На розгортання миротворців на Донбасі потрібно 6 - 10 місяців, - Клімкін

Після прийняття політичного рішення про миротворчу місію ООН на Донбасі її розгортання триватиме щонайменше 6 - 10 місяців

На розгортання миротворців на Донбасі по…

Про це заявив голова МЗС України Павло Клімкін в ефірі програми "Свобода слова", передає Depo.ua з посиланням на "Українську правду".

"Якщо буде прийнято політичне рішення, то, як правило, в ООН на розгортання місії, а це досить масштабна місія, буде потрібно 6 - 9 - 10 місяців як мінімум, не виключено, що навіть більше", – наголосив міністр.

Він наголосив на важливості, щоб це відбувалося так, щоб Росія не могла це заморозити на якомусь етапі і використати це для тиску на Україну, і на Захід.

"Це має бути не географічна логіка – з лінії дотику і далі, а функціональна. Спочатку жорстка безпека, потім вся безпека, а потім тільки підготовка до наступних виборів і якийсь політичний компонент. Старт миротворчої місії на Донбасі має розпочатися лише після виходу російських військ з тимчасово окупованих територій на Сході України. Будь-які інші опції – це замороження. А замороження – це ситуація, яка вибухне в кожну секунду, і Росія безумовно використає це", – вважає Клімкін.

Нагадаємо, Білорусь готова взяти участь у миротворчій місії в Україні при домовленості між президентом України Петром Порошенком і Росії Володимиром Путіним.

Проте в українському МЗС заявили, що Білорусь не може брати участь у миротворчій місії ООН на Донбасі, оскільки є членом Організації Договору з колективної безпеки (ОДКБ).

Фінляндія теж готова брати участь у миротворчій місії ООН на Донбасі, щоб урегулювати ситуацію.

Німецькі миротворці в майбутньому можуть приєднатися до місії на Донбасі, якщо відповідне рішення буде ухвалене на рівні Ради безпеки ООН.

Як відомо, 12 лютого у звіті, який склав колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен для Мюнхенської конференції з безпеки, йдеться про те, що Донбасу потрібні 20 тисяч миротворців.

У документі говориться, що ООН має розглянути розгортання контингенту в 20 тисяч військовослужбовців з країн, які не є членами НАТО, і 4 тисяч поліцейських для того, щоб допомогти вирішити кризу в Україні.

Тоді ж зазначалося, що для операції необхідно залучити низку європейських країн, таких як Швеція, країн, які мають досвід миротворчих операцій, таких як Бразилія, і країн, яким довіряє Росія, таких як Білорусь.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme