Особистий ворог Кадирова і боєць АТО - ким був підірваний у Києві чеченець Тимур Махаурі

Розвідника "Чеченського батальйону імені шейха Мансура" мав досить пістряву біографію і не один скелет у шафі

Особистий ворог Кадирова і боєць АТО - к…

Як відомо, сьогодні, 8 серпня 2017 року в центрі Києва, на Бесарабській площі вибухнув автомобіль. Як вдалося з'ясувати, у ньому перебував колишній боєць АТО, за національністю чеченець і громадянин Грузії Тимур Махаурі. Внаслідок вибуху він загинув на місці, а двоє інших пасажирів авто наразі боряться за життя.

За попередніми даними, Поліція кваліфікує даний інцидент, як замах на вбивство шляхом підриву автомобіля закладеною раніше вибухівкою.

Як тільки стало відомо ім'я та прізвище загиблого, мережею одразу ж поповзли різні версії та чутки, які, м'яко кажучи, суперечать одна одній. Особистий ворог Рамзана Кадирова, вбивця Шаміля Басаєва, учасник Чеченської війни, учасник АТО на українському боці тощо – все це приписують йому в інтернеті.

Depo.ua спробував проаналізувати наявну у відкритому доступі інформацію і з'ясувати – ким же був насправді вбитий Тимур Махаурі.

Як би там не було з його минулим, а в Україні протягом останніх років Тимур Махаурі був учасником АТО і воював проти російських окупантів у складі "Чеченського батальйону імені шейха Мансура". Цей добровольчий батальйон було створено восени 2014-го року і зараз він виконує бойові завдання у секторі "М" зони АТО на таких самих правах, як ДУК "Правий сектор".

Щодо версій убивства, то наразі їх фігурує дві: грузино-чеченські кримінальні розборки і так звана "рука Кремля".

На російському слідові вбивства Махаурі наполягають друзі та бойові побратими Тимура. Так, товариш по службі Тімерхан Мунаєв розповів, що загиблий воював проти росіян ще у Чеченській війні і проросійський глава Чечні Рамзан Кадиров вважав його особистим ворогом.

Інший друг Тимура, Леонід, розповів журналістам, що Махаурі був чеченцем, але яке мав громадянство – не знає. Він також припустив, що за цим убивством тягнеться слід Росії.

Друзі загиблого повідомили також, що на Махаурі двічі здійснювався замах на території Грузії – так само намагалися підірвати автомобіль.

Трохи більше світла на особистість загиблого пролив директор департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко, який у коментарі ЗМІ підтвердив, що у результаті підриву автомобіля в центрі Києва загинув громадянин Грузії, "відомий в кримінальних колах Тимур Махаурі".

Щодо персони загиблого, то він, за словами представника поліції, громадянин Грузії: "Особа, відома у кримінальних колах. Мав стійкі зв'язки з різного роду чеченськими колами. 2017 року притягався до відповідальності в Україні, уклав угоду із слідством і отримав умовний термін за незаконне зберігання зброї".

Відомо, що людину з таким ім'ям та прізвищем у січні 2017 року справді затримувала поліція Києва. Під час переслідування машини з грузинськими номерами, схожою на автомобіль грабіжників, поліцейські виявили у чоловіка два пістолети. Він також мав при собі посвідчення на ім'я Тимура Махаурі – розвідника "Чеченського батальйону імені шейха Мансура".

Також з відкритих джерел вдалося з'ясувати, що раніше, в листопаді 2012-го року уродженець Чечні Тимур Махаурі був затриманий в аеропорту Стамбула. Його підозрювали в серії вбивств на території Туреччини прихильників лідера "Імарата Кавказу" Доку Умарова, а також, можливо, в ліквідації чеченського польового командира Шаміля Басаєва.

Розповідають, що Махаурі нібито сам зізнавався в тому, що пригнав для Шаміля Басаєва той зловісний "Камаз" зі зброєю, в якому від закладеної вибухівки і загинув Басаєв 10 червня 2006-го року. Однак, побратими Махаурі впевнені, що він міг не знати про те, що в цей автомобіль було закладено вибухівку.

Відомо також, що сам Тимур у 2014-му році на суді повністю відкидав усі звинувачення і не визнавав себе винним у цих вбивствах. Тоді турецька прокуратура вимагала для нього пожиттєвого ув'язнення, але, за інформацією командира "Чеченського батальйону імені шейха Мансура" Мусліма Чеберлоєвського, в Туреччині його повністю виправдали і випустили з-під варти, після чого він цілком легально прибув в Україну і вступив до лав чеченського батальйону.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme