На Росії масово викидають на вулицю біженців з Донбасу

Біженці з тих територій, які зараз контролюються владою України, повинні залишити Росію до початку лютого

Таке рішення кабінет міністрів Росії прийняв ще в жовтні минулого року, зараз підходять терміни виконання, і в багатьох пунктах тимчасового розміщення панує паніка: біженці не хочуть повертатися додому, передає depo.ua з посиланням на "Настоящее время".

Одні побоюються переслідувань з боку української влади, іншим просто нікуди їхати.

Через цей пункт тимчасового розміщення під Таганрогом за півтора року пройшло близько 15000 біженців. Одні пересиділи тут найбільш важкі часи. Деякі повернулися в Україну, ну а хтось за квотами поїхав углиб Росії.

Зараз у хуторі Ростовської області - "Червоний десант" - залишилися близько 300 громадян України з різним статусом.

В одних є дозвіл на тимчасове проживання - вони можуть почати облаштовуватися на Росії на загальних підставах. Решта повинні до початку лютого залишити Росію. У першу чергу це стосується мешканців тих районів, які зараз контролюються українською владою.

Керівництво табору розводить руками: розпорядження уряду. По-людськи людей шкода, але табір утримують на федеральні кошти і ці кошти, судячи з усього, закінчуються.

"Нас попередили, що третього числа [3 січня 2016] закривається табір і ми виїжджаємо. Куди їдемо, я не знаю. Будинок мій цілий, але в ньому немає вікон", - говорить Катерина з Луганської області.

Зараз разом з двома дочками-близнючками вона живе в дитячому таборі "Піонер". Для біженців його спішно обладнали системами опалення і зараз тут знаходяться 160 осіб.

"Ми чекаємо закінчення війни, ми всі збираємося повернутися. Я сама на такому роздоріжжі. Начебто тихо, не стріляють. Місяць посидимо і почнемо повертатися. Дзвонимо додому", - говорить біженка Катерина Янович.

Будинок Катерини знаходиться в селищі, яке контролюється так званою "ЛНР".

"Зараз грабують свої ж. Закриваються шахти, які хлопці відстоювали. За які гинули. За своє селище. У нас відкачували воду. Вони тягали з дому свої генератори. У нас троє осіб загинуло, щоб врятувати шахту … Ріжемо метал з шахти, шахта ріжеться на метал", - розповідає Катерина.

За різними даними, зараз в таборах тимчасового розміщення Ростовської області перебуває близько тисячі українських біженців. Але до початку лютого залишаться тільки найбільш незахищені - пенсіонери та інваліди. Регіональна влада зараз складає списки найбільш нужденних, чиновники запевняють, що на них гроші в бюджеті знайдуться.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme