Не москітний флот: Що за розвідувальний корабель отримали ВМС ЗСУ

Не може не радувати той факт, що український військовий флот розвивається хоча б в кількісному аспекті, але в плані якості щоразу виникають питання

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Не москітний флот: Що за розвідувальний…
Фото - Міноборони

Depo.ua продовжує відслідковувати новинки української зброї та техніки. Днями на Київському суднобудівному підприємстві ПАТ "Завод "Кузня на Рибальському" відбувся урочистий спуск на воду першого середнього розвідувального корабля, який було збудовано для потреб Військово-морських сил Збройних сил України на замовлення Міністерства оборони.

 

Як відзначив міністр оборони Степан Полторак, це середній розвідувальний корабель, по оснащенню та можливостям виконувати задачі аналогу якого немає в Україні. Щоправда, командувач флоту віце-адмірал Ігор Воронченко у свою чергу заявив, що спеціальне розвідувальне обладнання буде встановлено вже після спуску корабля на воду.

 

 

Взагалі, попри пафосний спуск на воду, щодо цього судна залишається багато питань, і спровоковані вони, перш за все, малоінформативним прес-релізом Міністерства оборони. Простіше кажучи, окрім того, що це середній розвідувальний корабель з невідомим розвідувальним обладнанням, офіційної інформації про нього немає взагалі.

 

Зате є неофіційна. Зокрема, військовий експерт Михайло Жирохов пише, що мова йде про середній морозильний траулер проекту 502ЕМ, модернізований під потреби військового флоту. Довжина корабля складає 55 м, ширина – 10 м, повна водотоннажність – 1200 т, а швидкість ходу – близько 12 вузлів.

 

За словами експерта, траулери цього проекту будувалися в Радянському Союзі відразу на чотирьох верфях досить великою серією – 160 штук. Причому спочатку проект передбачав створення не тільки цивільних, а й військових модифікацій і десяток кораблів використовувалися в ВМФ СРСР як малі розвідувальні кораблі, а кілька риболовецьких траулерів цього проекту були переобладнані в малі протичовнові кораблі з установкою озброєння.

 

"На момент розпаду СРСР на стапелях в "Ленінській кузні" (стара назва "Кузні на Рибальському", – ред.) залишилося п'ять недобудованих корпусів кораблів цього проекту. Один з яких і "допиляли" під потреби військових", – пише експерт.

 

Це дозволяє припустити, що у найближчому майбутньому можна очікувати нових спусків на воду вітчизняних кораблів, як розвідувального, так і бойового (протичовнового) характеру.

 

Разом з тим, багато хто скептично сприйняв новинку українських ВМС, не в останню чергу, через його зовнішній вигляд. Особливо на фоні розвідувальних кораблів інших держав.

 

Зокрема, кілька днів тому у Чорне море зайшов британський корабель-розвідник HMS Echo, який виглядає на порядок серйозніше. Щоправда, він і більший майже в два рази, за нашу новинку (водотоннажність 3740 т, довжина 90,6 м, ширина 16,8 м).

 

 

У Швеції на озброєнні стоїть розвідувальне судно "Оріон", яке за всіма параметрами  близьке до нашого "розвідувального рефрижератора": водотоннажність 1400 т, довжина 61,2 м, ширина 11,7 м, швидкість 12 вузлів.

 

 

Також більш-менш близький за параметрами розвідувальний корабель перебуває на озброєнні в Німеччині – це корабель класу "423 Осте" (водотоннажність 3200 т, довжина 83,5 м, ширина 14,6 м, швидкість 21 вузол).

 

 

Тобто, як бачимо, український розвідувальний корабель на їх фоні справді виглядає дещо кумедно. Однак, не варто забувати, що головне не зовнішній вигляд, а "начинка" – обладнання, яке буде встановлене на цьому кораблі. А про нього наразі нічого невідомо.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme