Нове життя Т-64: Як в Україні вдосконалюють танк радянських часів

В Україні стартувала серійна модернізація танків Т-64 - підприємство "Львівський бронетанковий завод" намагається привести модель у відповідність до сучасності, обладнавши тепловізорами та новим динамічним захистом

Нове життя Т-64: Як в Україні вдосконалю…

Depo.ua розповідає про танк, з історією у понад 50 років, та його нову, вже сучасну реінкарнацію. 

Отже, роботи зі створення Т-64 почалися у Харкові ще у 1951-му. За кілька років танк модифікації Т-64 А заслужив репутацію основного бойового танку СРСР. 

Для свого часу модель була доволі передовою, при відносно невеликих габаритах мала чималу вогневу потужність. 

Харківський танк міг похизуватися стереоскопічним далекоміром, опозитним дизельним двигуном, гладкоствольною гарматою з можливістю вести вогонь керованими снарядами та автоматом заряджання. Машиною пишалися і тримали у секреті, навіть на радянський парад вивезли лише один раз, у 1985-му. 

Після того, як Україна здобула незалежність, танки вже кілька разів модернізували. 

Зокрема, танк Т-64БМ "Булат" вперше публічно продемонстрували на параді 24 серпня 1999 року, але стартом серійного виробництва вважають 2005-й. 

"Булат", в тому числі, обладнаний ракетним комплексом українського виробництва, що дозволяє вражати іншу бронетехніку та укріплення на відстані до 5 кілометрів. 

Випробувати танки в бою українцям довелося під час війни на Донбасі. Тоді машини спішно підлаштовували під значно змінені з часом умови ведення бою. Важливу роль "Булати" зіграли у боях за Дебальцеве, зокрема, у битві біля Логвинового. 

Інша модифікація - Т-64Б1М - відзначилася у боях за Широкине та обороні Маріуполя. 

Втім, воювали Т-64 і на боці бойовиків.  За деякою інформацією, певні модифікації танків є у розпорядженні російської армії, за іншою, - потрапили в руки російських загарбників та їхніх посібників після окупації Криму. 

Наразі працюють з танками, модернізованими у 2017-му. Тоді у машині замінили приціл на ТПН-1-ТПВ виробництва "Трімен-Україна".  У нічному каналі встановили тепловізійний вузол, оснастили технологією покращення якості зображення. Це розширило можливість використовувати танк у туманну або дощову погоду. 

Машину вдосконалили пристроєм супутникової навігації СН-4215 від підприємства "Оризон-Навігація", що розширило технічні можливості.

А також - радіостанцією виробництва "Либідь"радіусом у 70 км, яка не поступалася американським моделям Motorola. Це, за офіційною інформацією, має забезпечити сталий зв'язок.

Завдяки інноваціям бійці отримали можливість тримати безперервний контакт і, відповідно, краще вибудовувати стратегію оборони та ведення бою. А от від супротивника сигнали ретельно захищені. 

Замість інфрачервоного ліхтаря "Луна" встановили додаткові блоки захисту динамічної броні. 

Оновлені машини отримав підрозділ 14-ї механізованої бригади, а на весь світ ними похизувалися під час міжнародних змагань Strong Europe Tank Challenge.

Станом на початок 2019-го таких оновлених танків у ЗСУ близько сотні. 

Наразі "Укроборонпром" збирається серійно обладнати танки новим прицільним комплексом навідника з тепловізором, анонсує, що вдосконалення допоможе знищувати мішені за будь-яких умов на дворі.

Обіцяють, що членам екіпажу надійдуть у розпорядження нові прилади нічного бачення з інноваційним електронно-оптичним перетворювачем. 

Завдяки цьому зброя буде ефективною навіть при використанні ворогом завад у інфрачервоному діапазоні для засвічення мішеней. 

Нові прилади можна легко підключати до вже існуючої електричної мережі машини. 

Якщо традиційно танки модернізували і виробляли у Харкові, тепер за вдосконалення бронетехніки візьметься львівське підприємство. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme