Обстріли і "побєдобєсіє": Як бойовики "Л-ДНР" готуються до 9 травня

Напередодні 9 травня бойовики незаконних бандформувань "ДНР" і "ЛНР" посилили обстріли українських позицій, паралельно стягуючи весь "металобрухт" на "парад"

Depo.ua продовжує відслідковувати ситуацію у зоні бойових дій на Донбасі. Цього року вперше за час російсько-української війни сторонам не вдалося домовитись про так зване "великоднє перемир'я". Причому, не вдалося через категоричну позицію російської сторони, тоді як офіційний Київ готовий був припинити вогонь і подав відповідну пропозицію на розгляд тристоронньої контактної групи у Мінську.

 

Все це призвело до того, що на Великодні свята кількість обстрілів з боку російських терористів "Л-ДНР" збільшилась. Відносне затишшя було лише на сам Великдень, 28 квітня, коли бойовики "Л-ДНР" тричі порушили режим припинення вогню, з них двічі – із застосуванням заборонених Мінськими угодами мінометів калібру 82 мм.

 

Далі кількість обстрілів пішла по наростаючій. 29 квітня збройні формування Російської Федерації 8 разів порушили режим припинення вогню, з них двічі – із застосуванням заборонених Мінськими угодами мінометів калібру 82-мм. 30 квітня терористи 13 разів порушили режим припинення вогню, двічі застосувавши заборонені Мінськими угодами 120-мм і 82-мм міномети.

 

Не покращилась ситуація й у травні. Зокрема, 1 травня бойовики 18 разів порушили режим припинення вогню на Донбасі, з них шість разів застосували заборонені Мінськими угодами 120-мм і 82-мм міномети. 2 травня терористи 15 разів порушили режим припинення вогню, з них чотири рази – із застосуванням заборонених Мінськими угодами 120-мм і 82-мм мінометів. 3 травня бойовики 21 раз відкривали вогонь по позиціях ЗСУ, з них дев'ять разів – із застосуванням заборонених Мінськими угодами 120-мм і 82-мм мінометів. 4 травня збройні формування Російської Федерації 16 разів порушили режим припинення вогню, з них тричі – із застосуванням заборонених Мінськими угодами 120-мм і 82-мм мінометів. 5 травня бойовики 11 разів порушили режим припинення вогню, з них двічі – із застосуванням заборонених Мінськими угодами 120-мм мінометів.

 

А так як цього року Великодні свята плавно переходять у радянські травневі (1 і 9 травня), то ці обстріли відбувались на фоні підготовки самопроголошених республік до "святкувань".

 

Зокрема, 1 травня у Донецьку провели комуністичний "парад", а 9 травня збираються провести "парад" військовий. Збираються, при цьому, у найгірших традиціях "совка": з перекритими вулицями і потрощеним асфальтом.

 

 

Звісно, все це викликає незадоволення жителів окупованого Донбасу.

 

 

 

 

Та бойовиків думка народу, як завжди, не цікавить – у них своє в головах. На офіційних ресурсах "ДНР" пафосно звітують про військову техніку, яка братиме участь у "параді" і цими днями катається Донецьком.

 

 

 

 

Хоча, як бачимо з офіційних фотографій, місце цій техніці не на параді, а в музеї. До речі, більшість техніки звідти й "експропріювали". Що ж поробиш, коли пафос і понти понад усе, а ресурсів немає…

 

Не краща ситуація і в Луганську. Там бойовики ще й вирішили познімати раритетну військову техніку з постаментів, попутно розкурочивши територію навколо.  Ризикнемо припустити, що після "параду" назад її ніхто ставити не буде, а поріжуть на металобрухт, як вже порізали обладнання майже всіх шахт і заводів на окупованій території.

 

 

 

 

Але це не вершина "побєдобєсія" в "ЛНР". 3 травня в Луганську бойовики не придумали нічого кращого, як назвати будівлю Інститут культури та мистецтв колишнього Університету імені Шевченка Рейхстагом і героїчно "звільнити" її від уявних "фашистів".

 

 

Наостанок давайте пригадаємо, як розвивались події 9 травня рік тому. А пригадати й справді є що, адже на всій лінії зіткнення тривали інтенсивні бойові дії, ініційовані російськими бойовиками, і лише активна оборона позицій підрозділами Об'єднаних сил не дозволила противнику покращити тактичне положення.

 

Найбільш напруженою обстановка залишалася в районі населених пунктів Авдіївка, Піски і Широкине. Російсько-окупаційні війська 20 разів застосовували артилерію та міномети, 53 рази вдавалися до прицільного вогню по нашим позиціям із застосуванням стрілецької зброї, гранатометів, озброєння БМП. На деяких напрямках вдавався до активних штурмових дій.

 

У відповідь підрозділи Об'єднаних сил вели інтенсивні бойові дії в районі Авдіївської промзони, населеного пункту Піски, давали адекватну відповідь та знищували вогневі засоби противника. За даними розвідки, торік на 9 травня тільки на Авдіївському напрямку противник втратив 5 осіб загиблими та 7 пораненими. Нажаль, не обійшлося й без наших втрат – один наш захисник загинув в бою в районі населеного пункту Кримське, а ще трьох захисників Авдіївки та двох захисників Волновахи було поранено.

 

Передсвяткова активність бойовиків дає всі підстави очікувати, що й цього року на 9 травня вони утнуть якісь спроби атак на позиції українських підрозділів. Але, як і рік тому, бійці Об'єднаних сил будуть їх чекати і дадуть адекватну відповідь.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна