ОБСЄ сполошилася через звинувачення у шпигунстві на користь ФСБ

Спеціальній моніторинговій місії в Україні відомо про репортаж програми "Факт" (Fakt) Асоціації суспільного мовлення Федеративної Республіки Німеччина (ARD), що вийде в ефір 17 липня

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на заяву місії ОБСЄ на Донбасі.

"Місія занепокоєна будь-якими можливим порушенням безпеки і має намір ретельно вивчити всі заяви у відповідності зі встановленими процедурами", - кажуть в ОБСЄ.

Там стверджують, що СММ - це найбільша польова місія ОБСЕ, зосереджена на здійсненні моніторингу та звітуванні про безпекову ситуацію в Україні. Зокрема, в Україні спостерігачі СММ збирають факти на місцях, повідомляють про порушення режиму припинення вогню, сприяють діалогу і здійснюють моніторинг порушень основоположних принципів та зобов'язань ОБСЄ.

"Наша робота була і буде прозорою. Від самого початку своєї діяльності СММ робила все необхідне для впровадження належних заходів захисту даних, а також для протистояння різноманітним кібератакам на Місію. Без належної верифікації СММ ОБСЄ не може коментувати чи вдаватися до припущень із приводу документів невідомого походження. Утім Місія занепокоєна, що ймовірне проникнення може бути потенційним ризиком для її співробітників, ставлячи під загрозу недоторканість їхньої особистої інформації та їхню безпеку", - вважають в ОБСЄ.

В організації пообіцяли, що СММ ОБСЄ і далі буде реалізовувати свій мандат, сприяючи миру, стабільності і безпеці в Україні, а також зниженню рівня напруги.

Нагадаємо, в розслідуванні телепрограми FAKT німецького телеканалу ARD, яке покажуть увечері 17 липня, йдеться, що внутрішні документи СММ ОБСЄ в Україні, ймовірно, потрапили до російських спецслужб. Розслідування показує, що документи могли бути передані російським агентам від співробітника місії ОБСЄ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна