Місія ОБСЄ на Донбасі "зливає" дані ФСБ, - ЗМІ

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ в Україні може опинитися в центрі шпигунського скандалу - внутрішні документи місії, ймовірно, потрапили до російських спецслужб

Про це йдеться в розслідуванні телепрограми FAKT німецького телеканалу ARD, яке покажуть увечері 17 липня, передає Depo.ua з посиланням на DW.

Стислий опис результатів розслідування опубліковано на сайті телерадіомовника Mitteldeutscher Rundfunk (MDR) 16 липня.

У розпорядженні німецьких журналістів опинилася копія цифрового носія, на якому збережені внутрішні звіти місії про події на окупованих територіях Cходу України. Також там є дані про комунікацію заступника голови СММ Александера Хуга. Окрім того, носій містить міні-досьє на членів місії. Там описані риси характеру, схильність до вживання алкоголю, фінансове становище, які типи жінок їм подобаються тощо.

За даними розслідування FAKT, вся ця інформація була в розпорядженні працівника Федеральної служби безпеки (ФСБ) Росії.

"Розслідування показує, що документи могли бути передані російським агентам від співробітника місії ОБСЄ", - припускають німецькі журналісти.

Александер Хуг у інтерв'ю програмі FAKT заявив, що нині не може сказати точно, що відбулося, "потрібні подальші деталі". Заступник голови місії додав, що СММ ОБСЄ серйозно сприймає будь-які загрози безпеці членів місії. В ОБСЄ, за його словами, перевірять цю ситуацію та вживуть необхідних заходів.

Посольство Росії у Берліні на запит журналістів відповіло, що надання інформації з цього питання - поза їхньою компетенцією.

Довідка: Близько 700 міжнародних спостерігачів задіяні зараз у місії ОБСЄ, яка працює в Україні з березня 2014 року. Загалом місія налічує майже 1200 співробітників, серед яких чимало місцевих на посадах перекладачів, радників та адміністративного персоналу, пише інформагенція dpa. 26 членів місії походять із Німеччини. Головне завдання СММ - спостерігати за дотриманням перемир'я в зоні конфлікту на Сході України та документувати порушення. Це найбільша спостережна місія в історії ОБСЄ.

Фото: ТАСС/В.Спринчак

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна