Кадрова криза: Бойовики на Донбасі розчаровані політикою Кремля та зарплатами

"Ідейні" бойовики, які воюють на Донбасі, розчаровані політикою свого вищого керівництва, а "матеріально мотивовані" - рівнем заробітної плати 

Про це повідомив народний депутат, координатор руху "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Для "ідейних" бойовиків (в 2017 р - абсолютна меншість з усієї кількості) - розчарування в політиці, що проводиться керівництвом "ДНР" і Росії. Адже по суті нічого з обіцяного фактично так і не втілилося в реальність - не тільки не відбулося входження до складу Росії, але й не налагоджені тісні економічні та політичні взаємини, а доля жителів невизнаних Придністров'я чи Абхазії для багатьох не представляється привабливою", - зазначив Тимчук.

Щодо "матеріально мотивованих" найманців (основна частина бойовиків), то, за його даними, причиною "кадрового віддтоку" є низьке грошове утримання. Так, сьогодні грошове забезпечення рядового становить в середньому близько 15 тис. рублів на місяць. Існують ще так звані "бойові", преміальні, так що заробіток теоретично повинен бути істотно більшим. "Однак постійні затримки фінансових надходжень на ці виплати з Росії, разом з махінаціями і злодійством командирами частин і підрозділів з цими грошовими коштами, роблять такі виплати рідкісними. Багатьох не задовольняє не тільки грошове утримання, а й ризик втратити працездатність - зрозуміло, що перебуваючи "на передку", можна не тільки отримати каліцтва, але і виявитися в числі "вантажу 200", тоді як юридична відповідальність "ДНР" перед отримали каліцтва фактично існує тільки на папері", - зазначив керівник групи "ІС".

Він також повідомив, що частими є випадки дезертирства в зв'язку зі ставленням командування до особового складу, поборами з заробітної плати, відсутністю постачання і звільнень. Також причиною "кадорової кризи" можуть бути порушення умов контракту з боку командування корпусом: звільнення убитих, поранених і полонених заднім числом, списування втрат на порушення техніки безпеки або самогубство з метою приховування фактів бойових втрат. "Під час перевірок такі випадки не виявляються, оскільки всі документи оформлені відповідним чином, а більш детальні перевірки шляхом опитування звільнених або свідків не проводяться", - повідомив Тимчук.

При цьому він додав, що навесні цього року залишили розташування частини більше половини особового складу 100-ї окремої мотострілкової бригади. А у вересні стався кричущий випадок: через невдоволення ставленням командування до особового складу, відсутністю належного матеріального забезпечення, фіктивної звітності звільнився командир одного з підрозділів. "У підсумку, після кожної видачі місячного грошового забезпечення з лав корпусу йде приблизно в 3-5 разів більше особового складу, ніж надходить на службу за той же період", - констатував керівник групи "ІС".

Нагадаємо, 1 грудня Тимчук повідомив, що у російських найманців на Донбасі виникла кадрова криза. Так, в "1-му АК ДНР" рівень недоукомплектованості бойових підрозділів становить в середньому близько 50%.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme