Некомплект чи загроза ескалації: Чому "Азов" повернули на передову

Після виведення полку "Азов" з передової у 2015-му бійці окремого загону спецпризначення знову повертаються на війну

Некомплект чи загроза ескалації: Чому "А…

Пройшло три роки з того часу, коли "Азов" офіційно брав участь у бойових діях на Донбасі. В 2015-му їх забрали з передової, а в 2016-му в рамках перегрупування Нацгвардії частину спецзагону відвели з Маріуполя в Запорізьку область.

Днями прес-служба полку "Азов" повідомила про повернення у гарячу точку вже не АТО, а ООС.

"Бійці нашого підрозділу повернулися на передові рубежі війни за незалежність України та спільно із побратимами зі Збройних сил виконують бойові розпорядження у зоні ООС згідно з наказами вищого командування, – написала прес-служба.

В Україні мало хто знає, але "Азов" навіть після відведення брав участь у війні на Донбасі неофіційно. Хлопців залучали до важких операцій і вилазок, працювали ДРГ, але військове командування забороняло у зведеннях згадувати про приналежність бійців до "Азова". За останні три роки полк втратив на Донбасі 14 бійців. Це вже після відведення з передка. Можливо, "забрати "Азов" подалі" було потрібно в умовах заборони фінансування полку з американської допомоги, яку уряд США передбачав Україні. Ця заборона, як писали американські ЗМІ, була умовою саме Америки.

Раніше полк "Азов" досить успішно протистояв ворогу саме на Півдні України, обороняючи Маріуполь і воюючи в Широкиному.

Протягом трьох останніх років "Азов" модернізував власне озброєння та підготовку за допомогою західних інструкторів. Була створена сержантська школа, система управління повністю переведена на стандарти НАТО. Також була змінена штатна структура. "Азов" робив ставку на виховання власних офіцерських кадрів. Окрім цього міномети та артилерія полку були переведені на автоматизовану систему управління вогнем, що поліпшить точність стрільби. Все це дійсно робить "Азов" найбільш підготовленим підрозділом, який заходить в ООС на фоні можливої ескалації перед виборами в Україні. Хоча в 2015-му було багато публікацій щодо неузгоджених дій "Азова" з Генштабом. Також була дещо підмочена репутація полку різного роду акціями на українських вулицях, зокрема і в складі Нацдружин, які захоплювали міськраду в Черкасах, билися з поліцією під час суду над Трухановим, хитали ситуацію в Миколаєві і так далі. У ЗМІ часто знаходили в лавах "нацдружинників" хлопців, помічених раніше в "Азові". Та і базуються вони на заводі АТЕК, де тренується "Азов".

Зараз в соцмережах бійці ЗСУ та "Азовці" розповідають, що насправді полк повертається на Донбас через критичний некомплект у ЗСУ.

Стосовно жахливої кадрової ситуації в ЗСУ. Інформація швидше правдива, ніж навпаки. За офіційними даними Міноборони, 11 тис. військових звільнились з війська за січень-червень 2018 року. Ще понад 18 тис. військових заявляли, що мають намір звільнитись до кінця 2018-го. Загалом це практично 30 тис. людей за рік. Що, безумовно, є катастрофою, бо призводить до недоукомплектованості військових частин.

До того ж, як відомо Depo.ua, сьогодні на першій лінії на Донбасі знаходяться в тому числі десантно-штурмові бригади. Доказом цього є взяття в полон бійця 79-ї окремої десантно-штурмової бригади Миколу Гриненка, який спочатку зник, а з початку лютого інформаційні ресурси "Л-ДНР" повідомили, що він був захоплений бойовиками. Навіть відео допиту вже є. Штука в тому, що десантників на перших лініях зазвичай не тримають. Замість них там знаходяться механізовані, гірсько-піхотні та мотопіхотні бригади. На півдні також стоять морпіхи. Присутність десантників на першій лінії може свідчити про нестачу бойових кадрів для утримування фронту.

Під Маріуполем, де раніше був "Азов", зараз знаходиться 128-ма гірсько-піхотна бригада та 79-та десантно-штурмова.

Враховуючи те, що інформація про повернення "азовців" почала ширитися зокрема від бійців 30-ї механізованої бригади, яка зараз буде заходити в ООС по ротації, то імовірно "Азов" буде виконувати завдання саме з ними. Наразі офіційно невідомо на яку саме ділянку фронту їх перекинуть. Можливо, на знайомий південь, а може замість 72-ї бригади під Докучаєвськ.

Втім, корім суто кадрових проблем ЗСУ, в Інтернеті люблять шукати зраду. І говорити про те, що Муженко з Порошенком вирішили позбутися бойового крила "нациків" перед виборами. Бо вони могли сплутати всі карти на вулицях. Таку думку висловлює не хто небуть, а відомий військовий журналіст Юрій Бутусов.

Наскільки ця "зрада" відповідає дійсності? Виглядає сумнівно, бо "Азов" не зірвався і не поїхав на Донбас у повному складі. Частина "дружинників" так чи інакше залишилася в містах. В тому числі і для ротації і виконання завдань на місцях. Тому, за бажання когось щось там зіпсувати владі, сил вистачить. Але чи є це бажання насправді? Питання, на яке відповідь дасть лише час.

Правдивіше виглядає причина саме кадрова, а також загроза ескалації військових дій перед березневими виборами, про що пише вже навіть західна преса. Якщо бойовики справді планують посилення боїв в умовах кризи кадрів ЗСУ, то на передовій потрібні найбільш підготовлені бійці, які можуть закрити "діри" в обороні. До того ж "Азов" славиться бойовим духом, який достатньо високий у порівнянні з новоспеченими контрактниками, які переважно йдуть в ЗСУ через гроші.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme