ОБСЄ фіксує на лінії розмежування "Гради", танки й артустановки бойовиків

За даними щоденних звітів Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ, протягом останнього тижня моніторинг відведення озброєння засвідчує, що озброєння та військова техніка з боку НЗФ ОРДЛО розміщуються з порушенням лінії відведення важкого озброєння

Depo.Війна
24 жовтня 2017 05:42
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-центр штабу АТО, передає Depo.ua.

Це, насамперед, реактивні системи залпового вогню, самохідні та буксирувані артилерійські установки, танки та міномети.

Так, 17 жовтня в непідконтрольних уряду України районах БПЛА СММ ОБСЄ виявив біля населеного пункту Свободне (територія ОРДО) 3 розвідувальні машини (типу БРДМ) і один зенітний ракетний комплекс (ймовірно 9К31 "Стріла-1"), які стояли на території об'єкта у районі, де розміщення важкого озброєння та військової техніки заборонене згідно з пунктом 5 Меморандуму від 19 вересня 2014 року. Раніше, 16 жовтня, на тому самому об'єкті, за даними повітряного спостереження Місії було зафіксовано 2 бойові машини піхоти (БМП-1 або БМП-2), одну розвідувальну машину (типу БРДМ) і 3 вантажівки військового типу.

19 жовтня біля населеного пункту Шимшинівка (територія ОРЛО) БПЛА СММ ОБСЄ виявив велику кількість озброєння та іншу техніку НЗФ ОРЛО: 2 реактивні системи залпового вогню (БМ-21 "Град", 122 мм), 18 самохідних гаубиць (2С1 "Гвоздика", 122 мм) та 6 буксируваних гаубиць, а також 18 буксируваних гаубиць біля населеного пункту Бугаївка (територія ОРЛО). Розміщення цього озброєння у вищезгаданих районах становить порушення ліній відведення.

19 жовтня за допомогою засобів повітряного спостереження в непідконтрольних уряду України районах Місія зафіксувала за лініями відведення, але за межами виділених місць зберігання 24 танки і 6 зенітних ракетних комплексів біля населеного пункту Бугаївка (територія ОРЛО). За даними повітряного спостереження СММ ОБСЄ, в цьому районі також було виявлено зосередження близько 90 броньованих машин військового типу і 70 вантажівок військового типу.

"Українська сторона СЦКК зазначає, що такі дії НЗФ ОРДО та ОРЛО вкотре демонструють стійке небажання дотримуватись Мінських домовленостей, про відверте небажання дотримуватись взятих на себе зобов'язань в рамках Тристоронньої контактної групи щодо дотримання "шкільного"2 режиму тиші по всій лінії розмежування сторін та про зацікавленість в подальшому загостренні конфлікту", - кажуть у прес-центрі штабу АТО.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна