Небойові втрати: Чи справді смерті у військових частинах списують на самогубство

Днями на території однієї з військових частин знайшли мертвим чергового бійця Збройних сил України – цього разу з кулею у голові

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Небойові втрати: Чи справді смерті у вій…
Фото: УНІАН

Моторошна новина надійшла зі стану Збройних сил України – на території київської військової частини виявлено тіло військовослужбовця.

"11 травня 2020 року близько 16:00 на території посту виїзної варти однієї з військових частин виявлено тіло військовослужбовця з вогнепальним пораненням в голову. На місці події працювали група оперативного реагування Центрального управління ВСП та працівники національної поліції", – йдеться в офіційному повідомленні Військової служби правопорядку за 12 травня.

Також у повідомленні зазначається, що 11 травня до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено кримінальне правопорушення за фактом загибелі військовослужбовця і що наразі триває слідство.

В цій історії звертають на себе увагу одразу кілька підозрілих моментів. Перший стосується місця інциденту.

Telegram-канал "НачШтабу" з посиланням на власні джерела повідомляє, що тіло було виявлено на території поста виїзної охорони частини А0139 – 101-ї окремої бригади охорони Генерального штабу, елітного з'єднання в складі Збройних сил України, яке підпорядковується безпосередньо начальнику Генерального штабу. Частина розташована в Києві за адресою: пр. Перемоги 55/2.

Другий підозрілий момент стосується статусу частини. Адже, щоб потрапити в 101-у бригаду, необхідно мати відмінне здоров'я, зріст не менше 175 см, бути з благополучної сім'ї, не мати проблем з поліцією, мати повну середню освіту і успішно пройти ряд психологічних тестів. Також у призовників не повинно бути дефектів обличчя, шиї, кистей рук і татуювань на відкритих ділянках тіла. Представники бригади особисто відбирають всіх кандидатів для проходження служби.

Тобто, типова елітна бригада, максимально наближена до військового головнокомандування, і тут раптом таке. Цікаво буде простежити за розвитком цієї справи, але досвід попередніх подібних підказує, що чогось змістовного годі й чекати – у кращому випадку спишуть на самогубство.

Подібний випадок мав місце 7 серпня 2018 року, коли у Навчальному центрі ЗСУ "Десна" виявили тіло солдата строкової військової служби 1997 р. н., стрільця роти охорони однієї з військових частин, з вогнепальним пораненням голови. Інцидент трапився на складах озброєння військової частини.

Тоді під час досудового розслідування встановили, що солдат вчинив самогубство, особисто здійснивши чергу пострілів з автомата, випустивши собі в голову 16 куль.

При цьому допитані військовослужбовці, які проходили службу із загиблим та безпосередньо перебували у караулі з ним у день смерті, показали, що хлопець був у доброму настрої, на сімейні проблеми не скаржився, нестатутні заходи до нього впродовж військової служби не застосовувалися. Наявність конфліктів зі співслужбовцями чи командуванням частини на даний час слідством не було встановлено.

Інший випадок стався 19 червня 2018 року – цього разу "вкоротив собі віку" військовослужбовець оперативного командування "Північ", причому зробив це під час бригадних навчань.

І цього разу командир підрозділу та резервісти, що ночували з померлим в одному наметі, засвідчили, що чоловік прибув у табір ввечері і поводився спокійно. Тіло виявили близько 4 години ранку.

А 6 жовтня 2018 року на території військового містечка в місті Бровари Київської області знайшли повішеним лейтенанта ЗСУ 1996 р. н. І хоч тоді за фактом загибелі офіцера слідчим Деснянського управління поліції ГУ НП у місті Києві до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 115 КК України "Умисне вбивство", про подальший розвиток цієї справи нічого невідомо.

До речі, це також не перший подібний випадок. 28 грудня 2016 року у шпиталі Харкова знайшли тіло бійця 92-ї бригади з перерізаним горлом. Тоді за офіційною версією "при огляді тіла ознак насильницької смерті не виявлено", але кримінальне провадження відкрили за статтею "Умисне вбивство".

Читайте також: П'яна поножовщина, чи замах на вбивство. Що насправді відбувається в 92-й бригаді.

І це лише ті випадки, про які пішов розголос у ЗМІ чи соцмережах. Якщо ж цілеспрямовано пошукати, то можна буде знайти навіть не десятки – сотні таких "самогубств". Адже згідно офіційних даних Україна помітно випереджає активно воюючі США та Ізраїль і за часткою суїцидів займає 23-е місце в світі. Та чи всі з них справді були суїцидами?

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme