Окупанти тероризують на Донбасі всі церкви, крім УПЦ МП, - дослідження

На окупованій території Донбасу процвітають лише церкви УПЦ МП, оскільки обслуговують окупантів

Depo.Війна
24 жовтня 2017 14:20
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у дослідженні "Окупований Донбас: економіка, демографія, групи впливу. Стратегії для України", проведеному спільно Центром вивчення Росії та окупованих територій і виданням "Ділова столиця", передає Depo.ua.

Як говориться в дослідженні, священики УПЦ МП освячують бойовиків так званих "ДНР" і "ЛНР" "на ратні подвиги" зі схвалення вищих ієрархів УПЦ МП в регіоні.

"Ієрархи УПЦ МП стали частиною ідеологічно-пропагандистського апарату окупаційного режиму. А для всіх інших християнських конфесій створюється усе більше перешкод, священики і пастори знаходяться під постійною загрозою репресій", - йдеться в дослідженні.

"При цьому боротьба з "розкольниками" і "сектантами", тобто з УПЦ КП та протестантськими церквами, стала частиною офіційної ідеології та політики окупаційної влади. Фактично УПЦ МП та окупаційний режим займаються взаємним обслуговуванням. З цього випливає, що у випадку повернення українського контролю над усім Донбасом ця деокупація буде ілюзорною, якщо УПЦ МП збереже монопольне становище, а її ієрархи, що обслуговували окупантів, продовжать насаджувати "русский мир" в мізках місцевих жителів", - пишуть автори дослідження.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна