На "Л-ДНР" очікує холодна зима без вугілля

Неймовірно, але, схоже, факт – регіон, який донедавна вважався вугільним і криком кричав, що годує всю країну, насилу здатний забезпечувати себе самого вугіллям

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
На "Л-ДНР" очікує холодна зима без вугіл…

За інформацією, яка останнім часом надходить з тимчасового Донбасу, там намічаються великі проблеми з забезпеченням регіону вугіллям. Особливої актуальності ця інформація набуває в контексті того, що невпинно насувається зима, а подекуди вже навіть випав перший сніг.

Наприклад, керівник групи "Інформаційний спротив" та народний депутат Дмитро Тимчук повідомив, що: "Цього опалювального сезону видачу вугілля жителям будинків з пічним опаленням планується скоротити вдвічі – з 6 тон вугілля з розрахунку на один будинок у минулому році, до 3 тон пального в нинішньому році. Погіршує невдоволення місцевих жителів той загальновідомий в даних районах факт, що одночасно окупаційна влада вивозять до Росії значну частину видобутого в "ЛНР" вугілля".

І все це відбувається на фоні зростання протестних настроїв в шахтарському середовищі на території "ДНР" через наміри ватажків "республіки" закрити 22 шахти, на яких працюють близько 14 тисячі людей.

На "Л-ДНР" очікує холодна зима без вугілля - фото 1

"Зокрема, до кінця поточного року планується перевести на баланс "Донбасуглереконструкція" і закрити (законсервувати на реконструкцію на невизначений термін) підприємства "Артемвугілля", "Орджонікідзевугілля", "Шахтарськантрацит", "Східна", "Торезантрацит" та ін. При цьому, загальна заборгованість із зарплати становить 950 млн. руб. і 500 тис. руб. компенсаційних витрат" – написав Тимчук.

Що найбільш цікаво, вся ця інформація в тій чи іншій мірі підтверджується, або доповнюється повідомленнями у соцмережах від користувачів з донбаською "пропискою".

Так терористична група "В Макеевке | Донецк | Макеевка | Новороссия" в мережі Вконтакте взагалі б'є на сполох:

"Шахтне підприємство "Ясинівська-Глибока" ДП "Макіїввугілля" перестає як таке існувати і об'єднується з шахтним підприємством "Північна" 03.11.2016 на шахті "Ясинівська-Глибока" робочим було зроблено оголошення про те, що дане підприємство об'єднується з шахтою "Північна" стаючи його робочою одиницею. Контора підприємства шахти "Ясинівська-Глибока" так само переноситься на шахту "Північна", директор же шахти "Ясинівська-Глибока" стає директором шахти "Північна". Куди перейде нинішній директор "Північної" невідомо..."

На "Л-ДНР" очікує холодна зима без вугілля - фото 2

"В "Макіїввугіллі" повна ср..ка. Новина про "Ясіновку-Глибоку" не новина – звідти постійно біжать шахтарі. Поспіхом помпезно заявлена півроку тому нова лава в сусідній Північній – це туфта. За добу шахта вантажить максимум 15 вагонів вугілля, при тому що розрахована на 120. Ось і вся математика" – пише інший користувач у коментарях.

Причини такої недбалості проросійських окупантів різні. Одна з них – це підтоплення шахт. Ще в 2014-му році в інтернеті лунали повідомлення, що більшість шахт підконтрольної терористам території затоплюються через недбальство нових "господарів" – відкачуванням води в "Л-ДНР" ніхто навіть не думав займатись.

За інформацією лідера Незалежної профспілки гірників України Михайла Волинця, на якого в грудні 2014-го року посилався informator.media, у Горлівці затоплювалась шахта "Олександр-Захід". За його словами, підтопленню піддавались також шахта "Юнком" в місті Юнокомунарівськ.

На "Л-ДНР" очікує холодна зима без вугілля - фото 3

У той же час заступник голови Національного екологічного центру Олексій Василюк ділився "Інформатору" більш детальною інформацією: "Нам точно відомо про повне або часткове затоплення шахт "Батьківська" і "Ясинівка-Глибока" в Макіївці, Моспінської шахти, шахт "Трудовська" і "Жовтнева" в Донецьку, шахти "Білоріченська" в Лутугинському районі Луганської області, яка вже не підлягає відновленню, шахти імені Мельникова в Лисичанську, шахти "Комсомолець Донбасу" Кіровського району Донецької області, шахти імені Вахрушева в Ровеньках, шахти імені Коротченка в Селідово, зруйнованої шахти "Прогрес" в Торезі, шахти "Червоний Партизан" в Свердловську, Іловайскої шахти , шахти Волинської з Розсипного, повністю затоплені шахти "Луганська" та "Машинський блок", шахти "Марія Глибока" в Первомайську і шахти Єнакіївської".

Судячи з усього, за два роки влада "Л-ДНР" ці шахти остаточно "довела до ручки" недбалим ставленням, тому зараз змушена їх закривати, бо експлуатувати не вкладаючись в модернізацію вже не виходить.

Показовим у цьому сенсі приклад Горлівки. Одна з найбільш перспективних місцевих шахт – ім. Леніна, в розвиток якої Україна вклала сотні мільйонів за роки Незалежності, при "ДНР" стоїть затопленою.

"У Горлівці у нас знаходиться чотири шахти. Одна з них затоплена, це шахта ім. Леніна, три працюють в режимі життєзабезпечення, тобто – по відкачці води з діючих горизонтів" – повідомляв в кінці липня вже 2016-го року "генеральний директор ДП "Артемвугілля" Микола Щігальов. До речі, офіційно в цій установі числяться понад 4,2 тис. осіб, а фактично працює трохи більше тисячі, так-сяк підтримуючи життєдіяльність горлівських шахт.

Ті шахти, яким з певних причин вдалося уникнути підтоплення, попали під іншу загрозу. За повідомленням donbass.ua у так званій "ДНР" багато шахт зруйновані обстрілами. Причому найчастіше обстрілами, проведеними самими терористами. Таким чином вони вбивали одразу двох зайців: отримували можливість розпиляти обладнання шахт на металобрухт, плюс поповнити ряди бойовиків за рахунок гірників, які втратили роботу.

На "Л-ДНР" очікує холодна зима без вугілля - фото 4

Отож, як бачимо, вугільна промисловість окупованого Донбасу вмирає ударними темпами. Керманичі так званих "Л-ДНР" два з половиною роки не покладаючи рук пиляли гілку, на якій сидять, і зараз будуть вигрібати наслідки свого "господарювання". Все йде до того, що прийдешня зима буде дуже непростою для так званих "народних республік" і "холодні бунти" мають всі шанси скласти конкуренцію "голодним бунтам".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme