Грім, Богдана, Вільха: Які новинки озброєння проїдуть Хрещатиком під час Параду Незалежності

Як ми й анонсували раніше, цього року на військовому параді до Дня Незалежності можна буде побачити майже всі новинки озброєння української армії

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Грім, Богдана, Вільха: Які новинки озбро…

Пройшла генеральна репетиція цьогорічного військового параду до Дня Незалежності, тож можна проаналізувати – яка саме військова техніка пройде парадом під час урочистої частини святкування 27-ї річниці Незалежності.

Як відомо, 24 серпня головною вулицею столиці пройде 24 парадні розрахунки, що представляють підрозділи Збройних Сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Служби безпеки України та інших формувань, що виконують завдання з охорони та оборони України.

За словами міністра оборони Степана Полторака, у параді візьмуть участь 4,5 тисячі військовослужбовців і 250 одиниць техніки.

Хоча, стандартний набір військової техніки можна побачити в наших оглядах військового параду попередніх років – з невеликими змінами він повторюється щороку.

Читайте також: "Булати", "Рапіри", "Гвоздики" і "Піони": Яка техніка проїхала Києвом на День Незалежності.

Однак, цього року будуть певні відмінності – досить суттєві і цікаві. Насамперед мова йде про демонстрацію тактичної зброї, яка вже в недалекому майбутньому повинна стати гарантом безпеки нашої держави.

Оперативно-тактичний комплекс "Грім-2"

Лише 30 серпня 2016-го року прес-служба "Конструкторського бюро "Південне" розповсюдила інформацію, що Україна розпочинає розробку новітнього оперативно-тактичного ракетного комплексу "Грім-2", а вже 2 січня 2018-го року з'явилась інформація про готовність його до випробувань.

"Грім-2" – це комплекс оперативно-тактичного призначення з високою точністю ураження і прохідністю протиракетної оборони понад 96%. Це досягається за рахунок того, що дані ракети здатні летіти не тільки по балістичній прогнозованій траєкторії, але і по аеробалістичній – непередбачувано змінюючи траєкторію по ходу польоту, що гарантує прорив всіх існуючих сьогодні систем ППО, навіть російських С-300 і С-400.

Відомо також, що бортова система управління ракети інерційна, комплектується системами навігації і наведення різного типу (радіолокаційними, оптико-електронними).

Бойовий блок одноступеневої балістичної ракети проектується масою 480 кг. Моноблочна схема використовує осколково-фугасну або проникаючу осколково-фугасну ампулу. Вага боєзаряду дає можливість говорити, що він здатний знищити противника на площі 10 тисяч квадратних метрів, при використанні касетного заряду, або на площі 2-3 гектара звичайним осколково-фугасним зарядом.

Особливо авторами проекту підкреслюється, що комплекс "Грім-2" пристосований для стрільби як балістичними, так і крилатими ракетами, що робить його універсальним і придатним, як для протиповітряної оборони, так і для берегової охорони, а також дозволяє використовувати, як далекобійний оперативно-тактичний комплекс.

Мінімальна дальність стрільби цього комплексу складає 50 км, максимальна – 280 км в експортної версії і 350 км – для потреб ЗСУ (це пов'язано з "Режимом контролю за ракетними технологіями", який забороняє продаж іноземним державам ракет "земля – земля" з більшою дальністю). Однак, судячи з наявної інформації з цілого ряду джерел, 350 км – це "юридична" дальність (прописана згідно існуючих юридичних обмежень), а реальна дальність "Грому-2" може скласти до 500 кілометрів, що дозволяє вражати цілі на території навіть Москви.

Таким чином, тактичний ракетний комплекс "Грім-2" може розглядатися як потужний засіб неядерного стримування агресора.

Читайте також: Під прицілом Москва. Як "Грім-2" вплине на війну з Росією (КАРТА).

155-мм самохідна гаубиця "Богдана"

САУ "Богдана" – це перспективна українська самохідна артилерійська установка калібру 155-мм (стандарт НАТО). Як вона виглядає і що собою представляє – до недавнього часу не бачив ніхто.

Вона має унікальний калібр 155-мм, якого ніколи раніше не було ані в ЗСУ, в радянській армії і в російській арміях. Разом з тим, гаубиця повністю виготовлена ​​на українських підприємствах.

Попри всі прогнози експертів, гармата "Богдани" встановлена ​​на колісне шасі, а не на гусеничне – це зроблено з метою підвищення маневреності.

Вражає і швидкість, з якою стріляє – це 6 снарядів на хвилину. Унікальність гаубиці полягає в тому, що спеціальними боєприпасами вона може вражати цілі на відстані до 60 кілометрів.

Система управління гарматою і технологія її виготовлення відповідає стандартам НАТО.

Фото – fakty.ictv.ua

Високоточна система залпового вогню "Вільха"

Ще в січні 2018-го року Петро Порошенко під час засідання РНБО нагадав про успішні випробування "Вільхи" і побажав, щоб в 2018-му році вдалося остаточно завершити процес випробувань і перейти до серійного виробництва. Фінальні випробування пройшли у квітні.

Через секретність проекту про Вільху у вільному доступі інформації дуже мало, тому значна кількість людей досі думають, що "Вільха" – це РСЗВ (реактивні системи залпового вогню). Але насправді це не так.

Згідно з наявною інформацією, "Вільха" – це реактивний, високоточний 300-мм снаряд, який здатен вражати цілі на відстані понад 100 км (ракетні корпуси виготовлені на ДАХК "Артем"). Точнісь відхилення від цілі – 50 метрів, при використанні інерційної системи наведення, та 7 метрів – при використанні GPS-корекції.

Також за деякими даними "Вільха" може вражати цілі на відстані до 170 км. Мова йде як про наземні так і надводні цілі разом з повітряними об'єктами. За різними даними, ракета зможе нести осколково-фугасні, касетні або термобаричні боєприпаси.

По точності і дальності вона трошки не дотягує до останньої модифікації американської MGM-168A ATACMS Block 4A, і ні в чому не поступається російським "Іскандерам".

Якщо говорити про реактивну систему залпового вогню, то у комплексі для "Вільхи" йде добре відомий БМ-30 "Смерч" на шасі МАЗ-543, яка розроблена ще за радянських часів, у 1987-му році. Але в Україні під "Вільху" планується виготовлення шасі КрАЗ.

Читайте також: Що треба знати про українську "Вільху", яку ставлять на потік.

Автоматизована РСЗВ "Верба"

Ще в жовтні 2016-го року ми повідомляли, що фахівці харківського Конструкторського бюро з машинобудування імені Морозова (ХКБМ) розробили покращений аналог радянського "Граду". Влітку 2017-го року "Верба" успішно пройшла державні випробування і отримала добро на серійне виробництво.

З відкритих джерел відомо, що "Верба" – це реактивна система залпового вогню на базі автомобіля КрАЗ-6322 і бойової частини БМ-21 "Град", що була розроблена у 2015 році ХКБМ. Модернізована система оснащена кабіною на 5 місць, а керування вогнем, прицілювання та перезаряджання здійснюється в автоматичному режимі з кабіни, без безпосереднього втручання розрахунку в її роботу.

Перезаряджання повного комплекту з 40 ракет здійснюється протягом 10 хвилин механізованим способом. Для цього харківськими конструкторами розроблено транспортно-заряджаючу машину.

Маса нової системи сягає майже 20 т, але вона здатна розвивати швидкість до 85 км/год. Відомо також, що "Верба" ​​може мати і броньовану версію з кабіною від бронеавтомобіля "Раптор" і захистом основних систем автомобіля.

Якщо порівнювати з "Градом", то "Верба" відрізняється від свого радянського попередника і російського "колеги" високим рівнем автоматизації і розміщенням на вітчизняному шасі КрАЗ. Він у порівнянні з російським "Уралом" і швидший на 10 км/год., і маневреніший, і всюдихідніший.

Автоматизація "Верби" сягнула такого рівня, що екіпажу можна буде працювати у бойових умовах не виходячи з кабіни: приїхали, натиснули кілька кнопок в кабіні, вразили цілі противника і поїхали. При цьому нова система вирівнювання і стабілізації платформи дозволяє значно підвищити точність вогню.

У порівнянні з "Градом", РСЗВ "Верба" у 6 разів швидше визначає координати, у 5 разів швидше наводиться, а після стрільби за лічені секунди може змінити позицію, що дозволятиме уникати прильотів у відповідь. Процес же перезаряджання установки скоротився у 7 разів.

Читайте також: Чим українська "Верба" сильніша за російський "Град".

БМП-1У

Це українська бойова машина піхоти – модернізований варіант старої доброї БМП-1. Хоча, від БМП-1 залишився хіба що корпус і назва.

На БМП-1У встановлені нові крила-поплавці, гусениці і ведучі колеса від БМП-2, а замість штатної вежі БМП-1 встановлений бойовий модуль "Шквал" з 30-мм автоматичними гарматами ЗТМ-1 і ЗТМ-2.

Також БМП-1У оснащена стабілізатором озброєння СВУ-500 як СУО.

Нове обладнання зайняло більший обсяг у порівнянні зі старим бойовим відділенням, тому кількість десанту довелося скоротити до 6 осіб.

Фото – fakty.ictv.ua

Читайте також: Скандал з БМП-1: Хто вигадав "зраду" з купівлею чеської бронетехніки.

Бронеавтомобіль "Козак-2М" з протитанковим бойовим модулем

Це абсолютно нова розробка НВО "Практика", яка лише місяць тому пройшла випробування на Гончарівському полігоні в Чернігівській області.

Особливість нового модуля полягає в тому, що основний акцент зроблено не на крупнокаліберний кулемет (хоч і без нього також не обійшлось), а на протитанкові ракети загальною кількістю одразу чотири одиниці.

Якщо бути зовсім точним, то новий бойовий модуль озброєно протитанковим ракетним комплексом "Бар'єр", який може бути укомплектований різними типами кулеметів, чотирма ракетами Р-2С з лазерною напівавтоматичною системою наведення.

Відомо, що максимальна дальність пуску ракет становить 5 км, бронепробиття за динамічним захистом сягає 800 мм. Також можуть застосовуватися ракети з уламково-фугасною і термобаричою бойовою частиною. Перезарядження ракет здійснюється через люки на даху машини.

Фото – Defense Express

Читайте також: Кілери танків: На які легкі протитанкові машини роблять ставку ЗСУ.

Ось такі передові розробки вітчизняного оборонпрому можна буде побачити 24 серпня на Хрещатику. Окрім них будуть традиційні вже танки БМ "Оплот", автоматизовані станції пасивної радіотехнічної розвідки "Кольчуга-КЕ", санітарні автомобілі "Богдан-2251", самохідні гаубиці 2С1 "Гвоздика" і ряд зенітних установок.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme