Нова зброя ЗСУ: На які новинки очікує армія у 2019 році

Збройні сили України хоч і помалу, та все ж модернізуються і отримують все новіші й новіші види озброєнь
 

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Нова зброя ЗСУ: На які новинки очікує ар…
Фото – Міноборони

Depo.ua продовжує слідкувати за новинками української зброї та техніки. 23 травня в Одеській області відбувся етап випробування ракет "Вільха-М" та "Вільха-Р". Випробування проводилися на різній дальності та за різними параметрами і пройшли вдало, тому Міноборони планує вийти на державне випробування із серпня по жовтень 2019 року.

 

Окрім цього за програмою випробувань очікуються польоти ракетного комплексу РК-360МЦ "Нептун" з головкою самонаведення (ГСН). Перед пусками ГСН буде тестуватися окремо за програмою випробувань на землі та у повітрі під час встановлення на повітряну платформу (гелікоптер) з відпрацюванням різноманітних режимів по висоті, швидкості польоту, тощо.

 

Попередній етап випробувань "Нептуна" проводився 5 квітня 2019 року на полігоні в Одеській області. Під час нього ракета пролетіла 225 кілометрів на різних висотах та змінюючи траєкторію польоту.

 

 

Взагалі, наразі офіційно жодні характеристики ракети "Нептун" не озвучувалися, однак відомо, що дальність пуску не може перевищувати 280 км, бо існують міжнародні домовленості, згідно з якими велася розробка. Також відомо, що "Нептун" має бути оснащений проникаючою осколково-фугасною бойовою частиною, завдяки якій можна топити ракетні, артилерійські та інші катери і кораблі.

 

Прийняття "Нептуна" на озброєння ЗСУ очікувалося ще влітку 2018 року, однак з невідомих причин цей момент довелося відкласти. За останньою інформацією, "Нептун", як і "Вільха", все ж будуть прийняті на озброєння до кінця 2019 року.

 

Про "Вільху" також у вільному доступі інформації дуже мало. В основному через секретність проекту. Відомо, що "Вільха" – це реактивний високоточний 300-мм снаряд, який здатний вражати цілі на відстані 120 км (ракетні корпуси виготовлені на ДАХК "Артем"). Точність відхилення від цілі становить 50 метрів при використанні інерційної системи наведення, та 7 метрів при використанні GPS-корекції. Також, за деякими даними, "Вільха" може вражати цілі на максимальній відстані 170 км. Мова йде як про наземні так і надводні цілі разом з повітряними об'єктами.

 

 

"Вільха-М" та "Вільха-Р" – це модернізовані версії "Вільхи". Якщо базова версія "Вільхи" має бойову частину ракети 250 кг і дальність ураження до 70 км, то "Вільха-М" обладнана бойовою частиною ракети 170 кг і має дальність ураження до 130 км. Про "Вільху-Р" наразі лише відомо, що це версія із касетною бойовою частиною ракети.

 

У квітні цього року секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що ракетний комплекс "Вільха-М" взято на озброєння Збройних сил України і вже почато виробництво ракет.

 

Читайте також: "Вільха" та "Нептун": Які круті ракети будуть в ЗСУ у 2019-му.

 

Та не ракетами єдиними. Увагу заслуговує розробка перспективного українського міномета калібру 60-мм, призначеного для знищення живої сили й техніки противника, розташованої в укриттях або окопах. Ствол міномета обладнано механізмом для прицілювання та спусковим гачком, що дозволяє вести вогонь, як кажуть, з руки.

 

Розробники планують, що вага (разом із плитою) серійного зразка цього ергономічного міномета не перевищуватиме 20 кг, кут підвищення становитиме від +15° до +85°, кут обстрілу в горизонтальній площині – 360°, прицільна дальність – 80–2500 м.

 

Очікується, що цей вітчизняний міномет калібру 60-мм може стати незамінним для тактичних спеціальних, розвідувальних та мобільних груп, які виконують завдання у відриві від основних сил.

 

Також стало відомо, що в Україні розробляють 120-мм міномет "Бучарда", який має ряд переваг над мінометом "Молот", що використовують у ЗСУ. Однак його взяття на озброєння є справою точно не 2019 року.

 

Перспективною також вважається розробка мобільних мінометних систем, встановлених на колісну або гусеничну базу. Саме таким є новітній автоматизований мобільний мінометний комплекс (ММК) UKR-MMС на шасі легкого тактичного бронеавтомобіля "Барс-8". UKR-MMС здатний виявляти та вражати різні за характером і типом цілі за мінімальний час.

 

У 2018 році ММК успішно пройшов заводські випробування і готується до визначальних відомчих випробувань, які й вирішать його подальшу долю. Очікується, що станеться це у 2019 році.

 

 

Читайте також: "Барс-8ММК": Що за мобільний мінометний комплекс з'явиться у ЗСУ.

 

Ну і не можна не згадати про бойового робота "Ласку". Фахівці українського оборонно-промислового комплексу створили спеціального бойового робота для вогневої підтримки військовослужбовців, а також для перевезення припасів і поранених

 

Робот був представлений підприємством "Інфоком ЛТД" на виставці "Ліги оборонних підприємств України". Конструкцією робот схожий на броньований квадроцикл, а названий був "Безпілотна роботизована платформа" Ласка 2.0 ". Можливість перевозити припаси або поранених була забезпечена в конструкції робота за рахунок плоского даху, а для ведення вогню він був забезпечений 7,62-мм кулеметом ПКМ. Творці позиціонують робота, як засіб вогневої підтримки взводу, роти або батальйону.

 

А взагалі, "Ласка" – це багатофункціональна платформа, яка може бути, як бойовою, так і транспортною, виконувати функції розвідки, захисту периметра, перевозити боєприпаси і поранених. Відомо, що цей робот оснащений декількома акумуляторами, які дозволяють працювати камерам, засобам зв'язку і радарам, а також системам управління. Військовослужбовці зможуть управляти роботом дистанційно на відстані до 2 км.

 

Якщо на те буде воля нового верховного головнокомандувача, то робот "Ласка" може розпочати випробування вже у 2019 році. І хто знає, може він стане першим роботом, прийнятим на озброєння ЗСУ.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme