Новий голова Служби зовнішньої розвідки: Хто такий Владислав Бухарєв

Новий президент продовжує призначати на ключові державні посади нові кадри

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Новий голова Служби зовнішньої розвідки:…

11 травня президент України Володимир Зеленський призначив головою Служби зовнішньої розвідки генерала Владислава Бухарєва – СБУшника з команди Юлії Тимошенко і свого сусіда по будинку в окупованому Криму. Хто це такий і що це означає – ми й спробували розібратись у цьому матеріалі.

 

Для початку давайте з'ясуємо, що це за посада така – глава Служби зовнішньої розвідки.

 

Отож, Служба зовнішньої розвідки України (СЗР) – це спеціальний державний орган, який було створено в 2004 році Указом президента Леоніда Кучми на базі Департаменту розвідки і розвідпідрозділів регіональних органів Служби безпеки України для здійснення розвідувальної діяльності в політичній, економічній, військово-технічній, науково-технологічній, інформаційній і екологічній сферах, участі у боротьбі з міжнародною організованою злочинністю, тероризмом, забезпечення безпеки установ і громадян України за кордоном.

 

Важливо, що керівник СЗР входить до складу Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України і підпорядковується безпосередньо президентові України.

 

Закон України "Про Службу зовнішньої розвідки України" говорить (Стаття 3):

 

"На Службу зовнішньої розвідки України покладається:

 

- добування, аналітична обробка та надання розвідувальної інформації Президентові України, Голові Верховної Ради України, Прем'єр-міністрові України та іншим визначеним Президентом України споживачам;

 

- здійснення спеціальних заходів впливу, спрямованих на підтримку національних інтересів і державної політики України в економічній, політичній, військово-технічній, екологічній та інформаційній сферах, зміцнення обороноздатності, економічного і науково-технічного розвитку;

 

- участь у забезпеченні безпечного функціонування установ України за кордоном, безпеки співробітників цих установ та членів їх сімей у країні перебування, а також відряджених за кордон громадян України, які обізнані з відомостями, що становлять державну таємницю;

 

- участь у боротьбі з тероризмом, міжнародною організованою злочинністю, незаконним обігом наркотичних засобів, незаконною торгівлею зброєю і технологією її виготовлення, незаконною міграцією;

 

- вжиття заходів протидії зовнішнім загрозам національній безпеці України, життю, здоров'ю її громадян та об'єктам державної власності за межами України".

 

Як бачимо, голова СЗР – це особа, до якої стікається вся інформація зовнішньої розвідки держави. А як відомо, хто володіє інформацією – той володіє світом. Тому на цю посаду будь-який президент призначає не лише людину фахову, але й таку, якій повністю довіряє.

 

Зокрема, в Кучми цю посаду обіймав багаторічний працівник президентської адміністрації Олег Синянський, в Ющенка – добре знайомий йому по робот в уряді (Мінкульт) Микола Маломуж, в Януковича – багаторічний член Партії регіонів і очільник СБУ Луганщини Григорій Ілляшов (зараз переховується на Росії), а у Порошенка – добре відомий йому по роботі в дипломатичній службі Єгор Божок.

 

Зеленський же вирішив призначити на цю відповідальну посаду члена команди Юлії Тимошенко – Владислава Бухарєва. Саме так, адже на парламентських виборах 2014 року Бухарєв балотувався по одномандатному виборчому округу №162 від партії ВО "Батьківщина", і набравши 20,26% голосів виборців пройшов у Раду, де увійшов до фракції "Батьківщина".

 

До речі, балотуючись до Верховної Ради у 2014 році Владислав Бухарєв серед своїх досягнень зазначив у власній агітці, що нагороджений медаллю ФСБ Росії "За боевое содружество".

 

 

Власне, є підозри, що під вплив Тимошенко Бухарєв потрапив набагато раніше – з 2007 по 2010 роки він працював першим заступником голови податкової, тоді як головою податкової у цей самий період був БЮТівець Сергій Буряк. Також подейкують, що Бухарєв є близьким другом одного з лідерів "Батьківщини" Андрія Кожемякіна, з яким вони у 2005 році служили в одному управлінні СБУ під керівництвом тоді правої руки Юлії Тимошенко – Олександра Турчинова.

 

Чи може це означати, що Зеленський з Тимошенко вже про все домовились і чекають парламентських виборів, щоб "на двох" поділити владу в країні? Не виключено, хоча й прямо у цьому ніхто не зізнається.

 

Разом з тим, голова правління Інституту світової політики Віктор Шлінчак в ефірі "5 каналу" вже встиг заявити, що між Бухарєвим і Зеленським була "дуже велика і тривала дружба" і Зеленський навіть приїздив на округ Бухарєва давати концерти.

 

Що стосується конкретно Владислава Бухарєва, то він є випускником Київського вищого військового інженерного училища зв'язку і Інституту підготовки кадрів Служби безпеки України (що характерно: на відміну від більшості його колег по СБУ, він не навчався у Москві) і має більш ніж солідний послужний список:

 

 

Червень 1992 – грудень 2007 – служба в органах Служби безпеки України на оперативних та керівних посадах.

 

Грудень 2007 – березень 2010 – перший заступник Голови Державної податкової адміністрації України – начальник податкової міліції.

 

Березень 2010 – березень 2014 – пенсіонер органів СБУ (як бачимо, при Януковичі значних посад не обійймав).

 

Березень 2014 – липень 2014 – перший заступник Голови Служби безпеки України – начальник Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю.

 

Липень 2014 – жовтень 2014 – офіцер з особливих доручень Голови Служби безпеки України.

 

Жовтня 2014 року – червень 2019 – народний депутат Верховної Ради України, фракція "Батьківщина".

 

 

Про таких як Бухарєв говорять: "СБУшник до кісткового мозку". Вдумайтесь тільки: людина працювала в органах СБУ майже від моменту заснування української спецслужби і, очевидно, знає там всі входи і виходи. А те, що Бухарєв був офіцером з особливих доручень глави СБУ говорить про те, що на нього можна покластися.

 

Та й зв'язкова освіта має стати у нагоді на повій посаді, адже у розпорядженні Служби зовнішньої розвідки є потужні засоби для перехоплення і зчитування інформації – простіше кажучи, "прослушки". Спокуса використати ці засоби проти політичних опонентів буде дуже великою.

 

Без сумніву, Владислав Бухарєв – це сильна фігура в будь-якій команді, і навряд чи Юлія Володимирівна вирішила просто так поділитися з Володимиром Олександровичем таким цінним кадром.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme