ОБСЄ вимагає негайно розмінувати окупований Донбас

Із нагоди Міжнародного дня освіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов'язаній з розмінуванням, голова спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ) Яшар Халіт Чевік та координатор проектів ОБСЄ в Україні Генрік Вілладсен повторно відзначили важливість та невідкладність проведення розмінування на сході України

Про це інформує Depo.ua із посиланням на повідомлення на сайті СММ ОБСЄ.

"У світлі заклику Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша до підтримки більш масштабної боротьби проти коронавірусу COVID-19 саме зараз, як ніколи раніше, підписанти Мінських угод повинні виконати взяті на себе зобов'язання щодо вилучення встановлених мін і утримання від встановлення нових. Минулого року міни, боєприпаси та інші вибухонебезпечні предмети призвели до більшої кількості смертей, ніж обстріли зі стрілецької зброї та важкого озброєння", – цитує слова Чевіка прес-служба СММ ОБСЄ.

За його словами, в 2019 році 10 з 48 цивільних жертв від мін і боєприпасів, що не розірвалися, — це діти. Починаючи з 2017 року СММ зафіксувала близько 300 жертв серед цивільного населення від спрацювання мін і боєприпасів, що не розірвалися, а в 2020 році вже 12 осіб стали їхніми жертвами.

Водночас посол Чевік привітав недавнє розмінування на ділянках розведення в Луганській і Донецькій областях, проте наголосив, що належить зробити більше.

"Існує нагальна необхідність у протимінній діяльності в місцях зосередження громадян, зокрема поблизу шкіл, лікарень та контрольних пунктів в'їзду-виїзду вздовж лінії зіткнення. Міни та інші вибухонебезпечні предмети також загрожують безпеці спостерігачів місії і перешкоджають виконанню мандата СММ, обмежуючи свободу їх пересування", – зазначив він.

Зі свого боку Координатор проектів ОБСЄ в Україні Генрік Вілладсен звернув увагу на необхідність створити орган з питань протимінної діяльності, який здійснюватиме координацію зусиль усіх учасників процесу, як державних, так і неурядових.

"Більш злагоджені та ефективні заходи реагування допоможуть зменшити ризики для людей від вибухонебезпечних предметів. Ми готові і надалі підтримувати Україну не тільки шляхом надання обладнання та проведення тренінгів, а й також у формі консультацій з питань формулювання політики, зокрема щодо вдосконалення відповідних законодавчих актів з метою реалізації такого міжвідомчого співробітництва", – наголосив Вілладсен.

За інформацією СММ ОБСЄ, упродовж минулого року офіс координатора проектів ОБСЄ в Україні передав українській владі металошукачі та захисне спорядження, провів тренінги з питань контролю якості гуманітарного розмінування, надав доступ до міжнародного досвіду, зокрема у сфері подолання загроз від саморобних пристроїв. Разом з Женевським Міжнародним центром з питань гуманітарного розмінування Координатор проектів ОБСЄ в Україні сприяв впровадженню цифрової бази даних протимінної діяльності IMSMA та підвищенню навичок її використання.

Нагадаємо, у США Росію закликали припинити вогонь на Донбасі та покинути територію України.

Також генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав припинити вогонь на сході України, щоб боротися з кризою COVID-19.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme