озброєння.

Нова зброя Укропів

26 липня на Гончарівському полігоні Збройні сили України випробували боєприпаси та нову зброю українського виробництва.

Відбулася важлива фаза випробувань найбільш дефіцитних 152-мм снарядів, а також 60-мм мін для нових українських мінометів. Також на полігоні відбулися випробування двох модифікацій 60-мм та двох модифікацій 82-мм мінометів, а також перевірка безпекових характеристик під час ведення вогню зі 120-мм мінометів.

Всі випробування пройшли успішно.

Також 26 липня державне Київське конструкторське бюро "ЛУЧ" успішно провело приймально-здавальні випробування чергової партії сучасних протитанкових керованих ракет, які були виготовлені на замовлення Збройних сил України.

Українські військові відібрали декілька ракет із партії, що вже готова до передачі Збройним силам та провели реальні пуски в умовах, наближених до бойових.

Розрахунки комплексів "Корсар" та "Стугна-П" успішно виконали поставлені перед ними завдання та підтвердили високу надійність та надзвичайні тактико-технічні характеристики нових протитанкових керованих ракет, що вже найближчими часом посилять підрозділи Збройних сил України.

Як бачимо, і цей тиждень виявився досить вдалим: Україні вдалося здобути ряд перемог, у тому числі на полі бою. Але найголовніше те, що ці перемоги ще на кілька кроків наблизили головну перемогу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme